Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Думки інколи приходили і в його голову. І з жахом розбігалися. / Андрій Крижанівський

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Цивільне право України - Панченко


СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Р-С

Реквізиція — примусове вилучення державою майна у власника в державних чи громадських інтересах з виплатою власникові вартості майна.

Рента — договір, за яким одна сторона (одержувач ренти) передає іншій стороні (платникові ренти) у власність майно, а платник ренти зобов'язується в обмін на одержане майно періодично сплачувати одержувачеві ренту у формі певної грошової суми або іншого надання.

Речі (у цивільному праві) — усі предмети матеріального світу, які можуть задовольнити певні потреби людини і бути в її володінні. Залежно від особливостей правового режиму володіння речами їх поділяють на види: засоби виробництва і предмети споживання; вилучені з цивільного обігу, обмежені в обігу та не вилучені з цивільного обігу; рухомі і нерухомі; індивідуально визначені і родові; замінні і незамінні; споживчі і неспоживчі; подільні і неподільні; головні і приналежні; плоди і доходи; гроші і цінні папери.

Розрахунки із застосуванням платіжного доручення — за платіжним дорученням банк зобов'язується за дорученням платника за рахунок грошових коштів, розміщених на його рахунку в цьому банку, переказати певну грошову суму на рахунок, визначений платником особи (одержувача) у цьому чи в іншому банку в строк, встановлений законом або банківськими правилами, якщо інший строк не передбачений договором або звичаями ділового обігу.

Розрахунковий чек — документ (чек), що містить нічим не обумовлене письмове розпорядження власника рахунка (чекодавця) банку переказати зазначену в чеку грошову суму одержувачеві (чекодержателю).

Рятування здоров'я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи — недоговірне зобов'язання, в силу якого шкода, завдана особі, що без відповідних повноважень рятувала здоров'я та життя фізичної особи від реальної загрози для неї, відшкодовується державою у повному обсязі. Шкода, завдана при рятуванні майна, яке має істотну цінність, від реальної загрози відшкодовується власником (володільцем) цього майна з урахуванням його матеріального становища.

Секрет виробництва (ноу-хау) — технічна, організаційна, комерційна та інша інформація, яка сприяє підвищенню ефективності виробництва та іншої доцільної діяльності і не відома третім особам.

Сервітут - - право обмеженого користування чужими речами (майном) певною мірою. Таке право може бути встановлене на користь власника сусідньої земельної ділянки (земельні сервітути) або на користь певної особи (особисті сервітути).

Система цивільного права — структура, елементами якої є цивільно-правові норми та інститути, розміщені у певній послідовності.

Скарб — зариті у землю або приховані іншим способом валюта, валютні та інші цінності, власник яких невідомий або в силу закону втратив на них право.

Складське зберігання — за договором зберігання товарний склад (зберігач) зобов'язується за винагороду зберігати товари, що передані йому товароволодільцем (поклажодавцем), і повернути ці товари в схоронності. Договір складського зберігання, укладений складом загального користування, визнається публічним.

Солідарна відповідальність — передбачена законом відповідальність боржників перед кредитором, за якою кредитор може вимагати відшкодування завданих збитків як з усіх або частини солідарних боржників, так і з одного із них.

Солідарна додаткова відповідальність - - відповідальність, що має місце за наявності основного і додаткового боржника.

Спадкова трансмісія — перехід права на прийняття спадщини до спадкоємців особи, яка мала право на спадщину і не прийняла її у зв'язку зі смертю.

Спадкове майно (спадщина, спадкова маса) — сукупність прав та обов'язків спадкодавця, які переходять після його смерті до спадкоємців.

Спадкове право — сукупність цивільно-правових норм, які регулюють правовідносини, що виникають внаслідок переходу майна померлого до іншої особи чи до інших осіб.

Спадковий договір — договір, з яким одна сторона (відчу-жувач) передає на випадок своєї смерті іншій стороні (набувачеві) своє майно або його частку у власність, замість чого остання зобов'язується виконати її розпорядження.

Спадкодавець — особа, майно якої після її смерті переходить у спадщину до іншої особи чи до інших осіб.

Спадкоємець — особа, яка у випадку смерті того чи іншого громадянина набуває прав одержати його спадкове майно.

Спадкування - - перехід майнових прав та обов'язків (і окремих немайнових прав) померлої особи до іншої особи (осіб).

Спеціальна правоздатність (у міжнародному приватному праві) — набуття суб'єктом прав та обов'язків відповідно до цілей, зазначених у статуті, договорі, законі.

Спільна сумісна власність - - майно, придбане внаслідок спільної праці членів сім'ї, якщо інше не встановлено письмовою угодою між ними.

Спільна часткова власність — майно, придбане внаслідок спільної праці громадян, що об'єдналися для спільної діяльності, якщо інше не встановлено письмовою угодою між ними.

Способи забезпечення виконання зобов'язання — передбачені законом або договором спеціальні засоби (стимули), спрямовані на забезпечення виконання зобов'язання боржником (неустойка, застава, порука, завдаток, гарантія, при-тримання).

Способи набуття права власності - - передбачені законом юридичні факти, що ведуть до виникнення права власності у набувача майна (розрізняють первісні і похідні юридичні факти виникнення права власності).

Справедливість — при здійсненні цивільних прав особа повинна виявляти справедливість і розумність. Це означає, що наймач повинен використовувати майно за призначенням; підрядник при виготовленні речі повинен виконувати всі вказівки замовника; власник придбавши собаку в разі порушення правил його утримання і створення незручностей сусідам, повинен негайно усунути ці незручності; особа має бути справедливою при вирішенні спорів, тобто додержуватися моральних засад суспільства. При визначенні розміру відшкодування шкоди суд також враховує вимоги розумності та справедливості.

Страхування — за договором страхування одна сторона (страховик) зобов'язується при настанні страхового випадку виплатити страхову суму або страхове відшкодування другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, уповноваженій на її одержання, а страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.

Строк виконання обов'язку — проміжок часу або момент, коли має бути вчинена дія, що становить об'єкт зобов'язання (є загальні та окремі строки).

Суб'єкти виконання цивільно-правових обов'язків -особи, до яких звернуто вимогу закону щодо заборони певної поведінки, або особа, яка взяла на себе виконання цих обов'язків добровільно.

Суб'єкти цивільно-правового відношення — особи, які є учасниками цивільно-правових відносин (фізичні особи, юридичні особи, територіальні громади, держава).

Суб'єктивний юридичний обов'язок — покладений на зобов'язальну особу обов'язок забезпечення певного право-відношення. Виконання юридичного обов'язку є правовою гарантією здійснення суб'єктивного права.

Суброгація — придбання всіх прав, що належали раніше кредиторові, внаслідок виконання третьою особою (суброгантом) обов'язків боржника щодо цього кредитора. Тобто суброгант стає на місце кредитора.

Судовий імунітет (у міжнародному приватному праві) — непідсудність держави без її згоди судам іншої держави (рівний над рівним не має юрисдикції).

Суміжні права — права виконавців, виробників фонограм та організацій мовлення на результати своєї діяльності, пов'язані з використанням ними творів літератури і мистецтва, які охороняються авторським правом.

Суперфіцій — довгострокове, відчужуване і таке, що успадковується, право використання чужої земельної ділянки для забудови. Суперфіцій може бути встановлено законом, договором або заповітом на визначений або невизначений строк.

Книга: Цивільне право України - Панченко

ЗМІСТ

1. Цивільне право України - Панченко
2. Книга перша ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
3. Що розуміють під терміном "цивільне право"?
4. Що таке цивільне законодавство?
5. Що розуміють під поняттями "аналогія закону" і "аналогія права"?
6. У чому полягає зміст цивільно-правових відносин?
7. Як класифікують цивільно-правові відносини?
8. Що є підставою виникнення цивільних прав і юридичних обов'язків?
9. Що таке цивільна правоздатність фізичної особи?
10. Що таке цивільна дієздатність фізичної особи?
11. В яких випадках фізична особа може бути визнана недієздатною або обмежена у дієздатності?
12. Що означають терміни "опіка", "піклування"?
13. Які порядок і правові наслідки визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення її такою, що померла?
14. Яка фізична особа вважається підприємцем?
15. Яка організація визнається юридичною особою?
16. Які є види господарських товариств?
17. Який зміст статуту товариства з обмеженою відповідальністю?
18. Які правові форми участі держави, Автономної Республіки Крим, територіальних громад у відносинах, що регулюються цивільним законодавством?
19. Як класифікують речі у цивільному праві?
20. Що таке цінні папери як об'єкт цивільного права?
21. Що розуміють під терміном "правочин"? Які загальні вимоги, додержання яких необхідне для його чинності?
22. Які є підстави для визнання правочину недійсним? Які правові наслідки такого визнання?
23. Які є підстави для визнання правочину недійсним? Які правові наслідки такого визнання?
24. Що таке представництво? Які є види представництва?
25. Що таке довіреність? Яким вимогам вона повинна відповідати?
26. Що таке представництво без повноважень та вчинення правочинів з перевищенням повноважень?
27. Що таке строки, терміни та позовна давність у цивільному праві?
28. Які є підстави для зупинення і переривання перебігу позовної давності?
29. Що означає здійснення цивільних прав?
30. Як виконується цивільний обов'язок?
31. Що таке захист цивільних прав та інтересів?
32. Книга друга ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ
33. Що таке особисті немайнові права фізичних осіб?
34. Які особливості захисту особистих немайнових прав?
35. Які немайнові права забезпечують природне існування фізичної особи?
36. Які немайнові права забезпечують соціальне буття фізичної особи?
37. Книга 3. Право власності та інші речові права.
38. Що включає поняття речового права?
39. Які повноваження має власник? Які форми власності є в Україні?
40. У чому полягає зміст права власності?
41. Які підстави виникнення і припинення права власності?
42. Що таке право спільної власності?
43. У чому полягає переважне право купівлі частки у спільній частковій власності?
44. Які особливості права власника житлового будинку та квартири?
45. Що означає право власності на землю?
46. Які є засоби цивільно-правового захисту права власності?
47. Який позов називають віндикаційним?
48. Який позов називають негаторним?
49. Що означає термін "володіння" як окремий цивільно-правовий інститут речового права?
50. Що означає право обмеженого користування чужими речами (сервітути)?
51. Що таке право користування чужою земельно ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) та право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій)?
52. Книга четверта ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
53. Що є об’єктами права інтелектуальної власності?
54. Які особливості судового захисту права інтелектуальної власності?
55. Що таке авторське право?
56. Що є об'єктом авторського права?
57. Хто є суб'єктом авторських відносин?
58. Який зміст суб'єктивного авторського права?
59. Що таке суміжні права?
60. Що означає термін "промислова власність"? Які її об'єкти?
61. Хто може бути суб'єктом права на винаходи, корисні моделі і промислові зразки?
62. Як оформлюють право на винаходи, корисні моделі і промислові зразки?
63. Який зміст суб'єктивних прав на винаходи, корисні моделі та промислові зразки?
64. Що розуміють під правом інтелектуальної власності на раціоналізаторську пропозицію?
65. Що таке право інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин?
66. Як здійснюється право на захист комерційної таємниці?
67. Які є правові засоби індивідуалізації учасників товарного обігу, товарів і послуг?
68. Що означає право інтелектуальної власності на комерційне найменування?
69. Як захищається право на торговельну марку?
70. Що означає право інтелектуальної власності на географічне зазначення?
71. Книга п'ята ЗОБОВ'ЯЗАЛЬНЕ ПРАВО
72. Що таке зобов'язання? Які підстави його виникнення?
73. Як виконують зобов'язання?
74. Що означає заміна кредитора і боржника в зобов'язанні?
75. Які є способи забезпечення виконання зобов'язань?
76. Що таке завдаток і аванс?
77. Що таке порука?
78. Що таке гарантія?
79. Що таке неустойка?
80. Які є речові способи забезпечення виконання зобов'язань?
81. Які умови (підстави) цивільно-правової відповідальності?
82. Що таке цивільно-правовий договір? Який його зміст?
83. Як здійснюються укладення, зміна і розірвання договору?
84. Які особливості договору купівлі-продажу?
85. Які права покупця у разі придбання товару неналежної якості за договором роздрібної купівлі-продажу?
86. Які є гарантії захисту прав покупця за договором роздрібної купівлі-продажу?
87. Які є різновиди договорів купівлі-продажу?
88. Які особливості договору купівлі-продажу житлового будинку і квартири?
89. Які особливості договору купівлі-продажу автомобіля?
90. Які особливості договору купівлі-продажу в кредит?
91. Які особливості договору купівлі-продажу на ринках?
92. Що таке договір купівлі-продажу в зовнішньоторговельному обігу?
93. Який зміст договору поставки?
94. Що таке договір контрактації сільськогосподарської продукції?
95. Який зміст договору постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу?
96. Які особливості договору дарування?
97. Які особливості договору ренти?
98. Які особливості договору довічного утримання?
99. Що таке договір найму?
100. Які особливості договору прокату?
101. Яке майно заборонено здавати в оренду?
102. Який зміст договору оренди нежитлового приміщення?
103. Які особливості договору найму (оренди) транспортних засобів?
104. Які особливості найму (оренди) землі?
105. Що таке договір лізингу?
106. Що таке позичка?
107. Що таке договір підряду?
108. Які обов'язки сторін за договором підряду?
109. Що таке будівельний підряд?
110. Як здійснюються здавання та прийняття виконаних робіт за договором будівельного підряду?
111. Які особливості договору побутового підряду?
112. Що таке договір на надання послуг?
113. Як здійснюється правове регулювання перевезень?
114. Які зобов'язання сторін за договором перевезення вантажів?
115. Який зміст договору перевезення вантажу автомобільним транспортом?
116. В яких випадках перевізник звільняється від відповідальності за втрату, псування і пошкодження вантажу?
117. Які права пасажира за договором перевезення залізничним транспортом?
118. Що таке договір транспортного експедирування?
119. Для чого складають комерційний акт?
120. Які особливості договору зберігання?
121. Що таке договір складського зберігання?
122. Які особливості спеціальних видів зберігання?
123. Що таке договір про охорону?
124. Що таке договір про охорону квартири?
125. Які особливості договору страхування?
126. Що розуміють під страховим випадком і страховим ризиком?
127. Які обов'язки сторін за договором страхування?
128. Які категорії громадян підлягають обов'язковому особистому страхуванню?Які обов'язки сторін за договором страхування?
129. Які особливості обов'язкового особистого страхування пасажирів?
130. Які особливості договору доручення?
131. Які особливості має договір комісійної торгівлі?
132. Що таке договір управління майном?
133. Як укладається договір позики?
134. Що таке договір банківського вкладу?
135. Які особливості договору факторингу?
136. У чому полягає правове регулювання розрахункових відносин?
137. Які особливості ліцензійного договору?
138. Що означає термін "комерційна концесія"?
139. Які права і обов'язки сторін за договором комерційної концесії?
140. Які особливості договору простого товариства?
141. Які зобов'язання належать до недоговірних?
142. Який зміст зобов'язань, що виникають із публічного обіцяння винагороди без оголошення конкурсу і публічного обіцяння винагороди за результатами конкурсу?
143. Що означає вчинення дій у майнових інтересах іншої особи без її доручення?
144. Який зміст зобов'язань, що виникають внаслідок рятування здоров'я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи?
145. Що означає зобов'язання у зв'язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави?
146. Як відвернути загрозу, створену життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи?
147. Що розуміють під зобов'язаннями за завдання шкоди?
148. Які є види зобов'язань за завдання шкоди?
149. Як відшкодовують матеріальну шкоду?
150. Які особливості відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними діями правоохоронних органів і суду?
151. Які особливості відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки?
152. Хто відповідає за шкоду, заподіяну малолітньою та неповнолітньою особою?
153. На кого покладається відповідальність за шкоду, завдану недієздатною особою і особою, яка не здатна розуміти значення своїх дій?
154. Які особливості відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт, послуг?
155. Що розуміють під моральною шкодою? В якому розмірі вона підлягає відшкодуванню?
156. Книга шоста СПАДКОВЕ ПРАВО
157. Що таке спадщина?
158. Що розуміють під терміном "відкриття спадщини
159. Які особи можуть бути спадкоємцями?
160. Що таке спадкування за заповітом і які вимоги пред'являються до заповіту?
161. Які заповіти прирівнюються до нотаріально посвідчених?
162. У чому полягає право на обов'язкову частку в спадщині?
163. Що таке "заповідальний відказ" і "покладення" на спадкоємця інших обов'язків?
164. Як здійснюється виконання заповіту?
165. Що таке спадкування за законом?
166. Як приймають спадщину?
167. Що таке право на відмову від спадщини?
168. Як задовольняють вимоги кредиторів до спадкоємців?
169. Як оформлюють право на спадщину?
170. Які особливості спадкового договору?
171. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, А-Б
172. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, В-Г
173. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Д-І
174. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, К-М
175. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Н-П
176. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Р-С
177. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Т-Ю

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate