Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
А ви любіть свою окрадену родину,– й за неї сили до загину і навіть душу положіть! / Михайло Старицький

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Конспект лекцій Всесвітня історія ХХ століття


32. Мистецтво 20-30-х років

Основні ідеї і напрямки у розвитку мистецтва. Живопис. У міжвоєнний період у мистецтві з'явилися нові течії та напрямки, розвивалися старі. До Першої світової війни в європейському образотворчому мистецтві панував реалізм. Світ тоді уявлявся гідним його реалістичного зображення. Особистість художника, його смаки та вподобання могли виявитися у виборі жанру, композиції, в перевазі форми чи кольору.

Перша світова війна і післявоєнна нестабільність призвели до того, що світ втратив свою гармонійність та раціональність в очах художників, його реалістичне відбиття начебто втрачало сенс. Відбулася зміна в розумінні художника. Вона полягала не у адекватному відбитті світу, а у виявленні художником його бачення світу. А таке розуміння світу могло звестися, наприклад, до певного співвідношення ліній та геометричних фігур. Такий вид живопису отримав назву абстракціонізм. Засновником його був російський художник Василь Кандинський. Сюрреалісти (сюрреалізм по-французьки означає надреалізм) на чолі з Сальвадором Далі намагалися зобразити ірраціональний світ. На їхніх картинах, на відміну від картин абстракціоністів, присутні предмети, що їх можна пізнати, але інколи вони дивно виглядають і знаходяться в незвичайних композиціях, як у сновидіннях.

Одним з нових напрямків у літературі та мистецтві був авангардизм. Авангардизм - умовна назва багатьох антиреалістичних течій в літературі та мистецтві XX ст. Виник на грунті анархічного, суб'єктивного світорозуміння. Звідси розрив з попередньою реалістичною традицією, формалістичні пошуки нових засобів художнього вираження. Попередниками авангардизму були модерністські напрями першої третини XX ст. - фовізм, кубізм, футуризм, сюрреалізм та додекафонія у музиці. Серед представників авангардизму і неоавангардизму- художники П.Мондріан, СДалі, письменники Р.Деснос, А.Арто, С.Беккет, композитори -С.Буссоті, Дж.Кейдогс.

Модернізм - основний напрям мистецтва доби 20-30-х років, що характеризується розривом з ідейними і художніми принципами класичного мистецтва. Зародився в 20-30-х роках XX ст., охопив усі види творчості. Художники-модерністи Е.Кірхнер, Д.Енсор, Е.Мунк, Е.Нольде, В.Кандинський, П.Клеє, О.Кокошка пропонували інтуїтивізм та автоматизм у творчому процесі -використання фізичних властивостей геометричних фігур і кольору, відмову від ілюзій простору, деформацію предметів у зображенні, символів, суб'єктивізм у змісті.

Реалізм - одна із основних властивостей мистецтва і літератури, яка полягає у прагненні до правдивого об'єктивного відображення і відтворення дійсності у формах, що їй відповідають. У більш вузькому розумінні - течія в мистецтві, що протистояла модернізму та авангардизму у міжвоєнний період XX ст. її представниками були, зокрема, художники Ф.Мазерель (Бельгія), Фужером і Таслицький (Франція), Р.Гуттузо (Італія), Г.Ерні (Швейцарія).

Театр. Вагомих успіхів було досягнуто в галузі театрального мистецтва та кіномистецтва. Це стосується перш за все країн Західної Європи та США. Досить повно відбувався розвиток театрального мистецтва у США. Тут було засновано театри, в яких працювали режисери Г.Клерман, Е.Казан, Л.Старсберг, Р.Маму-лян, актори - К.Корнелл, Дж.Баррімор, Х.Хейс, Е.Ле Гальєнн. В репертуарі були п'єси молодих американських драматургів К.Одетса, Ю.О'Ніла, ДжЛоусона, А.Мальци та ін.

Кіно. Кіновиробництво в США починається з 1896 p., з 1908 р. зосереджується в Голлівуді. Найвидатніша постать американського кіно в ті роки - режисер Д.У.Гріффіт, який у своїх історичних фільмах заклав основи кіно як самостійного мистецтва. Цьому сприяла діяльність режисерів Т.Х.Інса, який започаткував фі-льми-вестерни, та М.Сеннетта, позначена високою професійною культурою. Найбільшим майстром кінокомедії став Чарлі Чаплін. Найпопулярніші зірки 20-30-х років - М.Пікфорд, Д.Фербенкс, Р.Валентіно, Г.Гарбо, Л.Гірш, Б.Кітон, К.Гейбл, Ф.Астор, Г.Купер, Х.Богарт. В цей час У. Дісней розробив основи мультиплікаційно- , го фільму. Слід зазначити, що серед фільмів були і такі, що піднімали інтелектуальні проблеми, наприклад, ''Громадянин Кейн'' (1941 p., режисер О.Уеллес).

У СРСР розвиток кіномистецтва відбувався у тому ж напрямку, що і в інших країнах, але мав свої особливості, пов'язані з існуванням тоталітарної держави. У 20-30-ті роки були зняті фільми ''Панцерник ''Потьомкін'', ''Чапаев'', творили видатні режисери Ейзенштейн, О.Довженко та інші.

В інших частинах світу кіномистецтво перебувало в зародковому стані, зате активно розвивалося театральне мистецтво. Виняток становила Індія, де перший фільм був знятий ще у 1913 р. У 30-х роках тут було випущено картини ''Алам Ара'' режисера Ірані, ''Девдас'' режисера Баруа.

Архітектура. В мистецтві 20-30-х років тривав інтенсивний пошук відповіді на питання про роль і місце людини в суспільстві, про принципи її взаємодії з оточуючим середовищем і про майбутнє людства. Французький архітектор Ле Корбюзье розглядав архітектуру як складову частину суспільного прогресу і віддавав перевагу розробці зручних житлових будинків і комплексів, підтримував необхідність серійного проектування й індустріалізації будівництва. За допомогою архітектури зодчі намагались ліквідувати існуючу несправедливість, удосконалити суспільство. З'явилася ідея роззосередити населення великих міст у містах-супутниках, створити ''місто-сад''. Подібні проекти здійснювали в Англії, Франції, Голландії. У різних формах ідею гармонічного поєднання людського житла і природи реалізували в США, Фінляндії, Чехословаччині, Швеції та інших країнах. її підхопили в СРСР, але при цьому вихолостили суть, звівши до пропагандистських лозунгів. ''Я знаю - город будет, я знаю - саду цвесть, когда такие люди в стране советской есть!'' - писав поет В.Маяковський у 1929 р. про розбудову міста Кузнецька. Однак і досі там переважає видобувна і металургійна промисловість і слабкою залишається суспільна інфраструктура.

В країнах з тоталітарним режимом мистецтву прагнули нав'язати ідеї переваги одного суспільного устрою над іншим, прищепити символи вічності і непорушності існуючої влади, яка турбується про добробут народу і його духовну чистоту. В архітектурі й скульптурі Німеччини та Італії втілювались ідеї беззаперечної покори, національної і расової зверхності, культивувались сила і грубість. В СРСР підтримували тих митців, які зуміли виразніше і переконливіше показати пафос соціалістичного будівництва і заслуги в ньому більшовицької партії та її вождів. Видатним явищем інтернаціональної художньої культури тут тривалий час називали скульптурну групу В.Мухіної ''Робітник і колгоспниця'', створену спеціально для Всесвітньої виставки 1937 р. в Парижі.

Книга: Конспект лекцій Всесвітня історія ХХ століття

ЗМІСТ

1. Конспект лекцій Всесвітня історія ХХ століття
2. 2. Перша світова війна
3. 3. Революційні події в Російській імперії в 1917 р. Більшовицький переворот
4. 4. Революційний рух в Європі 1918-1923 pp.
5. 5. Встановлення більшовицької диктатури. Національно-визвольний рух і громадянська війна в Росії
6. 6. Утворення основ післявоєнного світу. Версальсько-Вашингтонська система
7. 7. Спроби перегляду повоєнних договорів у 20-х роках
8. 8. Основні ідейно-політичні течії першої половини XX ст.
9. 9. Національно-визвольні рухи
10. 10. Стабілізація і ''процвітання'' в країнах Європи і США у 20-ті роки
11. 11. Світова економічна криза (1929-1933 pp.)
12. 12. ''Новий курс'' Ф.Рузвельта
13. 13. Великобританія у 30-ті роки. Економічна криза. ''Національний уряд''
14. 14. ''Народний фронт'' у Франції
15. 15. Встановлення нацистської диктатури в Німеччині. А.Гітлер
16. 16. Фашистська диктатура Б.Муссоліні в Італії
17. 17. Революція 1931 р. в Іспанії.
18. 18. Чехословаччина у 20-30-ті роки
19. 19. Країни Східної і Південно-Східної Європи у 20-30-ті роки
20. 20. Проголошення СРСР і встановлення сталінського режиму
21. 21. Радянська модернізація СРСР
22. 22. Японія між двома світовими війнами
23. 23. Національна революція в Китаї. Чан Кайши. Внутрішня і зовнішня політика Гоміндану
24. 24. Громадянська війна у Китаї. Проголошення КНР
25. 25. Індія у 20-30-ті роки
26. 26. Національні рухи і революції в Арабських країнах, Туреччині, Ірані, Афганістані. Зародження палестинської проблеми. К.Ататюрк, Резахан
27. 27. Національні рухи в країнах Швденко-Східної Азії (Бірма, Індокитай, Індонезія)
28. 28. Африка між двома світовими війнами
29. 29. Розвиток країн Латинської Америки у 20-30-ті роки
30. 30. Освіта, наука і техніка
31. 31. Розвиток літератури 20-30-х років
32. 32. Мистецтво 20-30-х років
33. 33. Утворення вогнищ Другої світової війни. Створення блоку Берлін-Рим-Токіо
34. 34. Політика ''умиротворення'' агресора
35. 35. СРСР у системі міжнародних відносин
36. 36. Причини, характер, періодизація Другої світової війни
37. 37. Напад Німеччини на Польщу й початок Другої світової війни. Бойові дії в Європі у 1939-1941 pp.
38. 38. Напад фашистської Німеччини на СРСР. Оборонні бої влітку-восени 1941 р. Битва за Москву
39. 39. Воєнні дії на Східному фронті в 1942-1943 pp. Корінний перелом в ході Другої світової війни. Звільнення території СРСР
40. 40. Утворення антигітлерівської коаліції. Міжнародні відносини в роки Другої світової війни
41. 41. Становище у воюючих та окупованих країнах. Рух Опору в країнах Європи та Азії в роки Другої світової війни
42. 42. Основні події Другої світової війни в Африці, в басейні Тихого океану (1940-1945 pp.)
43. 43. Визволення країн Центральної та Східної Європи (1944-1945 pp.)
44. 44. Висадка союзницьких військ у Нормандії. Звільнення країн Західної Європи. Капітуляція Німеччини та Японії
45. 45. Підсумки Другої світової війни
46. 46. Створення Організації Об'єднаних Націй
47. 47. Підписання мирних договорів. Окупаційна політика щодо Німеччини та Японії. Нюрнберзький та Токійський судові процеси
48. 48. План Маршалла та його значення для відбудови Європи
49. 49. Основні тенденції соціально-економічного та політичного розвитку країн Заходу в 1945-1998 pp.
50. 50. Сполучені Штати Америки
51. 51. Канада
52. 52. Великобританія
53. 53. Франція
54. 54. Німеччина
55. 55. Італія
56. 56. Встановлення радянського панування в країнах Східної Європи
57. 57. Розвиток і криза тоталітарних режимів у Східній Європі
58. 58. Демократичні революції в країнах Східної Європи (1989-1991 pp.)
59. 59.Тоталітаризм як феномен XX ст., його види та ознаки. Наслідки панування тоталітарної системи в Україні
60. 60. Інтеграція в сучаснім Європі. Участь України в загальноєвропейському процесі
61. 61. СРСР у повоєнні роки
62. 62. Відлига. Реформи М.С.Хрущова (1953-1964 pp.)
63. 63. ''Застій'' в економіці СРСР (друга половина 60-х - перша половина 80-х років)
64. 64. Дисидентство в СРСР в 70-80-х роках
65. 65. Перебудова і розпад (1985-1991 pp.)
66. 66. Нові незалежні держави: початок самостійного життя
67. 67. Процес деколонізації після Другої світової війни
68. 69. Японія
69. 70. Політика реформ у Китаї в 80-90-х роках.
70. 71. Індія
71. 72. Боротьба за незалежність і об'єднання В'єтнаму
72. 73. Створення держави Ізраїль. Арабо-ізраїльське протистояння
73. 74. Трагедія Афганістану
74. 75. Іран у повоєнні роки. Ісламська революція
75. 76. Країни Африки на шляху незалежного розвитку
76. 77. Країни Латинської Америки у 40-90-ті роки. Інтеграційні процеси
77. 79. Міжнародні відносини наприкінці 50-х - у 60-ті роки
78. 80. Розрядка 70-х років. Гельсінський процес
79. 81. Перехід від конфронтації до співробітництва держав світу. Завершення ''холодної війни'' (друга половина 80-х - 90-ті роки)
80. 82. Основні тенденції розвитку культури другої половини XX ст.

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate