Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Спільність пролитої крові за спільні політичні ідеали – це перша ознака нації. / Михайло Колодзінський

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Господарське право України - Щербина


§ 3. Створення підприємства

права, яке включає врегульовані правом умови фактичного виникнення та легітимації підприємства в статусі правового господарюючого суб'єкта, суб'єкта права.

Виходячи з того, що в економіці України створюються і функціонують підприємства різних організаційно-правових форм, господарське законодавство визначає загальні і спеціальні умови їх створення. Загальні умови поширюються на всі форми підприємств. Вони визначені законами України "Про підприємства в Україні" (ст. 5), "Про підприємництво" (ст. 6) та Цивільним кодексом, який регулює загальні умови створення юридичної особи, в тому числі й підприємства. Спеціальні умови створення підприємств визначені законами про їх окремі види.

Як правове поняття створення включає визначення засновників, їх засновницької компетенції, порядку діяльності щодо створення підприємства. Засновником є особа, яка має право створити у встановленому порядку підприємство (організацію) як юридичну особу. За законами України "Про власність" (статті 6 і 33) і "Про підприємства в Україні" (ст. 5) таким правом наділені безпосередньо власники засобів виробництва та іншого майна і уповноважені власником (власниками) органи, тобто фізичні і юридичні особи, що мають засновницьку право- і дієздатність. Отже, тут діє загальний принцип, згідно з яким засновниками (співзасновниками) можуть бути "фізичні і юридичні особи, крім випадків, передбачених законодавчими актами України".

Уповноважені органи, що можуть бути засновниками підприємств, визначає власник. Щодо підприємств загальнодержавної власності - це підвідомчі Кабінету Міністрів України органи державної виконавчої влади:

міністерства, державні комітети, інші центральні відомства. Вони приймають рішення про створення підприємств державної власності, затверджують статути і контролюють їх додержання, укладають та розривають контракти з керівниками підприємств, контролюють ефективність використання закріпленого за підприємствами майна, його збереження (Декрет Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" від 15 грудня 1993 р.). Це загальне правило. У деяких випадках (наприклад, щодо підприємств будівельного комплексу) зазначені функції і повноваження Кабінет Міністрів України делегує господарським об'єднанням: корпораціям, концернам тощо. Щодо підприємств комунальної власності уповноваженими органами із засновницькими правами є сільські, селищні та

міські ради (п. 30 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 р.), а також місцеві державні адміністрації (п. 1 ст. 19 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" від 9 квітня 1999 р.). Засновники реалізують засновницькі права шляхом:

обрання організаційної форми підприємства; визначення цілей і предмета його діяльності;

прийняття рішення про його створення; затвердження у встановленому порядку статуту;

передачі безоплатно на баланс підприємства основних фондів та оборотних коштів;

формування органів управління, визначення у статуті меж їхніх повноважень тощо.

Створення підприємства в юридичному розумінні - це затвердження та одержання передбачених законом документів: рішення власника (власників) або уповноваженого органу про створення підприємства, статуту (якщо цього вимагає організаційна форма), свідоцтва про державну реєстрацію. За необхідності для новостворюваного підприємства земельної ділянки сюди входять також документи на землекористування (землеволодіння), визначені земельним законодавством України.

Дозвіл на користування створюваним підприємством земельною ділянкою, а також іншими природними ресурсами видається за рішенням місцевої ради за місцезнаходженням підприємства в порядку, встановленому Земельним кодексом України (статті 19, 21, 23, 32, 34 та ін.). Відмова в наданні земельної ділянки може бути оскаржена у встановленому законом порядку.

Господарське законодавство регулює також способи створення підприємств. Так, підприємство може бути створене згідно з рішенням одного чи кількох власників або уповноваженого ним органу.

Підприємство може створюватися внаслідок примусового поділу іншого підприємства відповідно до антимонопольного законодавства України. Примусовий поділ підприємства здійснюється згідно з рішенням Антимонопольного комітету України, його територіальних управлінь. Рішення про поділ підприємства-монополіста є обов'язковим для власника (власників) або уповноваженого органу. Рішення про примусовий поділ визначає строк створення нових підприємств, який не може бути менше шести місяців.

Підприємство може створюватися шляхом реорганізації діючого підприємства, тобто в результаті виділення із складу діючого підприємства одного або кількох структурних підрозділів за рішенням їхніх трудових колективів, якщо на це є згода власника чи уповноваженого ним органу. Аналогічно може створюватися підприємство на базі структурної одиниці діючого об'єднання. Щодо таких підприємств діє правило про збереження за ними взаємних зобов'язань та укладених договорів з іншими підприємствами.

Підприємства мають право створювати на території України та за її межами суб'єкти господарського права без прав юридичної особи - свої відокремлені підрозділи: філії, представництва, відділення тощо з правом відкриття поточних та інших рахунків. Відокремлені підрозділи діють на підставі положень про них, які затверджуються підприємством. Відкриття зазначених підрозділів не потребує їхньої реєстрації. Підприємство лише повідомляє про це реєстраційний орган шляхом внесення додаткової інформації до своєї реєстраційної картки.

Аналогічно створюються дочірні підприємства. За законодавством України, правом створювати дочірні підприємства наділені господарські товариства (ст. 9 Закону України "Про господарські товариства"). Дочірні підприємства мають бути зареєстровані в порядку, встановленому для реєстрації підприємств.

Книга: Господарське право України - Щербина

ЗМІСТ

1. Господарське право України - Щербина
2. Розділ І Поняття та принципи підприємницької діяльності
3. § 2. Умови здійснення підприємництва
4. § 3. Підприємець і держава
5. Розділ II Господарські правовідносини та господарське право
6. § 2. Господарські правовідносини, їх ознаки та види
7. § 3. Методи господарського права
8. Розділ III Господарське законодавство
9. § 2. Нормативні акти господарського законодавства: поняття та види
10. § 3. Система господарського законодавства
11. § 4. Проблеми вдосконалення господарського законодавства
12. Розділ IV Суб'єкти господарського права
13. § 2. Види суб'єктів господарського права
14. § 3. Завдання, права та обов'язки суб'єкта господарського права
15. Розділ V Правовий статус підприємств § 1. Поняття підприємства
16. § 2. Організаційно-правові форми підприємств
17. § 3. Створення підприємства
18. § 4. Установчі документи підприємства
19. § 5. Державна реєстрація підприємства
20. § 6. Припинення діяльності підприємства
21. Розділ VI Правовий статус акціонерних товариств § 1. Поняття та юридичний статус акціонерного товариства
22. § 2. Засновники, учасники та порядок створення акціонерного товариства
23. § 3. Майно та майнові права в акціонерному товаристві
24. § 4. Правовий режим акцій
25. § 5. Правовий режим дивідендів
26. § 6. Управління акціонерним товариством
27. Розділ VIIПравове становище інших господарських товариств § 1. Товариство з обмеженою відповідальністю та товариство з додатковою відповідальністю
28. § 2. Повне товариство
29. § 3. Командитне товариство
30. Розділ VIII Правове становище господарських об'єднань § 1. Поняття господарського об'єднання. Законодавство про господарські об'єднання
31. § 2. Види господарських об'єднань
32. § 3. Функції та компетенція господарського об'єднання
33. § 4. Правовий статус промислово-фінансових груп
34. Розділ IX Правове регулювання відносин власності в економіці України § 1. Поняття та форми власності в економіці України. Право власності
35. § 2. Право державної власності
36. § 3. Право колективної власності
37. § 4. Право приватної власності
38. § 5. Правовий режим майна державних підприємств. Особливості правового режиму майна державних бюджетних установ
39. Розділ X Загальна характеристика господарських договорів § 1. Правова основа, поняття та особливі ознаки господарського договору
40. § 2. Класифікація і система господарських договорів за законодавством України
41. § 3. Функції господарського договору
42. § 4. Форма господарського договору
43. § 4. Форма господарського договору
44. § 6. Виконання господарських договорів
45. Розділ XI Господарсько-правова відповідальність § 1. Поняття відповідальності в господарському праві
46. § 2. Функції відповідальності
47. § 3. Види відповідальності
48. § 4. Підстави відповідальності
49. Розділ XII Правове регулювання банкрутства § 1. Поняття банкрутства. Суб'єкти у відносинах банкрутства
50. § 2. Організаційно-правові питання запобігання банкрутству
51. § 3. Підстави для застосування банкрутства
52. § 4. Провадження у справах про банкрутство
53. § 5. Ліквідаційна процедура
54. § 6. Мирова угода
55. Розділ XIII Правове регулювання цін та ціноутворення § 1. Поняття та функції ціни. Політика ціноутворення
56. § 2. Види цін та порядок їх встановлення
57. § 3. Правове регулювання контролю
58. Розділ XIV Правові засади захисту економічної конкуренції в Україні § 1. Законодавство про захист економічної конкуренції. Види порушень законодавства про економічну конкуренцію
59. § 2. Правове становище Антимонопольного комітету
60. § 3. Контроль за концентрацією суб'єктів господарювання
61. § 4. Відповідальність за порушення законодавства про захист економічної конкуренції
62. § 5. Розгляд справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції
63. Розділ XV Правове регулювання оренди державного та комунального майна § 1. Поняття договору оренди. Об'єкти оренди
64. § 2. Сторони в договорі оренди
65. § 3. Порядок укладення договору оренди
66. § 4. Умови договору оренди
67. § 5. Припинення договору оренди
68. § 6. Правове регулювання лізингових операцій в Україні
69. Розділ XVI Правові засади приватизації державного та комунального майна § 1. Поняття та головні цілі приватизації. Законодавство про приватизацію
70. § 2. Об'єкти приватизації
71. § 3. Суб'єкти приватизації
72. § 4. Приватизаційний процес
73. § 5. Способи приватизації
74. § 6. Договірні відносини приватизації
75. Розділ XVII Правове регулювання діяльності транспорту § 1. Види транспорту в Україні. Єдина транспортна система України
76. § 2. Законодавство про транспорт
77. § 3. Правове становище транспортних організацій
78. § 4. Транспортні господарські договори
79. Розділ XVIII Правове регулювання банківської діяльності § 1. Поняття, види та правове становище банків. Банківські операції та їх види
80. § 2. Поняття та види кредиту. Кредитний договір
81. § 3. Порядок відкриття рахунків у банках
82. § 4. Порядок та форми розрахунків у господарському обороті
83. Розділ XIX Правове регулювання біржової діяльності в Україні § 1. Поняття та юридичні ознаки біржі
84. § 2. Функції, права та обов'язки біржі
85. § 3. Види біржових угод
86. § 4. Правила біржової торгівлі
87. § 5. Правовий статус фондової біржі
88. Розділ XX Правове регулювання страхової діяльності § 1. Поняття страхової діяльності. Законодавство про страхову діяльність
89. § 2. Правове становище учасників страхової діяльності
90. § 3. Державний нагляд за страховою діяльністю
91. Розділ XXI Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні § 1. Зовнішньоекономічна діяльність та її регулювання
92. § 2. Правовий режим іноземних інвестицій
93. § 3. Правовий режим вільних економічних зон
94. § 3. Правовий режим вільних економічних зон
95. § 2. Підвідомчість справ арбітражним судам. Підсудність справ
96. § 3. Доарбітражне врегулювання господарських спорів
97. § 4. Вирішення спорів арбітражним судом
98. Список рекомендованої літератури

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate