Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
У жодній революції молодь не бере такої активної участі, як у сексуальній. / Володимир Голобородько

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Бухгалтерський облік у бюджетних установах: Підручник / За заг. ред. проф. Р. Т. Джоги.


3.6. Облік розрахунків з різними дебіторами і кредиторами 3.6.1. Облік розрахунків з відшкодування завданих збитків

Суми завданих збитків установам та організаціям від розкрадання та нестач матеріальних цінностей, грошових документів і коштів, що віднесені на рахунок винних осіб, та інші суми, які підлягають утриманню в установленому порядку, обліковуються на активному субрахунку № 363 «Розрахунки з відшко­дування завданих збитків». До дебету цього субрахунка відносять­ся суми виявлених нестач, крадіжок, псування матеріальних
цінностей тощо в кореспонденції з кредитом відповідних субрахунків з обліку грошових коштів, необоротних активів і запасів на підставі оформлених належним чином документів (актів перевірок, ревізій, порівняльних відомостей).

Для обчислення розміру збитків від розкрадання, нестач, псування матеріальних цінностей застосовується Порядок визначення розмірів збитків від крадіжок, нестач, знищення (псування) матеріальних цінностей, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 № 116 із подальшими змінами та доповненнями. Згідно з цим Порядком розмір збитків Рз визначається за балансовою вартістю цих цінностей (без зносу), але не нижче за 50 % балансової вартості з урахуванням індексів інфляції, які щомісяця визначає Держкомстат, податку на додану вартість та акцизного збору й подається формулою:

(3.1)

де Рз — розмір збитків;

Бв — балансова вартість матеріальних цінностей на момент встановлення факту розкрадання, нестачі, знищення, псування;

А — амортизаційні відрахування;

Іінф — індекс інфляції;

Азб — розмір акцизного збору.

ПДВ — розмір податку на додану вартість;

Вартість вузлів, деталей, напівфабрикатів та іншої продукції, що виготовляється підприємствами для внутрішньовиробничих потреб, а також вартість продукції, виробництво якої не закінчено, визначається на підставі собівартості її виробництва з нарахуванням середньої по підприємству норми прибутку на цю продукцію з застосуванням коефіцієнта 2.

У разі розкрадання, нестачі, знищення/псування матеріальних цінностей, що підлягають списанню на видатки в міру їх придбання та обліковуються лише в кількісному виразі, розмір збитків визначають на підставі з ринкових цін на аналогічні матеріаль­ні цінності, зменшених пропорційно до фактичному зносу, але не нижче за 50 % ринкової ціни.

Відповідно до п. 10 зазначеного Порядку в розпорядженні установи залишається тільки сума на погашення збитків, а залишок коштів перераховується до Державного бюджету України.

Розмір збитків, завданих установі працівниками, які виконують операції, пов’язані з закупівлею (зберіганням, продажем,
обміном, доставкою, пересиланням і т. ін.) у процесі виробництва дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, відходів і брухту, що містять дорогоцінні метали та каміння, а також валютних цінностей, визначається Законом України від 06.06.95 № 217/95-ВР «Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінного каміння та валютних цінностей». Збитки, допущені внаслідок недбалості в роботі, порушення спеціальних правил, інструкцій, визначаються в таких розмірах:

дорогоцінних металів (золото, срібло, платина та інші метали платинової групи) — у подвійному розмірі вартості цих металів у чистому вигляді за відпускними цінами, що діють на день завданих збитків,

музейних експонатів, що містять дорогоцінні метали й дорогоцінне каміння, — за оцінкою, проведеною експертами з урахуванням історично-художньої цінності експонату та в подвійному розмірі вартості цих металів,

іноземної валюти, а також платіжних документів та інших цінних паперів в іноземній валюті — у сумі, еквівалентній потрійній сумі (вартості) зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день виявлення завданих збитків,

заборгованість працівників установ, підприємств та організацій у разі неповернення у встановлений термін авансу, виданого в іноземній валюті на службове відрядження або господарські потреби, та в інших випадках нездачі іноземної валюти, одержаної під звіт, стягується в сумі, еквівалентній потрійній сумі зазначених валютних цінностей, перерахованих у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день погашення заборгованості.

Стягнуті суми спрямовуються насамперед на відшкодування збитків, завданих установі, а решта перераховується до Державного бюджету України.

Розмір збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) бланків цінних паперів і документів суворого обліку відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.96 № 1009 (доповнення до Порядку № 116, п. 7) обчислюється з застосуванням коефіцієнта:

5 — до номінальної вартості, зазначеної на бланках цінних паперів і документів суворого обліку, або до вартості документів суворого обліку, установленої законодавством,

50 — до вартості придбання (виготовлення) бланків цінних паперів і документів суворого обліку, на яких не зазначено номінальну вартість або вартість яких не встановлено законодавством.

Розрахунок розміру збитків від псування бланків суворої звітності, для яких у законодавстві визначено вартість, виконується за формулою:

Рз = Нс · K, (3.2)

де Рз — розмір збитків від нестачі одного бланка;

Нс — вартість бланка суворого обліку, передбачена законодавством на момент встановленого факту крадіжки, нестачі, знищення (псування);

K — коефіцієнт.

Відображення в бухгалтерському обліку сум, що надходять до каси установи або утримані з заробітної плати, стипендій на відшкодування завданих установі збитків проводиться за кредитом субрахунка № 363 і дебетом рахунка каси.

Кореспонденцію рахунків, за якими відображаються в обліку розрахунки з відшкодування завданих збитків, наведено в табл. 3.18.

Суми заборгованості за нестачами, втратами й розкраданнями мають перебувати під постійним контролем і відшкодовуватися незалежно від притягнення винних осіб до кримінальної чи адміністративної відповідальності.

Виявлені суми крадіжок і розтрат матеріальних цінностей відносяться на винних осіб у сумі, яку зазначено в акті ревізії чи перевірки. У разі потреби документи про виявлені розтрати й розкрадання передаються судовим чи слідчим органам і встанов­люється контроль за проходженням справ у судових інстанціях.

Таблиця 3.18

ОСНОВНІ БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВЕДЕННЯ З ОБЛІКУ
РОЗРАХУНКІВ З ВІДШКОДУВАННЯ ЗАВДАНИХ ЗБИТКІВ

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

За дебетом

За кредитом

Віднесено на винних осіб:

1) нестачу готівки в касі в національній валюті

363

301

2) нестачу готівки в касі в іноземній валюті

363

302, 642

3) нестачу матеріалів, медикаментів, продуктів хар­чування

363

231—236, 238—239

4) нестачу основних засобів та інших необоротних активів;

401,
131—133

104—122

водночас виконується другий запис на суми, які підлягають стягненню з винних осіб і зарахуванню до бюджету

363

642

5) нестачу МШП;

411

221

водночас виконується другий запис на суми, які підлягають стягненню з винних осіб і зарахуванню до бюджету

363

642

Надходження до каси сум на відшкодування завданих збитків

301

363

Проведено утримання з заробітної плати на від-
шкодування завданих збитків

661

363

Перераховано до бюджету відповідну суму

642

321,323

У практичній діяльності бюджетних установ нерідко трапляють­ся випадки виявлення нестач матеріальних цінностей та грошових коштів, а також збитків від псування матеріальних цінностей через недбалість у роботі окремих працівників. У такому разі відповідно до статті 130 КЗпП заподіяну шкоду може добровільно відшкодовувати винна особа повністю або частково.

Відшкодування шкоди, що не перевищує середнього місячного заробітку, здійснюється за наказом (розпорядженням) керівника установи відрахуванням із заробітної плати працівника. Розпорядження має бути зроблено не пізніш як протягом двох тижнів від дня виявлення завданої працівником шкоди і звернено до виконання не раніш як через сім днів від дня повідомлення про це працівника. Обчислюючи розмір відрахувань, ураховують обмеження, установлені статтею 128 КЗпП, відповідно до якої під час кожної виплати заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20 %, а в окремих випадках — 50 % заробітної плати, що підлягає виплаті працівникові.

Якщо працівник не згоден з відрахуванням або з його розмірами, трудовий спір за його заявою розглядається в порядку, визначеному законодавством. У решті випадків (відповідно до статті 136 КЗпП) керівник установи подає позов до районного (місь­кого) суду, після чого суд приймає відповідне рішення.

Операції з обліку дебіторської заборгованості за розрахунками з відшкодування завданих збитків відображаються в різних меморіальних ордерах .

Аналітичний облік за субрахунком № 363 за кожною винною особою ведеться на картках ф. № 292а, в яких неодмінно зазначається сума заборгованості та дата її виникнення.

Книга: Бухгалтерський облік у бюджетних установах: Підручник / За заг. ред. проф. Р. Т. Джоги.

ЗМІСТ

1. Бухгалтерський облік у бюджетних установах: Підручник / За заг. ред. проф. Р. Т. Джоги.
2. Вступ
3. РОЗДІЛ  1 ОСНОВИ ПОБУДОВИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ 1.1. Роль бухгалтерського обліку в управлінні бюджетними установами, його функції та завдання
4. 1.2. Бухгалтерський баланс
5. 1.3. План рахунків бухгалтерського обліку
6. 1.4. Форми бухгалтерського обліку
7. 1.5. Особливості організації бухгалтерського обліку
8. Контрольні завдання до розділу 1
9. РОЗДІЛ  2 ОБЛІК ДОХОДІВ І ВИДАТКІВ 2.1. Система розпорядників коштів (РК) і завдання обліку їхніх доходів і видатків
10. 2.2. Склад і класифікація доходів і видатків 2.2.1. Класифікація доходів
11. 2.2.2. Класифікація видатків
12. 2.3. Порядок складання, розгляду й затвердження кошторису доходів і видатків
13. 2.4. Облік доходів загального фонду 2.4.1. Порядок отримання асигнувань із загального фонду бюджету
14. 2.4.2. Облік грошових коштів, внутрішніх розрахунків і доходів загального фонду
15. 2.5. Облік доходів спеціального фонду
16. 2.6. Облік видатків 2.6.1. Облік касових видатків
17. 2.6.2. Облік фактичних видатків
18. 2.6.3. Контроль за формуванням видатків
19. 2.6.4. Облік зобов’язань
20. Тести до розділу 2
21. РОЗДІЛ  3 ОБЛІК ФІНАНСОВО-РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ 3.1. Принципи та форми грошових розрахунків
22. 3.2. Облік касових операцій
23. 3.3. Облік операцій з іноземною валютою
24. 3.4. Облік інших коштів
25. 3.5. Облік розрахунків з підзвітними особами
26. 3.6. Облік розрахунків з різними дебіторами і кредиторами 3.6.1. Облік розрахунків з відшкодування завданих збитків
27. 3.6.2. Облік розрахунків за платежами й податками до бюджету
28. 3.6.3. Облік розрахунків з іншими дебіторами і кредиторами
29. 3.6.4. Облік розрахунків в порядку планових платежів
30. 3.6.5. Облік списання простроченої дебіторської та кредиторської заборгованості
31. Тести до розділу 3
32. РОЗДІЛ  4 ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТРАХУВАННЯ ТА СТИПЕНДІЙ 4.1. Праця й заробітна плата в бюджетних установах та завдання їх обліку
33. 4.2. Оперативний облік персоналу
34. 4.3. Облік використання робочого часу та виробітку
35. 4.4. Форми та системи оплати праці
36. 4.5. Нарахування заробітної плати 4.5.1. Нарахування заробітної плати в разі почасової оплати праці
37. 4.5.2. Нарахування заробітної плати в разі відрядної оплати праці
38. 4.5.3. Доплати й надбавки до заробітної плати
39. 4.5.4. Нарахування на підставі середньої заробітної плати
40. 4.6. Утримання із заробітної плати працівників
41. 4.7. Порядок оформлення розрахунків із працівниками та виплата заробітної плати
42. 4.8. Синтетичний і аналітичний облік заробітної плати й пов’язаних з нею розрахунків
43. 4.9. Облік розрахунків зі страхування
44. 4.10. Облік розрахунків зі стипендіатами
45. Тести до розділу 4
46. РОЗДІЛ  5 ОБЛІК НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ 5.1. Склад, класифікація, оцінка й завдання обліку необоротних активів
47. 5.2. Облік надходження і наявності необоротних активів
48. 5.3. Облік зносу та ремонтів необоротних активів
49. 5.4. Облік вибуття необоротних активів
50. 5.5. Інвентаризація необоротних активів
51. Тести до розділу 5
52. РОЗДІЛ  6 ОБЛІК ЗАПАСІВ 6.1. Склад, класифікація, оцінювання та завдання обліку запасів
53. 6.2. Документація та оперативний облік надходження запасів
54. 6.3. Документація та оперативний облік відпуску й витрачання запасів
55. 6.4. Облік запасів на складах та його зв’язок з обліком у бухгалтерії
56. 6.5. Синтетичний облік запасів
57. 6.6. Обік продуктів харчування
58. 6.7. Облік медикаментів, перев’язувальних засобів і виробів медичного призначення 6.7.1. Класифікація лікувальних засобів
59. 6.7.2. Облік лікувальних засобів у аптеках установи
60. 6.7.3. Облік лікувальних засобів у відділеннях установи
61. 6.7.4. Облік лікувальних засобів у бухгалтерії установи
62. 6.8. Облік малоцінних та швидкозношуваних предметів
63. 6.9. Інвентаризація запасів
64. Тести до розділу 6
65. РОЗДІЛ 7 ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ 7.1. Облік витрат на науково-дослідні роботи за договорами 7.1.1. Особливості наукового виробництва та завдання обліку витрат на НДР за договорами з замовниками
66. 7.1.2. Порядок укладання господарських договорів і відповідальність сторін за їх виконання
67. 7.1.3. Склад і класифікація витрат на НДР
68. 7.1.4. Облік витрат на виробництво та калькулювання собівартості НДР
69. 7.1.5. Облік розрахунків із замовниками і співвиконавцями за виконані НДР
70. 7.2. Облік витрат і продукції виробничих майстерень
71. 7.3. Облік витрат та продукції підсобних сільських господарств
72. 7.4. Облік витрат і калькулювання послуг бюджетних установ 7.4.1. Основи обліку витрат і калькулювання послуг
73. 7.4.2. Облік витрат і методика калькулювання освітніх послуг
74. 7.4.3. Облік витрат і калькулювання медичних послуг
75. Тести до розділу 7
76. Розділ 8 ОБЛІК ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ 8.1. Власний капітал бюджетних установ і завдання його обліку
77. 8.2. Облік фондів
78. 8.3. Облік результатів виконання кошторису
79. Тести до розділу 8
80. Література
81. Додаток 1 ПЛАН РАХУНКІВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ
82. Додаток 2 ІНСТРУКЦІЯ Про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ
83. Додаток 3 КЛАСИФІКАЦІЯ ВИДАТКІВ БЮДЖЕТУ

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate