Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Поки ти чим кому страшний, усяк тебе і поважає. / Леонід Глібов

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Аудит – конспект лекцій (УДПСУ)


Тема 5. Аудиторський ризик і методика його визначення. 1. Аудиторський ризик і його зміст.

1. Аудиторський ризик і його зміст.

Самостійна робота.

Властивий ризик та ризик невідповідності внутрішнього контролю.

Допустимий аудиторський ризик та його обґрунтування.

Фактори, які впливають на величину допустимого ризику.

1. Ризик у бізнесі представляє собою дії суб'єкта господарювання у неясній невизначеній обстановці. Ризикувати можна лише у тих випадках, коли можливий успіх і коли позитивний результат ризику має закономірний характер.

Причинами ризику є невизначеність випадковість і протидія, які є об'єктами аудиту при вивченні ризику.

Невизначеність - наслідок незнання, тобто неповноти, недостатності знання законів діяльності у галузі бізнесу, що не дає змоги ефективно вести господарство.

Випадковість - неможливість передбачити, те як відбуватиметься явище у подібних умовах.

Протидія - прояв невизначеності у забезпеченні підприємця ресурсами, порушення договірних забов"язань, недосконалість державних регуляторів.

Аудит чітко розмежовує два види ризику:

Виправданий і невиправданий. При оцінці ризиків у бізнесі необхідно насамперед визначити чи є ризик, що досліджується аудитором, виправданим або невиправданим.

За об'єктивними ознаками ризики класифікують на пов'язанні з розмірами компанії і на обумовлені галузевою незалежністю.

Аудит ризику включає різні методичні процедури, пов'язані з дослідженням ризику, які залежать від невпевненості включаючи визначення, оцінку, контроль і управління ризиком. Інакше кажучи, аудит має висувати гіпотезу відносно того. Що може статися і що має статися. Це допомагає своєчасно вибирати оптимальний, альтернативний варіант у всіх сферах бізнесу. Це допоможе йому стати найбільш ефективним засобом прогнозування розвитку мікроекономічних об'єктів, які є основою економіки.

Розподіливши систему на окремі елементи підсистеми, можна аналізувати невизначеність пов'язану з кожним із них, а також вивчати ступінь залежності між ризиком і елементами об'єкта, оцінювати сукупний вплив ризиків на об'єкт.

За суб'єктивними ознаками ризики поділяють на:

1. Ризики властиві країні в цілому, можуть бути пов'язані з погіршенням соціально політичної обстановки: зростання інфляції, проблема неплатежів недодержання законності, недосконалість законодавства.

2. Ризики пов'язані з акціонуванням і приватизацією п/п, можуть мати місце у зв'язку з відсутністю вступного балансу, викривленням даних, пов'язаних із формуванням статутного фонду, коли власний капітал не відповідає засновницьким документам або капітал повністю оплачений, не збігається з інформацією відображеною у головній книзі бухгалтерського обліку, неправильним і неточним веденням реєстру акціонерів, зміною форми власності.

3. Ризики неефективності системи внутрішнього контролю оцінюються через відсутність того, що клієнт проводячи певну політику контролю і здійснюючи відповідні процедури, не виявляє суттєвих помилок у системі обліку господарської діяльності. Оцінка ризику ґрунтується на вивченні його структури і докладно розглядається аудитором у всій системі менеджменту і маркетингу.

4. Фінансові ризики - це дії у неясні, невизначеній обстановці, пов'язані з грошово - фінансовою сферою.

5. Інвестиційні ризики виникають в наслідок: неякісного технічко - економічного обґрунтування проектів, помилок у розрахунках бізнес плану, зростання вартості проекту від інфляції, недоодержаня законодавства про екологію. Інвестиційний проект може бути оціненний набором варіантів одержання різних рівнів прибутку від його здійснення. Інвестиційний ризик обчислюється математичним методом стандартного відхилення.

6. Ризики неефективності системи обліку бізнесової діяльності оцінюються аудитором через вірогідність істотних помилок при обліку операцій клієнтом, характеризують бізнес клієнта, основні типи господарських операцій та правильність і своєчасність відображення їх у обліку.

Вірогідність появи в обліку залежить від того, на скільки бухгалтери розуміють свою роль у бізнесі та облікову політику своєї компанії. Для оцінки ризику необхідно виявити, які види помилок або викривлень можуть виникнути у тій чи іншій господарській ситуації та відображенням їх на рахунках б/о. Ці помилки можна звести до певної групи: записи господарських операцій, які насправді не відбувалися; господарські операції, які виконані але не відображені на рахунках бухгалтерського обліку; здійсненні записані несанкціоновані господарські операції; неправильне відображення господарських операції у системі рахунків.

Завданням аудиту є виявлення тих заходів, які вживає компанія для запобігання встановленим та потенційно можливим помилкам у обліку та їх впливу на бізнес.

Під час аудиту слід зважати на компетентність персоналу бухгалтерії, розподіл обов'язків, контроль доступу до документів та виконання графіків документообороту, періодичність аналізу господарських операцій за даними обліку.

7. Технологічні ризики пов'язані з процесом виробництва різних видів продукції і наданням послуг. Класифікують за 3 - ма групами, які пов'язані з:

- виробництвом, що характеризується шкідливими умовами праці

- можливим забрудненням довкілля із-за аварій технологічного устаткування

- загрозою життю людей (атомні станції, транспортні перевезення).

8. Ризики внутрішньогосподарських розрахунків виникають у випадках, коли одне підприємство є юридичною особою, має свої філії, підрозділи, котрі не є юридичною особою але мають господарський розрахунок і звітність, що входить до консолідованої звітності головного підприємства.

Основні причини є: помилкове віднесення внутрішньофірменних розрахунків до розрахунків із сторонньою організацією з наступним нарахуванням прибутку та подвійним його оподаткуванням; помилкове віднесення внутрішньофірменної дебіторської і кредиторської заборгованості до зовнішньої, що може призвести до викривлення фінансової звітності.

9. Ризики неплатоспроможності дебіторів виникають у випадках відвантаження товарів, надання послуг або прийняття до виконання замовлення клієнта без попередньої оплати їх.

Величина ризику залежить від того, на скільки надійний клієнт або партнер, які можуть бути добре відомі або новими.

Класифікація ризиків у бізнесі використовується аудитором при прогнозній оцінці інвестиційних проектів, наданні комерційними банками кредитів підприємству, страхуванні кредитів, депозитів та інших фінансових вкладів, заставі майна, оцінці бізнес - планів тощо.


Книга: Аудит – конспект лекцій (УДПСУ)

ЗМІСТ

1. Аудит – конспект лекцій (УДПСУ)
2. 2. Суть, мета і завдання аудиту.
3. 3. У світовій практиці бізнесу
4. 4. Аудиторська перевірка проводиться
5. Тема 2. Предмет, метод і методичні прийоми аудиту. 1. Предмет і об"єкти аудиторського контролю.
6. 2. Метод аудиторського контролю
7. 3. Власні методичні прийоми аудиторського контролю
8. Тема3. Організація, планування, стадії та процедури аудиту. 1. Основні принципи організації аудиту.
9. 2. Організацію аудиту проводить Аудиторська палата
10. 3. Аудиторські фірми
11. 3. Аудиторські фірми
12. Тема №4. Методи аудиторської перевірки облікової інформації та оцінки фінансової (бухгалтерської) звітності. 1. Об'єкти облікової інформації і її використання під час аудиту.
13. 2. Використання у контрольно-аудиторському
14. 3. Завдання аудиторської перевірки стану фінансової звітності
15. Тема 5. Аудиторський ризик і методика його визначення. 1. Аудиторський ризик і його зміст.
16. Тема №6 Методика отримання аудиторських свідчень і складання робочих документів та аудиторського заключення.
17. Тема 7. Аудит коштів та розрахунків. 1. Аудиторська перевірка наявності та збереження коштів у касі та на рахунках в банку.
18. 2. Ліміти залишку готівки в касі
19. 3. Готівкова виручка підприємств
20. 4. Підприємства та індивідуальні підприємці
21. 5. Відповідно до п.4 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №10 "Дебіторська заборгованість"
22. Тема 8. Аудит операцій з товарно - матеріальними цінностями та ефективності їх використання. 1. Здачі операцій аудиту з ТМЦ.
23. 2. Аудиторський контроль починається з ознайомлення аудитора з особливостями організації забезпечення матеріальними ресурсами
24. 3. Контроль операцій з витрачання МЦ
25. Тема 9. Аудит основних засобів та нематеріальних активів та ефективності їх використання. 1. Завдання, джерела та об'єкти аудиторського контролю основних засобів та нематеріальних активів.
26. 2. Важливе значення при організації проведення аудиторського контролю
27. 3. Основні напрямки аудиту операцій з надходження та вибуття ОЗ
28. 4. Порядок нарахування амортизації ОЗ регулюється
29. 5. Послідовність аудиту витрат на ремонт ОЗ
30. 6. Завдання аудиту операцій по нематеріальних активах
31. Тема 10. Аудит формування та змін статутного капіталу на підприємствах різних форм власності. 1. Завдання, джерела інформації, основні напрямки аудиту формування власного капіталу.
32. 1. Після ознайомлення з особливостями виробничо - господарської діяльності
33. 3. Особливого значення
34. Тема 11. Аудит обґрунтованості витрат виробництва та собівартості продукції. 1. Завдання, джерела інформації для проведення аудиту, нормативні акти.
35. 2. Основні напрямки аудиту
36. 3. Аудит правильності визначення собівартості продукції
37. 4. Валові витрати
38. Тема 12. Аудит готової продукції та її реалізації. 1. Завдання, напрямки аудиту, джерела інформації.
39. 2. Основні напрямки аудиторського контролю по виробничій програмі
40. 3. Аудит розпочинається з вивчення даних звітності фінансових результатів діяльності підприємства
41. 4. При наявності обсягів реалізації продукції на експорт основними напрямками аудиту
42. 5. Реальність фінансових результатів фінансово - господарської діяльності підприємств
43. Тема 13. Аудит фінансових результатів. 1. Мета і завдання аудиту фінансових результатів.
44. 2. Аудит фінансових результатів включає кілька етапів
45. 3. Аудит фінансового стану підприємства
46. 3. Аудит фінансового стану підприємства

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate