Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Незнання закону не звільняє від відповідальності. А от знання - нерідко звільняє. / Єжи Лєц

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Бухгалтерський облік в торгівлі - Конспект лекцій


Спрощення обліку реалізації товарів за безготівковим розрахунком

17. Субрахунок 643 "З податкових зобов’язань" введено до плану бухгалтерських рахунків для обліку розрахунків з ПДВ, пов’язаних із застосуванням відповідно до Закону принципу події, що відбулася раніше, тобто для податкового обліку податкових зобов’язань з ПДВ. І це при тому, що поєднання системного бухгалтерського обліку з несистемним податковим обліком недопустиме, бо реалізація в них враховується по-різному: відповідно за відвантаженням товарів і за подією, що відбулася раніше (відвантаження або оплата товарів).

Застосування в бухгалтерському обліку субрахунку 643 "З податкових зобов’язань" вимагає, щоб за кожним первинним документом, пов’язаним з оплатою чи відвантаженням товарів, бухгалтер встановив, яка з цих подій відбулася раніше, оплачені товари чи ні. І тільки після цього він може зробити відповідні записи з використанням або без використання субрахунку 643. Це надто складні і вельми трудомісткі облікові функції при незначній кількості господарських операцій з відвантаження товарів. На підприємствах, де таких операцій протягом місяця здійснюють сотні і тисячі, затрати часу на встановлення події, що відбулася раніше, та на їх облік непомірні.

Який вихід із того становища, що склалося в обліку з відображенням в ньому реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ? Чи можливий він взагалі? Вважаємо, що такий вихід є, і він можливий, якщо хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Але якщо уже субрахунок 643 "З податкових зобов’язань" до Плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок його застосування, то в першу чергу необхідно спростити бухгалтерський облік розрахунків з ПДВ із застосуванням цього субрахунку.

Суть спрощення бухгалтерського обліку реалізації товарів, пов’язаного із застосуванням субрахунку 643 "З податкових зобов’язань", має полягати в тому, щоб обмежити записи на цьому рахунку лише нарахованими податковими зобов’язаннями з податку на додану вартість від сум передоплат товарів, які за станом на кінець місяця не були відвантажені. Виключити при цьому з обліку на субрахунку 643 найбільш масові записи, що пов’язані з передоплатою і наступним відвантаженням або відпуском товарів покупцям у звітному місяці в рахунок отриманих передоплат.

В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і відвантаження товарів в кожному окремому випадку з’ясовувати, яка з операцій відбулася раніше, не кажучи вже про значне скорочення кількості записів в синтетичному обліку на субрахунку 643, а, головне, в аналітичному обліку до нього. Зрозуміло, наскільки це важливо.

Отже, питання спрощення бухгалтерського обліку податкових зобов’язань з ПДВ можна вирішити досить легко. А чим рішення простіше, тим воно раціональніше й ефективніше. Для цього бухгалтер протягом звітного місяця має відслідковувати тільки операції, пов’язані з передоплатами товарів, отриманими від покупців у минулі звітні періоди, і вказувати на первинних товарних документах на відвантаження товарів в рахунок цих передоплат кореспонденцію рахунків з використанням субрахунку 643 "З податкових зобов’язань" згідно з Інструкцією: Дт 902 "Собівартість реалізованих товарів" - Кт 28 "Товари" і Дт 702 "Дохід від реалізації товарів" - Кт 643 " З податкових зобов’язань" (приклад 1, операції 1.1 і 2).

Операції з надходження авансових платежів від покупців у звітному місяці відслідковувати нема необхідності, бо податкові зобов’язання з податку на додану вартість від сум авансових платежів (передоплат), одержаних від покупців у звітному місяці, в рахунок яких товари до кінця місяця не відвантажені, відображаються в обліку за даними спеціальної сальдової відомості. Вона складається за перевіреними даними аналітичного обліку розрахунків із покупцями та замовниками (табл. 4) з врахуванням вказаних нижче особливостей запису платіжних документів в облікових регістрах за дебетом рахунку 31 "Рахунки в банках" (п. 19). І тільки за цими операціями, пов’язаними з нарахуванням податкових зобов’язань з ПДВ від сальдо одержаних в звітному місяці передоплат за станом на кінець місяця, треба зробити відповідні записи на відображення в обліку нарахування податкових зобов’язань за дебетом субрахунку 643 згідно з Інструкцією (Дт 643 “З податкових зобов’язань” - Кт 641(ПДВ) до наступного їх збалансування, тобто відвантаження товарів покупцям в наступні звітні періоди).

Спрощення обліку відвантаження й реалізації товарів не вимагає ведення жодних додаткових облікових регістрів, бо сальдова відомість одержаних і не збалансованих передоплат покупців складається за даними існуючого на підприємстві аналітичного обліку розрахунків з покупцями. Нарахування податкового зобов’язання з ПДВ за даними сальдової відомості підтверджується платіжними документами й відповідними податковими накладними (табл. 4).

Записи за всіма іншими операціями з відвантаження і оплати товарів здійснюються без використання субрахунку 643 (на відвантаження товарів: Дт 902 "Собівартість реалізованих товарів" - Кт 28 "Товари" та Дт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" - Кт 702 "Дохід від реалізації товарів" і на оплату товарів: Дт 31 "Рахунки в банках" - Кт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками", а також Дт 702 "Дохід від реалізації товарів" - Кт 641, анал. рахунок "З податку на додану вартість" – на суму податкового зобов’язання з ПДВ з відвантажених товарів підсумком за місяць).

Перевірка правильності складеної сальдової відомості здійснюється на підставі платіжних документів і відповідних податкових накладних на суми ПДВ, що входять до сум не збалансованих авансових платежів. Вони виділяються в графі "в т.ч. ПДВ" в облікових регістрах за дебетом поточних рахунків підприємства в банку. Загальна сума ПДВ в авансових платежах може бути додатково перевірена розрахунковим шляхом (сума передоплат помножена на 20% і поділена на 120).

18. Перейти на рекомендований автором спрощений бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ можна з будь-якого першого числа місяця. Для цього за формою таблиці 4 необхідно скласти сальдову відомість передоплат, отриманих від покупців товарів і не збалансованих станом на початок місяця, та звірити, чи сума ПДВ за цією відомістю тотожна сумі кінцевого сальдо за дебетом субрахунку 643 "З податкових зобов’язань" за попередній місяць.

В цьому разі на початок місяця, в якому здійснюється перехід на спрощений облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ, необхідно скласти сальдову відомість незбалансованих авансових платежів (передоплат), отриманих від покупців у попередні місяці, в тому числі в розрізі окремих балансових рахунків (36, 37 та ін.). За вказаною сальдовою відомістю здійснюється у звітному місяці контроль за відвантаженням (відпуском) товарів, оплачених раніше. При цьому на товарних документах на відвантаження таких товарів мають бути зроблені записи бухгалтерських проводок з використанням субрахунку 643 "З податкових зобов’язань: Дт 902 "Собівартість реалізованих товарів" – Кт 28 "Товари" і Дт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" - Кт 702 "Дохід від реалізації товарів" – на відвантаження й реалізацію товарів та Дт 702 "Дохід від реалізації товарів" - Кт 643 "З податкових зобов’язань" - на списання нарахованого при передоплаті товарів податкового зобов’язання з ПДВ.

На товари, відвантажені і оплачені та попередньо оплачені покупцями в звітному місяці, бухгалтерські записи здійснюються без застосування субрахунку 643 "З податкових зобов’язань", як показано в прикладі 3.

На підставі сальдової відомості на суми податку на додану вартість, отримані підприємством в складі передоплат товарів в звітному місяці, в рахунок яких в цьому місяці товари не відвантажені (не відпущені), складають відповідну бухгалтерську проводку на нарахування податкових зобов’язань з ПДВ: Дт 643 " З податкових зобов’язань" - Кт 641, анал. рахунок "З податку на додану вартість" (п. 17, табл. 4).

Розглянемо спрощений порядок обліку реалізації товарів торговельними підприємствами, що обліковують товари за продажними цінами, на прикладі.

Приклад 3. На відображення в обліку спрощеним способом відвантаження (реалізації) товарів, що обліковуються за продажними цінами, покупцям і податкових зобов’язань з ПДВ.

1. Початкове сальдо передоплат товарів, отриманих від покупців у попередньому місяці, - 1200 грн., в т.ч. ПДВ 200 грн.

2. У звітному місяці на поточний рахунок підприємства в банку надійшли платежі від покупців на суму 10000 грн., в т.ч. ПДВ - 1667 грн.

3. Відвантажено товари покупцям за договірними відпускними цінами, оплачені в попередньому місяці, на суму 1200 грн., в т.ч. ПДВ - 200 грн. Облікова продажна вартість відвантажених товарів - 1450 грн.

4. У звітному місяці оплачені покупцями і відповідно відвантажені їм товари на суму 9000 грн., в т.ч. ПДВ - 1500 грн. Облікова продажна вартість відвантажених покупцям товарів - 10880 грн.

5. Кінцеве сальдо передоплат товарів, отриманих від покупців у звітному місяці, - 1000 грн., в т.ч. ПДВ - 167 грн.

За даними наведеного прикладу 3 мають бути складені бухгалтерські проводки:

1. На суму товарів, відвантажених покупцям в рахунок передоплат, отриманих від них у попередньому місяці, - 1200 грн., в т.ч. ПДВ - 200 грн. Облікова продажна вартість відвантажених товарів складає 1450 грн.:

1.1. Дт 902 "Собівартість реалізованих товарів"

Кт 28 "Товари" - на вартість відвантажених товарів за відпускними (без ПДВ) цінами (1200 – 200) - 1000

1.2. Одночасно на договірну відпускну вартість товарів, включаючи ПДВ, - 1200 грн.:

Дт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками"

Кт 702 "Дохід від реалізації товарів" - на відображення в обліку доходу від реалізації відвантажених товарів - 1200

1.3. Дт 29 "Торговельна націнка"

Кт 28 "Товари" – на суму товарних надбавок, що відносяться до відвантажених товарів (1450 – 1000) – 450

2. Дт 702 "Дохід від реалізації товарів"

Кт 643 "З податкових зобов’язань" - на списання суми нарахованого податкового зобов’язання з ПДВ на відвантажені товари в рахунок передоплати попереднього місяця - 200

Запис Дт 702 "Дохід від реалізації товарів" - Кт 643 "З податкових зобов’язань" - на списання нарахованих податкових зобов’язань від сум одержаних передоплат від покупців може бути зроблений тільки на суми ПДВ, що надійшли у складі авансових платежів в попередні звітні періоди. В результаті цього запису списується нараховане в попередньому місяці за дебетом субрахунку 643 податкове зобов’язання (Дт 643 - Кт 641(ПДВ), що рахується на цьому рахунку до відвантаження товарів покупцям.

Товарні надбавки на відвантажені товари визначаються й відображаються в обліку за розрахунком товарних надбавок, що відносяться до реалізованих за місяць товарів (п. 9).

3. На суму платежів, що надійшли від покупців товарів на поточний рахунок підприємства в звітному місяці, 10000 грн., в т.ч. ПДВ - 1667 грн.:

Дт 31 "Рахунки в банках"

Кт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" - 10000

4. На суму відвантажених товарів в рахунок оплат покупців, отриманих у звітному місяці, - 9000 грн., в т.ч. ПДВ - 1500 грн. Облікова продажна вартість відвантажених товарів складає 10880 грн.:

4.1. Дт 902 "Собівартість реалізованих товарів"

Кт 28 "Товари" - на вартість відвантажених товарів за відпускними (без ПДВ) договірними цінами - 7500 (9000 - 1500)

4.2. Одночасно на договірну відпускну вартість товарів, включаючи ПДВ :

Дт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками"

Кт 702 "Дохід від реалізації товарів" - на відображення в обліку реалізації відвантажених товарів - 9000

4.3. Дт 29 "Торговельна націнка"

Кт 28"Товари" – на суму товарних надбавок на відвантажені товари (10880 – 7500) - 3380

5. Дт 702 "Дохід від реалізації товарів"

Кт 641, анал. рахунок "З податку на додану вартість" - на суму ПДВ з оплачених і відвантажених та відвантажених в звітному місяці без оплати товарів згідно з податковими накладними - 1500 (п.п. 10 - 14 ).

6. На суму ПДВ, сплаченого покупцями за товари в складі авансових платежів (передоплат), що надійшли на розрахунковий рахунок підприємства в звітному місяці, згідно із сальдовою відомістю за станом на кінець звітного місяця за кредитом рахунку 36 (37 і ін.) - 1000 грн. (10000 – 9000) , в т.ч. ПДВ - 167 грн.:

Дт 643 "З податкових зобов’язань"

Кт 641, анал. рахунок "З податку на додану вартість" - 167

В наведених вище бухгалтерських проводках за даними прикладу 3 даються більш наочні записи на списання із підзвіту матеріально відповідальних осіб відвантажених (відпущених) оптом товарів. При цьому облікова продажна вартість товарів списується двома записами:

1. Списуються товари за договірними відпускними цінами (оп. 1.1, 4.1).

2. Окремою бухгалтерською проводкою списуються товарні надбавки на відвантажені (відпущені) товари як різниця між обліковою продажною і договірною відпускною (без ПДВ) вартістю товарів (оп. 1.3, 4.3).

На торговельних підприємствах, які обліковують товари за продажними цінами, особливо в роздрібній торгівлі, найбільш простим і раціональним є списання реалізованих товарів з кредиту рахунку 28 “Товари” (відповідні субрахунки) на дебет субрахунку 902 “Собівартість реалізованих товарів” за обліковими продажними цінами з наступним визначенням на цьому субрахунку фактичної собівартості реалізованих товарів.

В цьому разі товарні надбавки, що відносяться до реалізованих товарів, списуються за спеціальним розрахунком підсумком за місяць (див. п. 7, приклад 2).

В залежності від організації обліку реалізації товарів за безготівковим розрахунком дрібним оптом і оптом покупцям-платникам ПДВ головний бухгалтер торговельного підприємства встановлює порядок списання реалізованих товарів за товарними звітами матеріально відповідальних осіб з рахунку 28.

Таким чином, записи в обліку на відвантаження товарів, оплачених у звітному місяці, будуть здійснюватись у звичайному порядку без з’ясування за кожною операцією, пов’язаною з оплатою і відвантаженням товарів, яка із подій сталася раніше. При цьому кореспонденція рахунків визначається без застосування субрахунку 643 "З податкових зобов’язань". В наступному місяці субрахунок 643 застосовується тільки по відношенню до нарахованих податкових зобов’язань з ПДВ на товари, що були попередньо оплачені за станом на початок звітного місяця.

При відвантаженні товарів на умовах наступної оплати податкове зобов’язання з ПДВ виникає в момент відвантаження товарів. Тому рахунок 643 також не застосовується (Дт 702 "Дохід від реалізації товарів" - Кт 641, анал. рахунок "З податку на додану вартість").

Неважко дійти висновку, наскільки спроститься в цьому випадку облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ, скільки часу та коштів буде зекономлено. Але зазначимо, що й рекомендований автором спрощений облік ще не є достатньо раціональним і дохідливим з розглянутих вище причин.

19. При спрощеному бухгалтерському облікові реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ записи платежів в облікових регістрах за дебетом рахунку 31 "Рахунки в банках" необхідно здійснювати в наступному порядку:

За дебетом рахунку 31 "Рахунки в банках" на надходження платежів від покупців (Дт 31 "Рахунки в банках" - Кт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" і ін.) суми отриманих платежів необхідно записувати однією сумою без виділення ПДВ, а суму ПДВ, що входить до цих платежів, треба записати в окремих графах облікового регістру після графи "Разом" за дебетом рахунку 31 як "в т.ч. ПДВ" з виділенням сум ПДВ:

– в складі оплат за відвантажені товари;

– в складі отриманих не збалансованих передоплат покупців (виділяється за даними сальдової відомості, табл. 4).

За підсумковими даними облікового регістру за дебетом рахунку 31 "Рахунки в банках" мають бути зроблені записи:

1. Дт 31 "Рахунки в банках"

Кт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" і ін. - на всю суму оплат, отриманих від покупців згідно з платіжними документами.

2. Дт 643 "З податкових зобов’язань"

Кт 641, анал. рахунок "З податку на додану вартість" - на суми ПДВ у складі авансових платежів, одержаних від покупців і замовників, в рахунок яких товари не відвантажені, за даними сальдової відомості (п. 17).

Запис Дт 702 "Дохід від реалізації товарів" - Кт 643 "З податкових зобов’язань" здійснюють підсумком за місяць за документами на відвантаження товарів в рахунок авансових платежів, отриманих підприємством в попередніх звітних періодах.

Підсумки сум ПДВ в графі "в т.ч. ПДВ" облікових регістрів за дебетом рахунків 31 і ін. є контрольними для сум ПДВ, сплачених покупцями в звітному місяці.

20. Вище розглядались спрощені записи в синтетичному обліку податкових зобов’язань з ПДВ з використанням субрахунку 643 "З податкових зобов’язань". Очевидно, що аналітичний облік до цього субрахунку повинен вестись із записами сум ПДВ на підставі відповідних товарних і платіжних документів та податкових накладних на окремих рахунках або в спеціальних відомостях лінійно-позиційним способом за кожним із цих документів. Без такого обліку неможливо забезпечити належний контроль за правильністю і повнотою розрахунків із бюджетом з ПДВ.

Враховуючи те, що остаточні платежі до бюджету податку на додану вартість здійснюються за підсумком господарських операцій за звітний місяць, викладений вище порядок спрощеного обліку податкових зобов’язань з ПДВ на повноту здійснення цих платежів не впливає. Такий порядок обліку вирішує лише питання спрощення бухгалтерського обліку реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ та посилення контролю за платежами до бюджету, за наявністю заборгованості з податку на додану вартість.

Належно організований і поставлений бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ, що забезпечує стан ажуру в облікові здійснених господарських операцій, має важливе значення для підвищення ефективності роботи підприємств, для забезпечення своєчасних і повних розрахунків з бюджетом за податковими зобов’язаннями з податку на додану вартість.

Книга: Бухгалтерський облік в торгівлі - Конспект лекцій

ЗМІСТ

1. Бухгалтерський облік в торгівлі - Конспект лекцій
2. Облік надходження товарів від постачальника
3. Облік повернення товарів покупцям
4. Спрощення обліку надходження товарів від постачальників
5. Розділ 2. Бухгалтерський облік в роздрібній торгівлі Розділ 2. Бухгалтерський облік в роздрібній торгівлі ОБЛІК НАДХОДЖЕННЯ ТОВАРІВ ВІД ПОСТАЧАЛЬНИКІВ І ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ З ПДВ
6. Синтетичний облік надходження товарів від постачальників і податкового кредиту з ПДВ
7. Особливості обліку податкового кредиту з ПДВ як товарної надбавки
8. Організація обліку іншого надходження товарів
9. Облік надходження товарів зі складу за купівельними цінами
10. Облік надходження товарів зі складу за продажними цінами
11. Облік повернення товарів покупцями
12. Спрощення обліку надходження товарів від постачальників
13. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК РЕАЛІЗАЦІЇ ТОВАРІВ І ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ З ПДВ
14. Загальна схема обліку реалізації товарів, що обліковуються за продажними цінами
15. Облік реалізації товарів, які обліковуються за продажними цінами
16. Облік податкових зобов’язань з ПДВ
17. Спрощення обліку реалізації товарів за безготівковим розрахунком
18. ОБЛІК ВНУТРІШНЬОГО ВІДПУСКУ ТОВАРІВ НА ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
19. Відпуск товарів зі складу за купівельними цінами
20. Відпуск товарів зі складу за продажними цінами
21. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ТОВАРНИХ НАДБАВОК В РОЗДРІБНІЙ ТОРГІВЛІ
22. Загальна схема бухгалтерського обліку товарних надбавок в роздрібній торгівлі
23. Облік товарних надбавок на підприємствах роздрібної торгівлі
24. Розділ 3. Аналітичний облік доходів, витрат і фінансових результатів господарсько-фінансової діяльності
25. Аналітичний облік доходів і витрат основної діяльності оптово-збутових, оптових і торговельно-посередницьких підприємств
26. Аналітичний облік доходів і витрат основної діяльності підприємств роздрібної торгівлі
27. Аналітичний облік доходів і витрат від фінансових операцій, іншої звичайної діяльності та надзвичайних подій
28. Аналітичний облік фінансових результатів за звітний рік
29. Синтетичний і аналітичний облік чистого фінансового результату підприємства за звітний рік
30. Синтетичний облік доходів, витрат і фінансових результатів
31. Загальні схеми бухгалтерського обліку доходів, витрат і фінансових результатів основної діяльності торговельних підприємств
32. Синтетичний облік доходів, витрат і фінансових результатів основної діяльності торговельних підприємств
33. Синтетичний облік доходів, витрат і фінансових результатів основної діяльності оптово-збутових, оптових та торговельно-посередницьких підприємств
34. Синтетичний облік доходів, витрат і фінансових результатів основної діяльності підприємств роздрібної торгівлі
35. Синтетичний облік доходів, витрат і фінансових результатів від фінансових операцій, іншої звичайної діяльності та надзвичайних подій

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate