Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Ми не попустимо, щоб проміння свободи усіх націй заблищало на наших рабських кайданах: ми розіб’ємо їх до схід сонця свободи! / Микола Міхновський

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Податкова система України. Лекції (ХНЕУ)


Тема:9 ІНШІ ПОДАТКИ ТА ЗБОРИ

2. Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

3. Місцеві податки і збори.

4. Плата за торговий патент

1. Платниками податку є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні транспортні засоби, які є об'єктами оподаткування.

Об'єктами оподаткування є:

трактори (колісні), автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія, автомобілі легкові, автомобілі вантажні, автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, (крім автомобілів спеціального призначення швидкої допомоги та пожежних); мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном, крім тих, що мають об'єм циліндра двигуна до 50 см3; яхти та судна парусні з допоміжним двигуном або без нього (крім спортивних); човни моторні і катери, крім човнів з підвісним двигуном (крім спортивних); інші човни (крім спортивних).

Транспортні засоби, що не є об'єктами оподаткування:

трактори на гусеничному ходу, мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном з об'ємом циліндра двигуна до 50 см3; тільки автомобілі спеціального призначення швидкої допомоги та пожежні; транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані; машини і механізми для сільськогосподарських робіт; тільки яхти, судна парусні і човни спортивні.

Податок сплачується у таких розмірах:

85 % податку спрямовують на фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування, сільських доріг, а 15 % до бюджетів місцевого самоврядування на ремонт і утримання вулиць в населених пунктах, що належать до комунальної власності і суміщаються з автодорогами загального користування державного значення.

Від сплати податку звільняються:

підприємства автомобільного транспорту загального користування - щодо транспортних засобів, зайнятих на перевезенні пасажирів, на які визначено тарифи оплати проїзду в цих транспортних засобах незалежно від форм власності;

навчальні заклади, які повністю фінансуються з бюджетів, стосовно учбових транспортних засобів, при умові використання їх за призначенням;

особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є ветеранами війни, інваліди незалежно від групи інвалідності, щодо одного легкового автомобіля (мотоколяски) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 650 куб. см чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м;

особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо одного легкового автомобіля з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 см3 або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 650 см3 чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м до їх відселення та протягом трьох років після переселення із зони гарантованого добровільного відселення чи зони посиленого радіоекологічного контролю;

на 50 відсотків - сільськогосподарські підприємства - товаровиробники за трактори колісні, автобуси та спеціальні автомобілі для перевезення людей з кількістю місць не менше десяти;

на 50 відсотків - громадяни, у власності яких знаходяться легкові автомобілі, вироблені в країнах СНД і поставлені на облік в Україні до 1990 року включно.

Податок сплачується:

ФЛ - перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, технічним оглядом транспортних засобів щорічно або 1 раз за 2 роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд;

ЮЛ - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

За придбані протягом року ЮЛ транспортні засоби, податок сплачується перед їх реєстрацією, починаючи з кварталу, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. Розрахунок податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації. За транспортні засоби, зняті протягом року з обліку, податок не повертається.

У разі відсутності документів про сплату податку реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не провадяться. Податок з обчислюється ЮЛ на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів за станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податок з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу.

Юридичні особи подають за місцем свого знаходження та за місцем постійного базування транспортних засобів до податкових органів розрахунки суми податку. Якщо транспортні засоби придбано у другому півріччі, то податок сплачується в половинному розмірі встановленої суми.

У разі виявлення ЮЛ, ФЛ, які не сплачували податок, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередніх роки.

2. Платниками збору є СПД, які реалізують алкогольні напої та пиво.

Об'єктом оподаткування є виручка, одержувана від реалізації алкогольних напоїв та пива.

Ставка збору становить один відсоток від об'єкта оподаткування.

Збір сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця.

30 % сум збору залишаються на спеціальних рахунках управлінь Держказначейства України в АРК та в областях і використовуються на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства; розпорядником цих коштів є органи виконавчої влади АРК та органи виконавчої влади в областях, які здійснюють державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства.

70 % сум збору перераховуються на спеціальний рахунок Держказначейства України, розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства.

Суми збору, які надходять на спеціальний рахунок Держказначейства України, розподіляються та використовуються: 70% на розвиток виноградарства, 30% - на розвиток садівництва та хмелярства.

3. Готельний збір

Платниками є особи, які проживають у готелях. Граничний розмір збору не повинен перевищувати 20 % добової вартості найманого житла (без додаткових послуг). Готельний збір справляється і перераховується до бюджету місцевого самоврядування адміністрацією готелю.

Збір за парковку автотранспорту

Платниками збору є юридичні особи та громадяни, які паркують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях. Ставка збору встановлюється з розрахунку за одну годину парковки, її граничний розмір не повинен перевищувати 3 % НМДГ в спеціально обладнаних місцях і 1 відсотка - у відведених місцях. Збір сплачується водіями на місці парковки.

Ринковий збір

Ринковий збір - це плата за торгові місця на ринках і в павільйонах, на критих та відкритих столах, майданчиках для торгівлі з автомашин, візків, мотоциклів, ручних візків, що справляється з юридичних осіб і громадян, які реалізують сільськогосподарську і промислову продукцію та інші товари. Ринковий збір справляється за кожний день торгівлі. Його граничний розмір не повинен перевищувати 20 % мінімальної заробітної плати для громадян і трьох мінімальних заробітних плат для юридичних осіб залежно від ринку, його територіального розміщення та виду продукції (товару). Ринковий збір справляється працівниками ринку до початку реалізації продукції.

Збір за видачу ордера на квартиру

Збір сплачується за послуги, пов'язані з видачею документа, що дає право на заселення квартири. Граничний розмір збору за видачу ордера на квартиру не повинен перевищувати 30 % НМДГ на час оформлення ордера на квартиру. Збір сплачується через установи банків до одержання ордера і перераховується до бюджету місцевого самоврядування. Документом про сплату збору є квитанція, видана установою банку. Облік надходжень збору здійснюється органами з обліку та розподілу житла.

Збір з власників собак

Платниками збору є громадяни - власники собак (крім службових), які проживають у будинках державного і громадського житлового фонду та приватизованих квартирах. Збір справляється за кожний рік. Його граничний розмір за кожну собаку не повинен перевищувати 10 % НМДГ на час нарахування збору. Збір стягується органами житлово-комунального господарства.

Курортний збір

Платниками збору є громадяни, які прибувають у курортну місцевість. Граничний розмір збору не може перевищувати 10 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Від сплати збору звільняються: діти віком до 16 років; інваліди та особи, що їх супроводжують; учасники Великої Вітчизняної війни; воїни-інтернаціоналісти; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії, будинки відпочинку, пансіонати, бази відпочинку; особи, які прибули в курортну місцевість у службове відрядження, на навчання, постійне місце проживання, до батьків та близьких родичів; особи, які прибули за плановими туристичними маршрутами, а також які здійснюють подорож за маршрутними книжками; чоловіки віком 60 років і старші, жінки віком 55 років і старші.

Курортний збір справляється з платників за місцем їх тимчасового проживання. З осіб, які прибули в курортну місцевість, збір справляється не пізніш як у триденний термін від дня прибуття.

Курортний збір справляється: адміністрацією готелю під час реєстрації прибулих; квартирно-посередницькими організаціями при направленні осіб (крім прибулих за путівками туристично-екскурсійних установ і організацій) на поселення в будинки (квартири), що належать громадянам на праві власності.

Збір за участь у бігах на іподромі

Збір справляється з юридичних осіб та громадян, які виставляють своїх коней на змагання комерційного характеру. Граничний розмір збору за кожного коня не повинен перевищувати 3 НМДГ. Збір справляється адміністрацією іподромів до початку змагань.

Збір за виграш на бігах

Збір справляється адміністрацією іподромів з осіб, які виграли в грі на тоталізаторі на іподромі, під час видачі їм виграшу. Його граничний розмір не повинен перевищувати 6 % від суми виграшу.

Збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі

Збір справляється у вигляді відсоткової надбавки до плати, визначеної за участь у грі. Його граничний розмір не повинен перевищувати 5 % від суми цієї надбавки. Сума збору справляється адміністрацією іподромів з учасника гри під час придбання ним квитка на участь у грі.

Податок з реклами

Реклама - спеціальна інформація про осіб чи продукцію, яка розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку.

Об'єктом податку є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами.

Платниками податку є ЮЛ, ФЛ. Податок сплачується з усіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу: на вулицях, магістралях, майданах, будинках, транспорті та в інших місцях. Граничний розмір податку не повинен перевищувати 0,1 % вартості послуг за розміщення одноразової реклами та 0,5 % за розміщення реклами на тривалий час. Податок сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.

Збір за право на використання місцевої символіки

Збір справляється з юридичних осіб і громадян, які використовують цю символіку з комерційною метою. Дозвіл на використання місцевої символіки (герба міста або іншого населеного пункту, назви чи зображення архітектурних, історичних пам'яток) видається відповідними органами місцевого самоврядування.

Граничний розмір збору не повинен перевищувати з юридичних осіб - 0,1 % вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки, з громадян, що займаються підприємницькою діяльністю, 5 НМДГ.

Збір за право на проведення кіно- і телезйомок

Збір вносять комерційні кіно- і телеорганізації, включаючи організації з іноземними інвестиціями та зарубіжні організації, які проводять зйомки, що потребують від місцевих органів державної виконавчої влади додаткових заходів (виділення наряду міліції, оточення території зйомок). Граничний розмір збору не повинен перевищувати фактичних витрат на проведення зазначених заходів.

Збір за право на проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей

Платниками збору є юридичні особи і громадяни, які мають дозвіл на проведення аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей. Об'єктом збору є вартість заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів виходячи з їх початкової ціни або суми, на яку випускається лотерея.

Граничний розмір збору за не повинен перевищувати 0,1 % вартості заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів або від суми, на яку випускається лотерея.

Збір справляється за 3 дні до їх проведення. Збір справляється під час одержання дозволу на випуск лотереї. Граничний розмір збору з кожного учасника не повинен перевищувати 3 НМДГ.

Комунальний податок

Комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 % річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру НМДГ.

Збір за проїзд територією прикордонних областей автотранспорту, що прямує за кордон

Збір справляється з ЮЛ та громадян України у розмірі до 0,5 НМДГ залежно від марки і потужності автомобілів, а з юридичних осіб та громадян інших держав, у тому числі і суб'єктів колишнього Союзу РСР, у розмірі від 5 - 50 доларів США. Збір не справляється за проїзд автотранспорту, що здійснює перевезення за кордон: вантажів за державним замовленням і державним контрактом; громадян України, що направляються у службові відрядження; спортсменів, що від'їжджають на міжнародні змагання; громадян, що від'їжджають у порядку культурного обміну, на лікування, оздоровлення (дітей) та за телеграмою на похорон близьких родичів.

Збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі

Збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі - це плата за оформлення та видачу дозволів на торгівлю у спеціально відведених для цього місцях. Збір справляється з юридичних осіб і громадян, які реалізують сільськогосподарську, промислову продукцію та інші товари залежно від площі торгового місця, його територіального розміщення та виду продукції.

Граничний розмір збору не повинен перевищувати 20 НМДГ для суб'єктів, що постійно здійснюють торгівлю у спеціально відведених для цього місцях, 1 НМДГ в день за одноразову торгівлю.

4. Торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право СПД займатися підприємницькою діяльністю. Підставою для придбання торгового патенту є заявка. Торговий патент видається за плату СПД державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів.

СПД, який припинив діяльність, до 15 числа місяця, що передує звітному, письмово повідомляє про припинення такої діяльності відповідний податковий орган. При цьому торговий патент підлягає поверненню до податкового органу, що видав його, а СубєктуПД повертається надмірно сплачена сума вартості торгового патенту.

Порядок придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності

Вартість торгового патенту встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів. Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється:

на території міста Києва, обласних центрів - від 60 до 320 гривень;

на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - від 30 до 160 гривень;

на території інших населених пунктів - до 80 гривень.

Термін дії торгового патенту становить 12 календарних місяців. Термін дії короткотермінового торгового патенту становить від 1 до 15 днів. Вартість короткотермінового за один день встановлюється у фіксованому розмірі 10 гривень.

Оплата вартості торгового патенту провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, а оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше ніж за один день до початку здійснення торговельної діяльності. Під час придбання торгового патенту суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату в розмірі вартості торгового патенту за місяць. На суму, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується розмір плати за торговий патент, яка підлягає внесенню в останній місяць його дії.

Без придбання торгового патенту СПД здійснюють торговельну діяльність з використанням товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; сіль, цукор, олія; молоко і молочна продукція; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина та свинина; домашня птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; мед; картопля і плодоовочева продукція.

Пільговий торговий патент видається СПД, які здійснюють торговельну діяльність з використанням товарів вітчизняного виробництва: поштові марки, листівки, вітальні листівки та конверти, періодичні видання, книги, брошури, альбоми, що видаються ЮЛ - резидентами України; проїзні квитки; товари народних промислів (крім антикварних); готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти; ветеринарні препарати, зубні паста та порошки, косметичні серветки; вугілля, вугільні брикети, торф, дрова для продажу населенню; мило господарське, сірники; зошити).

Порядок придбання торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг

Вартість торгового патенту встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження об'єкта з надання побутових послуг та виду побутових послуг. Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється:

на території міста Києва, обласних центрів - від 60 до 320 гривень;

на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування і районних центрів - від 30 до 160 гривень;

на території інших населених пунктів - до 80 гривень.

Термін дії торгового патенту становить 12 календарних місяців. Оплата вартості торгового патенту провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному.

Порядок придбання торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями

Вартість торгового патенту встановлюється у розмірі 320 гривень за календарний місяць. Термін дії патенту 36 календарних місяців. Оплата вартості торгового патенту здійснюється щоквартально до 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.

Порядок придбання торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу

Під гральним бізнесом - діяльність, пов'язану з влаштуванням казино, інших гральних місць, гральних автоматів з, проведенням лотерей (крім державних) та розиграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі. Казино, інші гральні місця повинні займати окремі приміщення та мати гральний зал для відвідувачів.

Вартість торгового патенту встановлюється у фіксованому розмірі (за рік):

для використання грального автомата з грошовим або майновим виграшем - 1400 гривень;

для використання грального столу з кільцем рулетки - 64000 гривень;

для використання інших гральних столів (для казино, крім столів для більярду) - 48000 гривень за стіл;

для використання кегельбанів - 2000 гривень за кожний гральний жолоб (доріжку);

для використання столів для більярду, крім столів для більярду, що використовуються для спортивних аматорських змагань, - 600 гривень за кожний стіл для більярду;

для провадження інших видів грального бізнесу - 2400 гривень за кожний окремий вид (місце) грального бізнесу.

Торговий патент має бути виданий на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, стіл).
Термін дії торгового патенту становить 60 календарних місяців. Оплата вартості торгового патенту провадиться щоквартально до 15 числа місяця, що передує звітному кварталу.

Книга: Податкова система України. Лекції (ХНЕУ)

ЗМІСТ

1. Податкова система України. Лекції (ХНЕУ)
2. ТЕМА 2. ПОДАТКОВА СИСТЕМА ТА ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА
3. ТЕМА 3 "ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ"
4. ТЕМА 4. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ
5. ТЕМА 5. ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
6. ТЕМА 6. АКЦИЗНИЙ ЗБІР
7. ТЕМА: 7 ТАМОЖЕННАЯ И ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПОШЛИНА
8. ТЕМА 8 РЕСУРСНІ ПЛАТЕЖІ
9. Тема:9 ІНШІ ПОДАТКИ ТА ЗБОРИ
10. ТЕМА 10 СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ
11. ТЕМА 11 ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ"
12. ТЕМА 12 ПОДАТКОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
13. ТЕМА 13 УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ".

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate