Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Судова система – Мельник, Цимбал
1.2. Вибори Голови Конституційного Суду України. Колегія суддів, її повноваження при підготовці та розгляді справ Конституційним Судом
На першому спеціальному пленарному засіданні з числа суддів Конституційного Суду шляхом таємного голосування строком на 3 роки обирається Голова Конституційного Суду України. Він вважається обраним, якщо за його кандидатуру проголосувало більше половини конституційного складу суддів Конституційного Суду.Перше спеціальне пленарне засідання скликається у день складання присяги суддями і проводиться під головуванням найстаршого за віком судді Конституційного Суду України.
Для організації і проведення виборів Голови Конституційного Суду з числа суддів обирається комісія.Після прийняття Закону “Про Конституційний Суд України” перше історичне пленарне засідання Конституційного Суду відбулося
17 квітня 1997 року.Відкриваючи перше пленарне засідання, Голова Конституційного Суду Іван Тимченко у своєму виступі відмітив: “Ось заради того, щоб наші люди повірили у свою Конституцію, щоб вона стала ефективним інструментом захисту конституційних прав і свобод громадян, забезпечення політичної й економічної стабільності в Україні, – ось заради цього ми й працюватимемо”.1
Голова Конституційного Суду України має такі повноваження:· організовує роботу колегій суддів Конституційного Суду;
· організовує роботу комісій та Секретаріату;· скликає і проводить засідання та пленарні засідання Конституційного Суду;
· є розпорядником бюджетних коштів на утримання і забезпечення діяльності Конституційного Суду відповідно до кошторису, який затверджений Конституційним Судом;· здійснює інші повноваження згідно з законом, що регламентує організацію його внутрішньої роботи.
За пропозицією Голови Конституційного Суду, шляхом таємного голосування, з числа суддів Конституційного Суду строком на 3 роки обираються заступники Голови. Вони, за його дорученням, виконують окремі повноваження.У випадку, якщо Голова Конституційного Суду відсутній або не може виконувати своїх повноважень, його обов’язки виконує один із заступників, який старший за віком.
Коли ж відсутні обидва заступники Голови Конституційного Суду, обов’язки Голови має право виконувати найстарший за віком суддя Конституційного Суду України.Голова Конституційного Суду та його заступники достроково можуть звільнятися з посади Конституційним Судом за їх заявами. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість суддів Конституційного Суду від його конституційного складу. Разом з тим, це не позбавляє їх повноважень суддів Конституційного Суду.
Для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними поданнями та зверненнями у складі Конституційного Суду України утворюються колегії суддів.Рішення про утворення колегій суддів, затвердження складу та призначення секретарів колегій суддів приймається на засіданні Конституційного Суду протягом першого місяця кожного календарного року.
Засідання Конституційного Суду вважається повноважним, якщо у ньому брали участь не менше 11 суддів Конституційного Суду.Секретар Колегії суддів призначається з числа суддів, які входять до складу Колегії.
Відкриття провадження у справі Конституційним Судом за конституційним поданням чи зверненням ухвалюється Колегією суддів Конституційного Суду або Конституційним Судом на його засіданні.У випадку, якщо на засіданні Конституційного Суду приймається процесуальна ухвала про відкриття провадження у справі, ця справа Головою Конституційного Суду України виноситься на розгляд пленарного засідання.
Дата розгляду справи визначається Головою Конституційного Суду. У Конституційному Суді України ведеться провадження, даються висновки, приймаються рішення та ухвали державною мовою.Колегія суддів під час підготовки справи та Конституційний Суд у процесі провадження у справі мають право:
а) витребувати необхідні документи, матеріали та інші відомості, що стосуються справи, від:· Верховної Ради України;
· Президента України;· Генерального прокурора;
· Прем’єр-міністра;· суддів;
· органів державної влади;· органів влади Автономної Республіки Крим;
· органів місцевого самоврядування;· посадових осіб;
· підприємств, установ, організацій усіх формвласності;
· політичних партій;· інших об’єднань громадян;
· посадових осіб;· громадян;
б) у разі необхідності призначати експертизу у справі та вирішувати питання про залучення експертів;в) для забезпечення об’єктивного і повного розгляду справи викликати:
· посадових осіб;· експертів;
· свідків;· представників за законом;
· уповноважених за дорученням;· громадян.
Ухилення без поважних причин від явки до Конституційного Суду, відмова надати необхідні документи, матеріали або їх навмисне приховування тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.Учасниками конституційного провадження є:
· суб’єкти права на конституційне подання та їх представники;· суб’єкти права на конституційне звернення та їх представники;
· органи та посадові особи;· свідки;
· перекладачі.Учасники конституційного провадження, які не володіють державною мовою, мають право користуватися послугами перекладача, але про свої наміри вони повинні своєчасно повідомити Конституційний Суд.
Якщо учасник конституційного провадження не з’являється з поважної причини на засідання Конституційного Суду, то це може бути підставою для відкладення розгляду справи.У разі повторної неявки учасника конституційного провадження з поважної причини на засідання чи неявки без поважної причини, Конституційний Суд приймає рішення за його відсутності.
Строк провадження у справах за конституційним поданням не повинен перевищувати трьох місяців, а у справах за конституційними зверненнями – шести місяців.Строки конституційного провадження обчислюються з дня прийняття процесуальної ухвали про відкриття конституційного провадження у справі.
У випадку, якщо до Конституційного Суду з одного і того ж питання надійшло декілька конституційних подань (звернень), вони об’єднуються в одне конституційне провадження у справі.Якщо на засіданні Конституційного Суду прийнята процесуальна ухвала про відмову у відкритті провадження у справі, то таке рішення є остаточним.
Згідно зі ст.45 Закону “Про Конституційний Суд України” існують такі підстави для відмови у відкритті провадження у справі:· відсутність встановленого Конституцією України цим Законом права на конституційне подання, конституційне звернення;
· невідповідність конституційного подання, конституційного звернення вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом;· непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні, конституційному зверненні.
З числа суддів Конституційний Суд на своєму засіданні має право утворювати постійні комісії Конституційного Суду України, голови яких призначаються Головою Конституційного Суду. Постійні комісії є допоміжними робочими органами з питань внутрішньої діяльності.Положення про постійні комісії затверджуються на пленарному засіданні Конституційного Суду України.
Для додаткового дослідження питань, які пов’язані з конституційним провадженням у справах, Конституційний Суд має право за участю відповідних фахівців утворювати на пленарних засіданнях тимчасові комісії.
Книга: Судова система – Мельник, Цимбал
ЗМІСТ
На попередню
|