Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Торгове право. Курс лекцій. / Завальний В.М.
4. Державна реєстрація суб’єктів торговельної діяльності.
Державна реєстрація суб’єктів торговельної діяльності здійснюється відповідно до ст.8 Закону України “Про підприємництво” і детально регулюється Положенням про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року №740.
Державна реєстрація проводиться у виконавчому комітеті міської ради народних депутатів або районній, районній міст Києва і Севастополя державній адміністрації за місцезнаходженням або місцем проживання суб’єкта торгової діяльності.
Для державної реєстрації юридичної особи необхідно подати такі документи:
рішення власника (власників) майна або уповноваженого ним органу про створення юридичної особи (крім приватного підприємства). Якщо власників два і більше, таким рішенням є установчий договір, а також протокол установчих зборів ( наприклад, при заснуванні акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю);
статут підприємства;
реєстраційна картка, яка є водночас заявою про державну реєстрацію;
документ, що засвічує сплату до статутного фонду ( для АТ, ТОВ, ТДВ);
документ, що засвідчує внесення плати за державну реєстрацію.
Громадяни, які мають намір здійснювати торговельну діяльність без створення юридичної особи подають такі документи:
реєстраційну картку, яка є водночас заявою про державну реєстрацію;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків;
документ, що засвідчує внесення плати за державну реєстрацію;
дві фотокартки.
Крім цього заявник особисто пред’являє документ, що засвідчує особу (паспорт).
За державну реєстрацію вноситься реєстраційний збір: для громадян-підприємців – 1,5, для юридичних осіб – 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Державна реєстрація суб’єктів торговельної діяльності проводиться за наявності всіх необхідних документів протягом не більше п’яти робочих днів. Орган державної реєстрації протягом цього терміну зобов’язаний внести данні реєстраційної картки до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та видати свідоцтво про державну реєстрацію.
Свідоцтво про державну реєстрацію є підставою для отримання дозволу на виготовлення печаток та штампів, а свідоцтво та копія довідки про взяття на облік у державному податковому органі - для відкриття рахунків у банківських установах України.
Книга: Торгове право. Курс лекцій. / Завальний В.М.
ЗМІСТ
На попередню
|