Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Національний банк та грошово-кредитна політика - Мороз
9.5. ФОРМИ ПОБУДОВИ ТА ОСНОВИ АНАЛІЗУ ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ
Якщо платіжний баланс будується у нейтральній формі, відповідно до стандартних компонентів, сальдо поточного рахунку балансується із сальдо на рахунку операцій із капіталом та фінансових операцій. У такій формі сальдо платіжного балансу завжди дорівнює нулю (табл. 9.2).Таблиця 9.2
ПЛАТІЖНИЙ БАЛАНС УКРАЇНИ за рікмлн дол. США
Для оцінки загального стану платіжного балансу складається аналітична форма, в якій статті балансу перегруповуються залежно від мети, що ставить перед собою аналітик (табл. 9.3).
Таблиця 9.3
ПЛАТІЖНИЙ БАЛАНС УКРАЇНИрік
(аналітична форма подання)
В аналітичній формі звичайно розрізняють операції, що визначають довгострокові тенденції розвитку зовнішнього сектора економіки країни, результат яких становить загальне сальдо платіжного балансу, та операції щодо його фінансування. Фінансування загального сальдо платіжного балансу відбувається у формі іноземних інвестицій та у формі іноземних кредитів.
Аналіз платіжного балансу здійснюється за трьома напрямами: 1) аналіз якості інформаційної бази; 2) аналіз стану та динаміки статей; 3) аналіз сальдо рахунків платіжного балансу та впливу стану платіжного балансу на макроекономічну ситуацію. При цьому аналізуються результати зовнішньоекономічної діяльності, здійснюється порівняльний аналіз макроекономічних показників, на підставі яких прогнозується орієнтація внутрішньої та зовнішньої економічної політики.Результати аналізу платіжного балансу щоквартально публікуються в Додатку до Бюлетеня НБУ "Платіжний баланс України"
Книга: Національний банк та грошово-кредитна політика - Мороз
ЗМІСТ
На попередню
|