Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Стратегічне управління – Шершньова
Стратегічне управління – Шершньова
Останніми роками вже досить багато написано про стратегії, стратегічне планування та управління. У захід-ній та східній теорії управління стратегічна діяльність ви-знана як окремий, перспективний предмет дослідження. В умовах України теорія і практика стратегічної діяльно-сті та управління нею ще не зайняли належного місця. Думки більшості керівників підприємств щодо потреби освоєння та застосування стратегічного управління в умовах діяльності вітчизняних підприємств коливаються від ствердження про неможливість використання досвіду зарубіжних корпорацій на українських підприємствах, до дуже обережного погодження з тим, що окремі елементи стратегічного управління, певно, будуть корисними в не-далекому майбутньому. Усе це відбиває крайній песимізм щодо цього питання.
Ідеї стратегічного управління поступово поширюють-ся через літературу, семінари та конференції, елементи його опановуються деякими організаціями. Однак знання щодо стратегічного управління ще не набули практично-го застосування в повному обсязі. І головне тут — відсутність здібностей думати та керувати стратегічно. Нато-мість безліч часу витрачається на пошуки панацеї від скрутного становища підприємства.На наш погляд, треба проаналізувати умови виник-нення та поширення стратегічного планування, а згодом і стратегічного управління в різних країнах і порівняти ці процеси з поточною ситуацією, що склалася в економіці України.
Сфера управління нині уявляється найскладнішою, оскільки менеджери будь-якого рівня — державного чи цехового — працюють довго та завзято, проте це не гарантує ні успіху, ні навіть виживання об’єкта їхнього керівництва. Це доводить необхідність нових підходів до управління.Проведені вітчизняними та зарубіжними соціологами дослідження показують, що менеджери не розрізняють такі поняття як «робота» та «результат». Плутанина між цими категоріями призводить до того, що поточна, зви-чайна робота перешкоджає досягненню високих резуль-татів. Крім того, цю поточну діяльність керівників, на яку вони витрачають найбільше часу, може виконати будь-хто з підлеглих так само якісно, але дешевше. Такий під-хід скорочує можливості зробити певний внесок у майбутній успіх бізнесу.
Треба знайти цільові орієнтири, що є вирішальними для успіху підприємства, ідентифікувати їх, виробити критерії та вжити заходів щодо їхнього досягнення — са-ме в цьому й полягає стратегічне управління.У пропонованому читачам навчальному посібнику ви-світлено основи стратегічного управління, актуальні пи-тання стратегічного аналізу, планування та забезпечення функціонування підприємства у «стратегічному режимі». У посібнику узагальнено матеріал, що відбиває теоретич-ні концепції та практичні підходи щодо побудови окре-мих елементів і системи стратегічного управління зага-лом; наведено методи аналізу середовища та обгрунтування стратегій різних типів, а також характеристики систем стратегічного планування, охарактеризовано різні підсистеми стратегічного управління, розкрито методичні підходи щодо їхнього формування.
Навчальний посібник підготували З. Є. Шершньова (основний автор) та С. В. Оборська (підрозд.2.7, 5.2 і 5.4 і участь у оформленні решти матеріалу).
Книга: Стратегічне управління – Шершньова
ЗМІСТ
На попередню
|