Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Господарське право України - Щербина
§ 6. Мирова угода
Мирова угода може бути укладена на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство.Рішення про укладення мирової угоди від імені кредиторів приймається комітетом кредиторів більшістю голосів кредиторів - членів комітету та вважається прийнятим за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, висловили письмову згоду на укладення мирової угоди.
Рішення про укладення мирової угоди від імені боржника приймається керівником боржника чи арбітражним керуючим (керуючим санацією, ліквідатором), які виконують повноваження органів управління та керівника боржника і підписують її.Від імені кредиторів мирову угоду підписує голова комітету кредиторів.
Мирова угода може бути укладена тільки щодо вимог, забезпечених заставою, вимог другої та наступних черг, визначених статтею 31 Закону.Мирова угода укладається у письмовій формі та підлягає затвердженню арбітражним судом, про що зазначається в ухвалі арбітражного суду про припинення провадження у справі про банкрутство. Мирова угода набирає чинності з дня її затверджен-
ня арбітражним судом і є обов'язковою для боржника (банкрута), кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою, кредиторів другої та наступних черг. Одностороння відмова від мирової угоди не допускається.Мирова угода має містити положення про розміри, порядок і строки виконання зобов'язань боржника; відстрочку чи розстрочку або прощення (списання) боргів чи їх частини.
Крім того, мирова угода може містити умови про виконання зобов'язань боржника третіми особами; обмін вимог кредиторів на акції боржника; задоволення вимог кредиторів іншими способами, що не суперечать закону.Арбітражний керуючий протягом п'яти днів з дня, укладення мирової угоди повинен подати до арбітражного суду заяву про затвердження мирової угоди.
Арбітражний суд має право відмовити в затвердженні мирової угоди у разі порушення порядку укладення мирової угоди, встановленого Законом, або якщо умови мирової угоди суперечать законодавству.Затвердження арбітражним судом мирової угоди є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство. З дня затвердження арбітражним судом мирової угоди припиняються повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
За заявою будь-кого із кредиторів мирова угода може бути визнана арбітражним судом недійсною, якщо:боржником подані недостовірні відомості про своє майно в бухгалтерському балансі або в інших документах, що свідчать про фінансове та майнове становище боржника (банкрута);
виконання мирової угоди призведе боржника до банкрутства;існують інші підстави для визнання угоди недійсною, передбачені цивільним законодавством України.
Визнання мирової угоди недійсною є підставою для поновлення провадження у справі про банкрутство, про що арбітражним судом виноситься ухвала, яка може бути перевірена в порядку нагляду.Мирова угода може бути розірвана за рішенням арбітражного суду у разі:
невиконання боржником умов мирової угоди щодо не менш як третини вимог кредиторів;провадження боржником дій, які завдають збитків правам та законним інтересам кредиторів.
У разі винесення арбітражним судом ухвали про відмову в затвердженні мирової угоди мирова угода вважається неукладеною.Завдання та запитання на закріплення вивченого
1. Дайте визначення поняття банкрутства.2. Дайте визначення поняття неплатоспроможності.
3. Хто може бути визнаний суб'єктом банкрутства?4. Який орган здійснює державну політику щодо запобігання банкрутству?
5. Які види позасудових процедур можуть провадитися з метою запобігання банкрутству?6. Що є підставою для застосування банкрутства до суб'єкта підприємництва?
7. Хто може звертатися із заявою про порушення справи про банкрутство?8. З яких стадій складається провадження у справах про банкрутство?
9. З якою метою проводиться підготовче засідання арбітражного суду?10. Які питання належать до компетенції зборів кредиторів?
11. Хто організовує здійснення санації боржника?12. В яких випадках арбітражний суд припиняє провадження у справах про банкрутство?
13. В яких випадках арбітражний суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру?14. Які наслідки визнання боржника банкрутом?
15. Які повноваження здійснює ліквідатор?16. Яка черговість задоволення претензій кредиторів встановлена Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"?
17. Що таке мирова угода і який порядок її укладання?18. В яких випадках мирова угода може бути розірвана за рішенням арбітражного суду?
Книга: Господарське право України - Щербина
ЗМІСТ
На попередню
|