Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Якщо ви вдало виберете справу і вкладете в неї всю свою душу, то щастя саме відшукає вас. / Костянтин Ушинський

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Частина 2. Березовенко С.М.


З

ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ КРЕДИТ - надається проти заставлених або переданих кредитору певних цінностей. До них належать кредити, забезпечені: а) товарами; б) товаророзпо-рядчими документами (коносаментами, варантами); в) акредитивами, виставленими на користь експортерів; г) цінними паперами (акціями, облігаціями та ін.); д) векселями, акцептованими покупцями або гарантованими третіми особами; е) депозитами на рахунках у банках; ж) гарантіями торговельних і промислових фірм, страхових товариств, банків та урядових установ що займаються страхуванням кредитів; з) нерухомим майном (будівлями, земельними ділянками).

ЗАКРИТА КОМПАНІЯ - компанія, яка контролюється п'ятьма або менше учасниками, котрі є директорами цієї компанії. Якщо 3. к. потрапляє під контроль іншої компанії, то вона не розглядається як закрита.

ЗАХИСНА ОФЕРТА - оферта, не пов'язана з реальним продажем товару. Вона використовується для негласного поділу ринків між членами монополістичних об'єднань.

ЗІ СУДНА - базисна умова поставки, за якою експортер за свій рахунок поставляє товар у порт призначення і передає його покупцеві на борт судна. Таким чином, експортер зобов'язаний за свій рахунок одержати експортну ліцензію, виконати митні формальності, оплатити навантаження, фрахт, страхування і взяти на себе весь ризик випадкового псування і втрати товару до моменту прибуття судна у порт призначення.

Імпортер платить за товар, за його розвантаження і виконує всі формальності, пов'язані з ввезенням товару в країну, що імпортує. Якщо товар призначений для кількох одержувачів, то покупець може вимагати виписки кількох окремих коносаментів на кожну окрему партію.

30ВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИЙ КРЕДИТ - форма міжгалузевого обміну товарами та послугами за обіцянку здійснити оплату у майбутньому. Кредитні відносини досить поширені у сфері міжнародного торговельного обороту у найрізноманітніших формах. Кредити, що застосовуються в зовнішній торгівлі, можна класифікувати за кількома головними їхніми ознаками, що характеризують окремі сторони кредитних відносин.

За об'єктом кредити поділяються на товарні і валютні. Товарні кредити надаються здебільшого експортером своїм покупцям, а валютні - комерційним банкам. Валютні кредити можуть бути видані або в національній валюті країни-кредитора чи країни-боржника, або у валюті третьої країни. Погашення кредитів, у тому числі товарних, провадиться, як правило, валютою.

Залежно від характеру зв'язку з товарними операціями і від того, хто є кредитором, розрізняють кредити: 1) фірмові (або комерційні); 2) брокерські; 3) банківські; 4) урядові; 5) надані міжнародними фінансовими організаціями, наприклад Міжнародним банком реконструкції і розвитку (МБРР), МВФ та іншими організаціями.

За умовами реалізації кредити поділяються на готівкові й акцептні. При готівковому кредиті кредитор надає суму кредиту шляхом зарахування її на рахунок у розпорядження одержувача кредиту. При акцептній формі кредитор погоджується лише акцептувати тратту, виставлену на нього одержувачем кредиту, й вчасно оплатити її.

30ВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНІ РОЗРАХУНКИ - розрахунки, що здійснюються за допомогою інкасових доручень, акредитивів, телеграфних і поштових переказів, відкритих рахунків і чеків. В угодах, пов'язаних із наданням кредиту, велику роль відіграє вексель.

30ЛОТІ І ВАЛЮТНІ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ - форми обмеження і попередження валютних ризиків у сфері зовнішньоторговельного обороту.

При 3. з. сума валюти платежу, обумовлена угодою, перераховується відповідно до зміни металевого паритету валюти або ціни золота, вираженої у валюті платежу.

У В. з. враховуються дві валюти: валюта застереження та валюта платежу. Валюта платежу, зазначена в контракті, ставиться в залежність від іншої, як правило, відносно більш стійкої валюти. При цьому сума платежу визначається відповідно до зміни курсу валюти застереження відносно валюти платежу.

З ПРИЧАЛУ (ПРИСТАНІ) (назва порту призначення) - базисна умова поставки, за якою продавець бере на себе всі витрати на доставку товару в термін, обумовлений контрактом, на пристань чи набережну в узгодженому порту призначення, включаючи оплату фрахту та витрати на розвантаження товару і розміщення його на пристані. Продавець повинен також за свій рахунок надати покупцеві документи, необхідні для того, щоб покупець міг прийняти поставку товару і взяти його з пристані. Експортер оплачує додатково розвантаження товару у порту призначення, і його ризики поширюється на період розвантаження. Положення "Інкотермс" 1980 р. рекомендують контрагентам для уникнення непорозумінь у контрактах уточнити, хто (продавець чи покупець) оплачує ввізне мито.

І

ІМПОРТ - ввезення товарів і послуг з-за кордону для реалізації їх на внутрішньому ринку країни-імпортера або використання в межах кооперації. І. в західних країнах звичайно оцінюється митною статистикою у момент перетинання товарами кордону країни-імпортера. І. фіксується у цінах С/Ф. У деяких країнах І. фіксується у цінах ФОБ.

ІНВЕСТИЦІЇ - різні види капіталовкладень. За різними критеріями І. поділяються на державні та приватні; прямі й портфельні; в основний капітал і товароматеріальні запаси; у будинки і споруди, машини й устаткування, послуги, житлове будівництво.

ІНДЕНТ - разове комісійне доручення імпортера однієї країни комісіонеру іншої країни на купівлю певної партії товару. Це замовлення комісіонер передає виробнику своєї країни. Якщо І. точно встановлює, у якого виробника має бути куплена дана партія товару, і якщо відомості про замовлений товар указані точно (сорт, колір або зразок), то він називається закритим. І., що надає комісіонеру право вибору виробника і не містить точних відомостей про замовлений товар, називається відкритим. Той самий І. може охоплювати кілька партій різноманітних товарів, замовлених у різних підприємців і зібраних в одну відправку.

ІНДОСАМЕНТ - форма передання простих і переказних векселів. Такою формою є передавальний напис на зворотному боці векселя. І. має двояке значення: по-перше, він засвідчує передання права за векселем іншій особі; по-друге, установлює відповідальність індосанта (особи, що видала вексель) за платіж за векселем перед усіма наступними власниками. І. виступає у кількох формах: бланковій, ордерній, обмежувальній, безобіговій.

ІНЖИНІРИНГ - термін, що визначає сукупність технічних послуг, які в останні роки набули характеру зовнішньоторговельних операцій. Умовно їх можна розділити на дві групи. Перша група включає послуги, що мають характер консультацій і даються у вигляді технічної документації, результатів досліджень, вихідних даних для будівництва, економічних розрахунків, кошторисів, рекомендацій та ін. Друга група охоплює технічні послуги, безпосередньо пов'язані з будівництвом певного об'єкта або поставкою комплектного устаткування.

ІНКАСОВА ОПЕРАЦІЯ - форма розрахунку за зовнішньоторговельною операцією, яка полягає у тому, що експортер доручає своєму банку одержати від імпортера певну суму валюти проти передання останньому відповідних товарних документів. На інкасо банки приймають не тільки товарні документи, а й векселі (переказнї та прості), чеки тощо.


Книга: Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Частина 2. Березовенко С.М.

ЗМІСТ

1. Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Частина 2. Березовенко С.М.
2. Розділ 11. Планування ринкової стратегії фірми. 1. СТРУКТУРА СТРАТЕГІЇ ФІРМИ НА ЗОВНІШНЬОМУ РИНКУ
3. 2. ПРОЦЕС ПЛАНУВАННЯ РИНКОВОЇ СТРАТЕГІЇ ФІРМИ
4. 3. СТРАТЕГІЧНА МАРКЕТИНГОВА ПРОГРАМА ФІРМИ
5. 4. ОСОБЛИВОСТІ СТРАТЕГІЇ РОСТУ МАЛИХ, ЗНАЧНИХ І СЕРЕДНІХ ФІРМ
6. Розділ 12. Організація маркетингових досліджень на зовнішньому ринку
7. 1. СУТНІСТЬ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
8. 2. ОБ'ЄКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
9. 3. НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕНЬ
10. 4. СПЕЦІАЛІЗОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ ФІРМИ
11. Розділ 13. Контракт у зовнішньоекономічній діяльності
12. 1. УМОВИ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОГО КОНТРАКТУ
13. 2. ПЛАТЕЖІ В ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
14. Розділ 14. Управління контрактною діяльністю і практика ведення комерційних переговорів
15. 1. ТИПОВІ КОНТРАКТИ
16. 2. ПІДГОТОВКА ДО УКЛАДАННЯ КОНТРАКТУ
17. Розділ 15. Цінова політика на зовнішньому ринку
18. 1. СУЧАСНА ЦІНОВА СТРАТЕГІЯ ФІРМИ
19. 2. ЦІНИ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ КОНТРАКТІВ І МЕТОДИКИ ЇХ РОЗРАХУНКІВ
20. Розділ 16. Механізм розрахунків у зовнішньоторговельних операціях
21. 1. СПОСОБИ ПЛАТЕЖУ
22. 2. ЗАСОБИ ПЛАТЕЖУ
23. 3. ФОРМИ ПЛАТЕЖІВ
24. Розділ 17. Організація обліку зовнішньоекономічних зв'язків підприємств
25. 1. ОБЛІК ЕКСПОРТНИХ ОПЕРАЦІЙ
26. 2. ОБЛІК ІМПОРТНИХ ТОВАРІВ
27. Розділ 18. Транспортне забезпечення зовнішньої торгівлі
28. 1. БАЗИСНІ УМОВИ ПОСТАВКИ ТОВАРУ
29. 2. ВИБІР ВИДУ ТРАНСПОРТУ
30. 3. МОРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
31. 4. ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
32. 5. АВТОМОБІЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
33. 6. ПОВІТРЯНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
34. 7. ТРАНСПОРТНО-ЕКСПЕДИТОРСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА
35. Розділ 19. Страховий захист зовнішньоекономічних операцій. 1. СУТНІСТЬ І ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ СТРАХУВАННЯ. СПЕЦИФІКА СТРАХУВАННЯ У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
36. 2. СТРАХУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ РИЗИКІВ
37. 3. ЗАХИСТ ВІД ВАЛЮТНИХ І КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ КОНТРАКТІВ
38. Розділ 20. Імідж і реклама фірми в міжнародній торгівлі. 1. СКЛАДОВІ ІМІДЖУ ФІРМИ
39. 2. СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА УСПІШНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
40. 3. РОЗВИТОК РИНКУ РЕКЛАМИ
41. 4. ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
42. Розділ 21. Бізнес-план: структура та зміст
43. 1. ЦІЛІ, ЗАВДАННЯ І КРИТЕРІЇ БІЗНЕС-ПЛАНУ
44. 2. СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ БІЗНЕС-ПЛАНУ
45. Розділ 22. Інвестиційний аналіз капіталовкладень
46. 1. МЕТОДИ ОЦІНКИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ КАПІТАЛОВКЛАДЕНЬ
47. 2. ВПЛИВ ІНФЛЯЦІЇ НА ОЦІНКУ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ
48. Розділ 23. Фінансовий аналіз інвестиційних проектів
49. 1. ПРИБУТКОВІСТЬ
50. 2. ЕФЕКТИВНІСТЬ
51. 3. ЛІКВІДНІСТЬ (ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ)
52. 4. СТРУКТУРА КАПІТАЛУ
53. Розділ 24. Техніка залучення кредитних ресурсів для реалізації міжнародних підприємницьких проектів. 1. МІЖНАРОДНИЙ КРЕДИТ ЯК ЕКОНОМІЧНА КАТЕГОРІЯ
54. 2. ФОРМИ МІЖНАРОДНОГО КРЕДИТУ
55. СЛОВНИК ТЕРМІНІВ. А
56. Б
57. В
58. Г
59. Д
60. Е
61. Є
62. З
63. К
64. Л
65. М
66. Н
67. О
68. П
69. Р
70. С
71. Т
72. У
73. Ф

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate