Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
І даремна праця може бути титанічною. / Данило Рудий

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Теорія і практика обліку платників податків в ДПС України - Сердюк


2.9. Стисла характеристика і технологія роботи з АІС "ДРФО"

Для супроводження бази даних Державного Реєстру фізичних осіб - платників податків створено програму АІС-ДРФО. За її допомогою можна:

§ переглянути поточні дані про платника, що зберігаються у Реєстрі;

§ вводити зміни;

§ знімати з обліку осіб, що вибули або вмерли, відправляючи дані про них до архіву;

§ у разі необхідності, відновляти дані з архіву.

Деякі загальні правила роботи в системі

Переміщення по полях дозволяється як у прямому, так і зворотному напрямках з будь-якого поля в інше за допомогою клавіш (Tab і Enter, Shift-Tab) або мишки.

За деякими полями закріплені функціональні клавіші:

- щоб відкрити довідник, що прив’язаний до поля, використовується клавіша F9.

Загальні відомості про функціональні клавіші, що використовуються у тому чи іншому режимі, можна одержати з довідки, натиснувши Ctrl-F1. З’явиться вікно, у якому буде перелічено усі функціональні клавіші, що використовуються у даному режимі (не слід приділяти увагу щодо англійського тексту – це явище тимчасове).

Щоб вибрати значення з довідника за зразком, потрібно набрати зразок для порівняння і переміститися до наступного поля клавішами Tab, Enter або мишкою. Якщо у довіднику знаходиться один запис, що відповідає зразку, він приміщується до поля, якщо ж декілька - з’являється вікно із записами, з яких потрібно вибрати один. Якщо ж у довіднику не знайдено жодного запису, з’являється повідомлення: “Вказане значення в довіднику не знайдено”.

Вийти з поля, до якого прив’язано довідник, можна тільки набравши правильне значення або знищивши поле.

Існують деякі поля (прізвище, ім’я, по батькові, поля місця проживання, назва вулиці в режимі зміни даних), для яких можна відмовитись від вибору з довідника. Якщо в такому полі буде завдано зразок, по якому не буде вибрано жодного запису, на екрані з’явитися повідомлення:

“Вказане значення в довіднику не знайдено.

Виключити автоматичну перевірку?

[Так] [Ні] [Відмова]”.

Якщо натиснути на кнопку “Так”, довідник буде відключений.

Після запуску програми на екрані з’явиться вікно реєстрації користувача системи. В поле “Ваше ім’я” вводиться системне ім’я, в поле “Ваш пароль” – пароль.

Треба пам’ятати, що має значення, на якій мові вводиться ім’я і пароль, а також великими чи малими літерами.

Якщо задані ім’я та пароль не значаться у довіднику, потрібно повторити ввід або звернутись до адміністратору бази до довідника користувачів системи для внесення даних користувача. Якщо ж задані атрибути знайдено, на екрані з’явиться вікно “Державний Реєстр”, в якому знаходиться список осіб, що пройшли державну реєстрацію.

Тепер можна почати роботу з даними бази. Як правило, робота починається з пошуку потрібної людини. Введіть для пошуку будь-які дані, що є в Реєстрі (частіше за все це дата народження, ідентифікаційний код або прізвище, ім’я та по батькові).

Після того, як потрібний запис знайдено, можна робити над ним наступні дії:

· переглянути поточні дані;

· внести необхідні зміни;

· зняти платника з обліку.

Якщо людину не знайдено в Реєстрі, це не завжди означає, що вона ніколи не була зареєстрованою. Можливо, її тимчасово було знято з обліку у зв’язку з виїздом і дані про неї зберігаються в архіві. В цьому разі можна повернути їх до Реєстру з архіву.

Пошук платника в реєстрі

Пошук потрібного запису у реєстрі можна здійснювати за будь-якими даними, що передбачені програмою. Щоб ввести дані для пошуку, треба викликати відповідну панель (блок) або скористуватися засобами пошуку, що є безпосередньо у вікно Реєстру.

Так як частіше за все вимагається пошук людини в Реєстрі за датою народження, за ідентифікаційним кодом або за прізвищем, настройки для такого пошуку є у вікні Реєстрі, у верхній його частині.

Для пошуку за датою народження:

§ введіть дату народження в поле “Дата народження” у форматі чч.мм.рр (при цьому потрібно пам'ятати, що при вводі дати з правої цифрової клавіатури, повинно включити режим “Num Lock”);

§ клацніть мишкою на кнопці “Виконати пошук” для приміщення знайденого запису до вікна Реєстру.

Для пошуку за кодом:

§ введіть код у поле “Ідентифікаційний номер” (10 цифр);

§ клацніть мишкою на кнопці “Виконати пошук” для переміщення знайденого запису до вікна Реєстру.

Для пошуку або перегляду Реєстру за прізвищем:

§ введіть прізвище у поле “Прізвище”;

§ клацніть мишкою на кнопці “Виконати пошук” для переміщення записів, що знайдені, до вікна реєстру.

У великих базах даних пошук за прізвищем ускладнюється за великою кількістю записів, тому рекомендується вводити також ім’я в поле “Ім’я”.

Записи, вибрані під час пошуку, можна підрахувати. Для цього клацніть мишкою на кнопці “Кількість”. Після того, як пошук буде закінчено, з’явитися повідомлення про кількість знайдених записів. Очистити поля налагодження для пошуку можна, клацнувши мишкою на кнопці з іконкою-кошиком “Очистити”.

Пошук за місцем роботи:

§ в меню “Операції” відкрийте пункт меню “Список робітників підприємства”;

§ наберіть повністю ідентифікаційний код підприємства в полі “Ідентифікаційний код/додаток” і клацніть мишкою на кнопці “Виконати пошук”;

Якщо це підприємство є в довіднику, то в полі “Назва” з’явиться його назва і нижче висвітиться список робітників, яким присвоєно ідентифікаційний код.

Для повернення до режиму пошуку із загальної бази фізичних осіб в меню “Операції” відкрийте пункт меню “База фізичних осіб”.

Примітка: Усе викладене вище стосується пошуку фізичних осіб, котрим вже присвоєно ідентифікаційний код.

Пошук платника в базі фізичних осіб

Якщо за замовленням платника не знайдено, це ще не означає, що повідомлення про нього не введені до бази даних. Він може бути зареєстрованим в податковій інспекції іншого району і мати код. Тому потрібно перевірити наявність платника у режимі пошуку фізичних осіб.

Для входу до режиму “Пошук фізичної особи”, в меню “Операції” відкрийте пункт меню “Пошук”.

Для пошуку конкретної фізичної особи, необхідно до полів “Введення умов для пошуку” ввести таки дані: або дату народження, або ідентифікаційний код, або прізвище, ім’я по батькові.

Після виконання пошуку у вікні ліворуч з’явиться список фізичних осіб, що задовольняють умовам пошуку. У вікні праворуч, знаходяться відомості про платника, прізвище якого вибрано в лівому вікні. Для переміщення по списку можна скористуватись клавішами управління курсором, мишкою або шкалою переміщення, що знаходиться ліворуч від списку.

Між шкалою переміщення і списком знаходиться поле службових відміток:

N – присвоєно ідентифікаційний код. У правому вікні містяться номер коду, дата присвоєння, а також відмітки про проведену звірку виданої довідки.

> – запит відправлено до Головної Податкової Адміністрації, код ще не присвоєно. Номер запиту, дата та ім’я файлу запиту містяться у нижньому рядку правого вікна.

2 – дані (по формі 1ДР) введено, але запит ще не відправлено до ГДПА.

х – в ідентифікаційному коді відмовлено. Причина відмови вказується червоними символами в нижній частині правого вікна.

Видача довідки з ідентифікаційним кодом

Для видачі довідки з ідентифікаційним кодом необхідно відкрити облікову картку фізичної особи. Для цього треба у списку фізичних осіб, яким присвоєно ідентифікаційний код, поставити курсор на обране прізвище.

Спочатку перевіряється відповідність даних облікової картки з паспортними даними платника. В разі необхідності внесення змін курсор поставити у відповідне поле і внести зміни. Необхідно пам’ятати, що деякі поля адреси заповнюються за допомогою довідника.

Для друку довідки клацніть мишкою на кнопці “Друк довідки” із зображенням принтера - з’явиться вікно “Друк довідки”.

Якщо ви хочете одразу надрукувати довідку, то клацніть мишкою на кнопці “Надрукувати” і потім на кнопці “Вихід”

Для запису даних облікової картки і внесення відміток про звірку і видачі довідки клацніть мишкою на кнопці “Запис” із зображенням дискети.

Якщо друк довідки не потрібний, клацніть мишкою на кнопці “Записати до файлу” і потім на кнопці “Вихід”. При цьому треба пам’ятати, якщо це нова порція довідок, то каталоги ТХТ і DOVIDKA з каталогу REESTR повинні бути порожніми. Безпосередньо перед друком необхідно в меню "Операції" виконати операцію “Формування довідок для підприємства”. Після обробки комп’ютером усіх процесів, необхідно закрити вікно сеансу MS-DOS і закрити інформаційне вікно “Формування файлів tinall.txt і tinlist.txt завершено”. Довідки містяться у файлі tinall.txt , а відомості надрукованих довідок у файлі tinlist.txt підкаталогу DOVIDKA підкаталогу ТХТ каталогу REESTR.

Щоб закрити будь-яку панель-картку з даними поточного рядку або вийти з режиму змін у вікно Реєстру без запису клацніть мишкою на кнопці з іконкою-дверцятами “Вихід”.

Якщо внесені зміни на панелі вводу, то при спробі закрити картку без збереження даних з’явиться повідомлення:

“Дані були змінені. Зберегти дані у базі?

[Так] [Ні] [Відмова]”

Для повторного запиту при присвоєному ідентифікаційному коді на невірну дату народження необхідно в обліковій картці мишкою клацнути на кнопці “Зміна дати народження”. З’явиться вікно “Зміна дати народження”. У полі “Дата народження” необхідно змінити дату народження на правильну і клацнути мишкою на кнопці “Запис”. Необхідно пам’ятати, що місяць дати народження обирається за допомогою довідника.

Зняття з обліку у державному реєстрі

Для зняття з обліку фізичної особи і запису в архів в разі смерті або виїзду за кордон необхідно:

1. Відкрити облікову картку платника і клацнути мишкою на кнопці “Зняття з обліку”. З’явиться вікно “Зняття з обліку”.

2. У полі “Дата” ввести дату зняття з обліку.

3. За допомогою клавіш обрати причину зняття з обліку, або клацнути мишкою на потрібному рядку.

4. В разі вибуття в іншу країну, заповнити поля “Назва країни” і “На скільки”. Назва крани обирається з довідника.

5. Клацнути мишкою на кнопці “Запис”.

Якщо в даних помилок немає, з’являється повідомлення з вимогою підтвердження для такої важливої операції:

“Зняття з обліку приведе до видалення

фізичної особи з Реєстру. Все одно знімати?

[Так] [Ні] [Відмова]”

Для виконання операцій натисніть кнопку [Так]; для повернення до картки натисніть кнопку [Відмова]; для відмови від зняття з обліку – кнопку [Ні].

Якщо відповідь [Так], усі дані про платника переносяться до архівних таблиць і видаляються з основних таблиць; вікно “Зняття з обліку” закривається, а список у вікні Реєстру перечитується спочатку.

Дані про платників, які зняті з обліку у різі смерті або виїзду з країни на завжди, потрапляють до постійного архіву, а тих, що виїхали тимчасово – до тимчасового, звідки їх можна, за необхідністю, повернути до Реєстру.

Завдання щодо практичних робіт

1. За допомогою інформаційно-пошукової системи LIGA відібрати законодавчі акти стосовно обліку платників податків, проаналізувати зміни і доповнення, яки відбулися після 1.07.2001 року. Результати аналізу зафіксувати у текстовому документі у вигляді файла або надрукувати відповідні законодавчі документи.

2. Ознайомитись із загальною характеристикою АРМ "Облік платників податків - юридичних осіб" (вона міститься у посібнику). Завантажити АРМ. Проаналізувати бази даних платників податків, для чого переглянути і упорядкувати списки платників за різними ознаками. Знайдені невідповідності законодавчим актам зафіксувати у вигляді Акта результатів перевирки стану обліку платників податків (текстового документа).

3. За допомогою системи пошуку АРМ для контролю за платниками податків виявити підприємства, які мають по декілька рахунків у різних банківських установах і перевірити отримані дані з даними їх реєстрації.

4. За допомогою системи пошуку АРМ для контролю за платниками податків виявити засновників підприємств, які мають по декілька підприємств. Перевірити отримані дані з даними реєстрації цих підприємств.

5. За допомогою системи пошуку АРМ знайти керівників, яким належать по декілька підприємств. Звернути увагу на прізвища головних бухгалтерів, які з ними співпрацюють. Проаналізувати сфери діяльності таких підприємств, наявність філій.

6. За інформацією бази даних проаналізувати реєстрацію філій, нерезидентів. Результати перевірки зафіксувати у вигляді текстового документа.

7. Обрати всі необхідні дані одного з таких підприємств і заповнити первинні документи, що надходять від платників щодо зняття з обліку, зареєструвати їх і видати відповідні довідки (дивися форми документів у додатках 8, 11, 12 …). На основі заповнених і зареєстрованих документів зняті з обліку платника (підприємство) за допомогою АРМ.

8. Дати платнику, що був знятий, нове ім'я, нові прізвища керівника, засновника, головного бухгалтера. Змінити адресу, телефени, форми власності і види діяльності тощо (тобто з'явиться новий платник податків). Заповнити первинні документи (додатки 1, 2, 3 …) для взяття на облік нового платника (реквізити, яких недостає, обрати самостійно). Зареєструвати платника, заповнити відповідну довідку (додаток 4). Внести дані про платника у базу даних.

9. Перевірити дані платника у базі даних (правильність назви фірми: якщо така назва вже існує, замінити; ідентифікаційний код: він повинний бути унікальним; телефони, адресу, паспортні дані тощо).

10. Сформувати довідки про кількість платників у базі даних за різними ознаками. Результати надрукувати або зберегти як документ у окремому файлі.

11. У процесі роботи з АРМ ознайомитись з різними кодами, які у ньому використовуються. За допомогою відповідних довідників проаналізувати і визначити структуру основних з них. Результати оформити як документ і зберегти у окремому файлі.

12. В процесі роботи з АРМ, можливо, були замічені незручності. Проаналізувати їх і оформити у вигляді пропозицій щодо удосконалення АРМ.

13. Ознайомитись з програмним забезпеченням АІС "ДРФО". Проаналізувати систему пошуку, яка застосована в АІС, її можливості.
14. Переглянути та проаналізувати дані платників податків - фізичних осіб за різними ознаками. Результати перевірки зафіксувати у вигляді текстового документа.

Книга: Теорія і практика обліку платників податків в ДПС України - Сердюк

ЗМІСТ

1. Теорія і практика обліку платників податків в ДПС України - Сердюк
2. Частина ІІ. Інформатизація обліку платників податків у ДПС 2.1. Актуальність інформатизації обліку платників податків
3. 2.2. Стислі теоретичні аспекти інформатизації
4. 2.3. Завдання автоматизованого обліку платників податків у ДПС України
5. 2.5. Інформатизація обліку платників податків в країні: аналіз сучасного стану і технологій
6. 2.6. Напрямки вдосконалення АІС і технологій в ДПС
7. Застосування інформаційних технологій ДПС /Практикум/ 2.7. Основні теоретичні відомості про АРМ "Облік платників - податків юридичних осіб"
8. 2.8.Технологія роботи з АРМ "Облік платників податків - юридичних осіб"
9. 2.9. Стисла характеристика і технологія роботи з АІС "ДРФО"
10. Абревіатура (до частини 2)
11. Довідник основних термінів (до частини 2)
12. Література

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate