Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Як же намучиться жінка, поки змусить чоловіка страждати! / Олександр Перлюк

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Частина 2. Березовенко С.М.


СЛОВНИК ТЕРМІНІВ. А

АБСОЛЮТНА ПЕРЕВАГА - спроможність якоїсь країни, фірми чи працівника виробляти продукти або послуги за вартістю нижчою, ніж у конкурента. Переважно світова торгівля здійснюється за мотивами, що диктуються А. п. Під впливом міжнародної торгівлі у світі складається розподіл праці, що грунтується на А. п., оскільки переваги ведуть країни, фірми і працівників до спеціалізації та більшої ефективності.

АВАЛЬ - поручительство за векселем. Банк, що видав А. (аваліст), бере на себе відповідальність за оплату у разі неплатежу з боку векселедавця (при простому векселі) або акцептанта (при переказному векселі), тоді як банк, який видав акцепт, сам є платником за векселем. Коли настає термін, акцептований банком вексель пересилається для оплати безпосередньо банку, а вексель з А. спочатку повинен бути поданий для оплати векселедавцю або акцептанту і тільки при несплаті цими особами векседержатель виставляє вимогу банкові, який видав А. Застосовується А. значно рідше, ніж акцепт.

АГЕНТ - юридична або фізична особа, котра здійснює певні операції за дорученням іншої особи (принципала), за його рахунок і від його імені, а також забезпечує підготовку угод, але без права підписання контрактів. А. є брокери, дилери, комісіонери, маклери, особисті представники, фанд-менеджери, адвокати. Діяльність А. проводиться з відома принципала за агентською угодою за винагороду.

АГЕНТСЬКА УГОДА - договір між принципалом і агентом, що визначає характер і обсяг доручення, розмір комісійної винагороди, термін дії та умови припинення договору. Окрім того, А. у. про купівлю-продаж товарів, як правило, визначає: сторони, територію, кількість товарів, ціни, права, надані агентові, термін дії і порядок розірвання угоди, винагороду агента, момент виникнення права агента на винагороду та дату її сплати, обов'язки агента, права й обов'язки принципала.

АГЕНТСЬКІ ОПЕРАЦІЇ - досить поширений елемент міжнародної економічної інфраструктури; вони полягають у дорученні однією стороною, яка йменується принципалом, не залежній від неї іншій стороні, яка йменується агентом (торговельним, комерційним), здійснювати фактичні та юридичні дії, пов'язані з продажем чи купівлею товару на обумовленій території за рахунок і від імені принципала. А. о. реалізуються на основі агентської угоди. Незалежність агента від принципала полягає в тому, що він не перебуває в трудових відносинах і може проводити самостійну діяльність.

АГЕНТСЬКІ ФІРМИ виступають від імені та за рахунок принципала. Залежно від умов договору А. ф. сама укладає угоди від його імені та за його рахунок або тільки виступає посередником під час укладення угод. Характерним для А. ф. є представництво на тривалий термін і тісний контакт із принципалом. Юридичне вона завжди зберігає повну незалежність.

АКРЕДИТИВ - зобов'язання банку провести за дорученням імпортера платежі експортерові або акцептувати тратту, виставлену експортером у межах певної суми та терміну і при поданні експортером товаророзпорядчих документів - коносаменту, страхового полісу та рахунку-фактури. Залежно від характеру відповідальності банків А. підрозділяються на: 1) безвідкличні та відкличні, 2) підтверджені та непідтверджені.

АКЦЕПТ - термін, що звичайно вживається у значенні документа про обмін. Процес А. пов'язаний із підписанням відповідного документа на лицьовому боці й означає згоду того, що підписався (акцентатора), з дорученням пред'явника. Акцентатор зобов'язується оплатити певну суму пред'явнику чи за його дорученням. Після підписання той, що підписав стає акцептором.

АКЦЕПТ БАНКОМ ТРАТТИ - форма розрахунків експортерів та імпортерів. Експортер при реалізації товару у кредит прагне, щоб акцепт тратти був здійснений не покупцем (навіть коли останній є цілком платоспроможний), а великим банком. Тратта з акцептом імпортера не завжди може бути врахована, тому що імпортна фірма відома тільки у межах вузької, обмеженої сфери торговельного обороту. Інша справа акцепт великого банку: тратту з таким акцептом легко перетворити у гроші шляхом обліку.

АКЦЕПТНО-РАМБУРСНИЙ КРЕДИТ - форма розрахунків, при якій у тратті, що виставляється експортером на банк, останній виступає у ролі трасанта, але на відміну від тратти, виставленої експортером безпосередньо на імпортера, банк сам не є боржником трасанта-експортера, а заміщає боржника-імпортера, щоб надати тратті якість легкої конвертованості у гроші.

АНТИДЕМПІНГОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО - національні та міжнародні правові норми і положення, спрямовані проти товарного демпінгу, тобто продажу товарів на зовнішніх ринках за цінами, нижчими від внутрішніх. Основи А. з. зафіксовані у статті VI Генеральної угоди про тарифи і торгівлю (1947 р.) і в Міжнародному антидемпінговому пакті, прийнятому ГАТТ у 1967 р. Ці документи визначають поняття демпінгу та передбачають включення у національне законодавство параграфа про збитки у результаті демпінгу та порядок доведення цих збитків.

АНТИТРЕСТОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО - законодавство, що забороняє монополії порушення торговельного обміну (створення дефіцитів, товарний демпінг тощо) і передбачає підтримання конкуренції.

АСОЦІАЦІЇ КРАЇН-ЕКСПОРТЕРІВ - поширена форма координації політики експортерів на світових товарних ринках. Сьогодні діють асоціації з 18 сировинних товарів. Головною метою такої координації, як правило, є підтримання цін на певному високому рівні. Найпомітнішу роль у світовому господарстві відіграють такі асоціації: ОПЕК і ОАПЕК (нафта), СІПЕК (мідь), МАБС (боксити), АІЕК (залізна руда) та ін.

АУКЦІОН - форма продажу у визначений час і в установленому місці товарів, попередньо виставлених для огляду. А. проводяться за певними видами товарів: хутро, щетина, вовна, тютюн, чай, твори мистецтва, антикваріат, худоба, деякі

унікальні товари тощо. Особливістю А. є обмеження відповідальності продавця за якість виставлених товарів.


Книга: Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Частина 2. Березовенко С.М.

ЗМІСТ

1. Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Частина 2. Березовенко С.М.
2. Розділ 11. Планування ринкової стратегії фірми. 1. СТРУКТУРА СТРАТЕГІЇ ФІРМИ НА ЗОВНІШНЬОМУ РИНКУ
3. 2. ПРОЦЕС ПЛАНУВАННЯ РИНКОВОЇ СТРАТЕГІЇ ФІРМИ
4. 3. СТРАТЕГІЧНА МАРКЕТИНГОВА ПРОГРАМА ФІРМИ
5. 4. ОСОБЛИВОСТІ СТРАТЕГІЇ РОСТУ МАЛИХ, ЗНАЧНИХ І СЕРЕДНІХ ФІРМ
6. Розділ 12. Організація маркетингових досліджень на зовнішньому ринку
7. 1. СУТНІСТЬ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
8. 2. ОБ'ЄКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
9. 3. НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕНЬ
10. 4. СПЕЦІАЛІЗОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ ФІРМИ
11. Розділ 13. Контракт у зовнішньоекономічній діяльності
12. 1. УМОВИ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОГО КОНТРАКТУ
13. 2. ПЛАТЕЖІ В ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
14. Розділ 14. Управління контрактною діяльністю і практика ведення комерційних переговорів
15. 1. ТИПОВІ КОНТРАКТИ
16. 2. ПІДГОТОВКА ДО УКЛАДАННЯ КОНТРАКТУ
17. Розділ 15. Цінова політика на зовнішньому ринку
18. 1. СУЧАСНА ЦІНОВА СТРАТЕГІЯ ФІРМИ
19. 2. ЦІНИ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ КОНТРАКТІВ І МЕТОДИКИ ЇХ РОЗРАХУНКІВ
20. Розділ 16. Механізм розрахунків у зовнішньоторговельних операціях
21. 1. СПОСОБИ ПЛАТЕЖУ
22. 2. ЗАСОБИ ПЛАТЕЖУ
23. 3. ФОРМИ ПЛАТЕЖІВ
24. Розділ 17. Організація обліку зовнішньоекономічних зв'язків підприємств
25. 1. ОБЛІК ЕКСПОРТНИХ ОПЕРАЦІЙ
26. 2. ОБЛІК ІМПОРТНИХ ТОВАРІВ
27. Розділ 18. Транспортне забезпечення зовнішньої торгівлі
28. 1. БАЗИСНІ УМОВИ ПОСТАВКИ ТОВАРУ
29. 2. ВИБІР ВИДУ ТРАНСПОРТУ
30. 3. МОРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
31. 4. ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
32. 5. АВТОМОБІЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
33. 6. ПОВІТРЯНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
34. 7. ТРАНСПОРТНО-ЕКСПЕДИТОРСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА
35. Розділ 19. Страховий захист зовнішньоекономічних операцій. 1. СУТНІСТЬ І ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ СТРАХУВАННЯ. СПЕЦИФІКА СТРАХУВАННЯ У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
36. 2. СТРАХУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ РИЗИКІВ
37. 3. ЗАХИСТ ВІД ВАЛЮТНИХ І КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ КОНТРАКТІВ
38. Розділ 20. Імідж і реклама фірми в міжнародній торгівлі. 1. СКЛАДОВІ ІМІДЖУ ФІРМИ
39. 2. СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА УСПІШНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
40. 3. РОЗВИТОК РИНКУ РЕКЛАМИ
41. 4. ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
42. Розділ 21. Бізнес-план: структура та зміст
43. 1. ЦІЛІ, ЗАВДАННЯ І КРИТЕРІЇ БІЗНЕС-ПЛАНУ
44. 2. СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ БІЗНЕС-ПЛАНУ
45. Розділ 22. Інвестиційний аналіз капіталовкладень
46. 1. МЕТОДИ ОЦІНКИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ КАПІТАЛОВКЛАДЕНЬ
47. 2. ВПЛИВ ІНФЛЯЦІЇ НА ОЦІНКУ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ
48. Розділ 23. Фінансовий аналіз інвестиційних проектів
49. 1. ПРИБУТКОВІСТЬ
50. 2. ЕФЕКТИВНІСТЬ
51. 3. ЛІКВІДНІСТЬ (ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ)
52. 4. СТРУКТУРА КАПІТАЛУ
53. Розділ 24. Техніка залучення кредитних ресурсів для реалізації міжнародних підприємницьких проектів. 1. МІЖНАРОДНИЙ КРЕДИТ ЯК ЕКОНОМІЧНА КАТЕГОРІЯ
54. 2. ФОРМИ МІЖНАРОДНОГО КРЕДИТУ
55. СЛОВНИК ТЕРМІНІВ. А
56. Б
57. В
58. Г
59. Д
60. Е
61. Є
62. З
63. К
64. Л
65. М
66. Н
67. О
68. П
69. Р
70. С
71. Т
72. У
73. Ф

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate