Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Тільки тим дана перемога, хто й у болі сміятись зміг! / Олена Теліга

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Цивільне право України - Панченко


Який зміст суб'єктивних прав на винаходи, корисні моделі та промислові зразки?

До особистих немайнових прав належать право авторства, право на ім'я (спеціальну назву), право на подання заявки на одержання патенту на винахід, корисну модель чи промисловий зразок. Право авторства полягає в тому, що тільки справжній творець може називати себе автором винаходу, корисної моделі чи промислового зразка. Усі інші особи, які використовують названі об'єкти, зобов'язані зазначати ім'я автора. Право авторства закріплює факт створення того чи іншого творчого результату конкретною особою, а це має значення для суспільної оцінки як самого результату, так і особи автора. Зазначення імені автора в разі використання винаходу, корисної моделі чи промислового зразка обов'язкове.

Необхідно звернути увагу не те, що особисті немайнові права авторів творів науки, літератури і мистецтва і авторів науково-технічних досягнень не збігаються. Закон не закріплює за винахідниками та авторами промислових зразків права на недоторканність, на обнародування чи опублікування. Право на недоторканність твору не властиве результатам технічної творчості і не стосується їх, винахід можна удосконалювати будь-кому. Не можна також приховувати від суспільства готовий винахід.

Майнові права суб'єктів права на винаходи, корисні моделі та промислові зразки. Право власності на винаходи, корисні моделі і промислові зразки, проголошене чинним законодавством, дає його суб'єкту ті самі правомочності, які дає право власності на будь-який інший об'єкт цивільного права.

Право власності на винахід, корисну модель чи промисловий зразок засвідчується патентом. Патент надає його власнику виключне право на використання зазначених об'єктів на свій розсуд. Якщо патент на ці об'єкти видано кільком особам (співавторам), то відносини між ними визначаються на підставі угоди.

Права, що надаються патентом, набувають чинності від дати публікації відомостей про його видачу, але за умови сплати річного збору за підтримання чинності патенту.

Використанням винаходу, корисної моделі та промислового зразка визнаються: виготовлення; пропонування для продажу; запровадження в господарський обіг; застосування або введення чи зберігання в зазначених цілях продукту, що охороняється патентом. Іншими словами, використанням визнається будь-який продаж продукту, що охороняється патентом на території України. І не тільки продаж, а навіть пропонування для продажу, тобто демонстрація продукту на ярмарках, виставках, вітринах тощо.

Застосуванням, безумовно, визнається будь-яке використання винаходу. Використанням визнається також ввезення з-за кордону продукту, виготовленого на основі винаходу, корисної моделі чи промислового зразка, що охороняється патентом. Відомо, що патент має чинність лише на території тієї держави, що його видала. Отже, якщо за кордоном стали виготовляти продукцію на основі винаходу, що охороняється в Україні, і почали завозити цю продукцію в Україну, то це буде порушенням патентних прав власника патенту з усіма наслідками, що з цього випливають.

Використанням винаходу визнається застосування способу, що охороняється патентом, або пропонування його для застосування в Україні. Отже, особа, яка знає про те, що цей спосіб охороняється патентом і пропонує його для застосування, порушує чужі патентні права, що зумовлює відповідальність за порушення патентних прав. Спосіб, що охороняється патентом, визнається застосованим, якщо використано кожну ознаку, включену до незалежного пункту формули винаходу, або ознаку, еквівалентну їй.

Використанням промислового зразка визнаються виготовлення, пропонування для продажу, запровадження в господарський обіг або зберігання в зазначених цілях виробу, виготовленого із застосуванням запатентованого промислового зразка, якщо при цьому використано всі суттєві ознаки промислового зразка.

Крім виключного права на використання, власник патенту має право забороняти іншим особам використовувати винахід, корисну модель чи промисловий зразок без його дозволу. Безумовно, виключне право на використання винаходу, корисної моделі чи промислового зразка не може бути безмежним, тому в законодавстві про промислову власність передбачено можливі випадки використання запатентованого винаходу, корисної моделі чи промислового зразка, які не є порушенням патентних прав.

Не визнається порушенням патентних прав на винахід, корисну модель чи промисловий зразок, якщо зазначені об'єкти використовуються без комерційної мети, тобто для задоволення власних потреб; якщо ці об'єкти використовуються з науковою метою або в порядку експерименту. Дозволяється використовувати названі об'єкти без дозволу суб'єкта права на них у випадках надзвичайних обставин (катастрофа, епідемія, стихійне лихо тощо). Не є порушенням патентних прав разове виготовлення в аптеках за рецептом лікаря, якщо вони виготовлені з використанням винаходу, корисної моделі.

Винахід, корисна модель і промисловий зразок є товаром, і тому можуть бути об'єктом будь-яких цивільно-правових правочинів. Вони можуть бути відчужені в будь-який спосіб: продаж, міна, дарування тощо. Одним зі способів використання зазначених об'єктів є також видача дозволу на використання винаходу, корисну модель і промислового зразка будь-якій особі на основі ліцензійного договору, тобто видача ліцензії на право використання. Ці договори набирають чинності лише за умови, що їх складено у письмовій формі, підписано сторонами і зареєстровано в Держпатенті України.

Проте права, що надаються патентом його власнику, у визначених законодавством випадках можуть бути примусово відчужені. Так, керуючись суспільними інтересами та інтересами національної безпеки, Кабінет Міністрів України має право дозволити використання винаходу, корисної моделі та промислового зразка без згоди власника патенту, але з виплатою йому відповідної компенсації. Крім того, якщо винахід, корисна модель чи промисловий зразок не використовується або недостатньо використовується в Україні протягом трьох років, починаючи від дня публікації відомостей про видачу патенту або від дати, коли використання зазначених об'єктів було припинено, то будь-яка особа, котра має бажання і готовність використати винахід, корисну модель чи промисловий зразок, у разі відмови володільця патенту від укладення ліцензійного договору може звернутись до суду із заявою про надання їй дозволу на використання зазначених об'єктів. Будь-яка особа, яка має право на одержання патенту, може запатентувати винахід, корисну модель чи промисловий зразок у зарубіжних країнах. Виходячи з промислових інтересів та інтересів національної безпеки, Держпатент може заборонити патентування зазначених об'єктів у зарубіжній країні.

Винахід, корисна модель і промисловий зразок, чинність патенту на які припинилась у зв'язку із закінченням строків їх чинності, можуть бути використані будь-якою особою без дозволу патентоволодільця і без виплати йому винагороди. Чинність патенту припиняється також у разі несплати у встановлений строк річного збору для підтримання його чинності. Заяву про відновлення права на патент можна подати в Держпатент України протягом трьох років від дати припинення чинності патенту. Відмова у відновленні права на патент може бути оскаржена до суду. Суди розглядають також усі інші спори, пов'язані з охоронною прав патентовласників, що надаються законодавством про промислову власність. Патент на винахід, корисну модель або промисловий зразок може бути визнаний судом недійсним у разі відсутності в них ознак патентоспроможності, а також у випадках видачі патенту особі, яка не мала права на його одержання.

Книга: Цивільне право України - Панченко

ЗМІСТ

1. Цивільне право України - Панченко
2. Книга перша ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
3. Що розуміють під терміном "цивільне право"?
4. Що таке цивільне законодавство?
5. Що розуміють під поняттями "аналогія закону" і "аналогія права"?
6. У чому полягає зміст цивільно-правових відносин?
7. Як класифікують цивільно-правові відносини?
8. Що є підставою виникнення цивільних прав і юридичних обов'язків?
9. Що таке цивільна правоздатність фізичної особи?
10. Що таке цивільна дієздатність фізичної особи?
11. В яких випадках фізична особа може бути визнана недієздатною або обмежена у дієздатності?
12. Що означають терміни "опіка", "піклування"?
13. Які порядок і правові наслідки визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення її такою, що померла?
14. Яка фізична особа вважається підприємцем?
15. Яка організація визнається юридичною особою?
16. Які є види господарських товариств?
17. Який зміст статуту товариства з обмеженою відповідальністю?
18. Які правові форми участі держави, Автономної Республіки Крим, територіальних громад у відносинах, що регулюються цивільним законодавством?
19. Як класифікують речі у цивільному праві?
20. Що таке цінні папери як об'єкт цивільного права?
21. Що розуміють під терміном "правочин"? Які загальні вимоги, додержання яких необхідне для його чинності?
22. Які є підстави для визнання правочину недійсним? Які правові наслідки такого визнання?
23. Які є підстави для визнання правочину недійсним? Які правові наслідки такого визнання?
24. Що таке представництво? Які є види представництва?
25. Що таке довіреність? Яким вимогам вона повинна відповідати?
26. Що таке представництво без повноважень та вчинення правочинів з перевищенням повноважень?
27. Що таке строки, терміни та позовна давність у цивільному праві?
28. Які є підстави для зупинення і переривання перебігу позовної давності?
29. Що означає здійснення цивільних прав?
30. Як виконується цивільний обов'язок?
31. Що таке захист цивільних прав та інтересів?
32. Книга друга ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ
33. Що таке особисті немайнові права фізичних осіб?
34. Які особливості захисту особистих немайнових прав?
35. Які немайнові права забезпечують природне існування фізичної особи?
36. Які немайнові права забезпечують соціальне буття фізичної особи?
37. Книга 3. Право власності та інші речові права.
38. Що включає поняття речового права?
39. Які повноваження має власник? Які форми власності є в Україні?
40. У чому полягає зміст права власності?
41. Які підстави виникнення і припинення права власності?
42. Що таке право спільної власності?
43. У чому полягає переважне право купівлі частки у спільній частковій власності?
44. Які особливості права власника житлового будинку та квартири?
45. Що означає право власності на землю?
46. Які є засоби цивільно-правового захисту права власності?
47. Який позов називають віндикаційним?
48. Який позов називають негаторним?
49. Що означає термін "володіння" як окремий цивільно-правовий інститут речового права?
50. Що означає право обмеженого користування чужими речами (сервітути)?
51. Що таке право користування чужою земельно ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) та право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій)?
52. Книга четверта ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
53. Що є об’єктами права інтелектуальної власності?
54. Які особливості судового захисту права інтелектуальної власності?
55. Що таке авторське право?
56. Що є об'єктом авторського права?
57. Хто є суб'єктом авторських відносин?
58. Який зміст суб'єктивного авторського права?
59. Що таке суміжні права?
60. Що означає термін "промислова власність"? Які її об'єкти?
61. Хто може бути суб'єктом права на винаходи, корисні моделі і промислові зразки?
62. Як оформлюють право на винаходи, корисні моделі і промислові зразки?
63. Який зміст суб'єктивних прав на винаходи, корисні моделі та промислові зразки?
64. Що розуміють під правом інтелектуальної власності на раціоналізаторську пропозицію?
65. Що таке право інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин?
66. Як здійснюється право на захист комерційної таємниці?
67. Які є правові засоби індивідуалізації учасників товарного обігу, товарів і послуг?
68. Що означає право інтелектуальної власності на комерційне найменування?
69. Як захищається право на торговельну марку?
70. Що означає право інтелектуальної власності на географічне зазначення?
71. Книга п'ята ЗОБОВ'ЯЗАЛЬНЕ ПРАВО
72. Що таке зобов'язання? Які підстави його виникнення?
73. Як виконують зобов'язання?
74. Що означає заміна кредитора і боржника в зобов'язанні?
75. Які є способи забезпечення виконання зобов'язань?
76. Що таке завдаток і аванс?
77. Що таке порука?
78. Що таке гарантія?
79. Що таке неустойка?
80. Які є речові способи забезпечення виконання зобов'язань?
81. Які умови (підстави) цивільно-правової відповідальності?
82. Що таке цивільно-правовий договір? Який його зміст?
83. Як здійснюються укладення, зміна і розірвання договору?
84. Які особливості договору купівлі-продажу?
85. Які права покупця у разі придбання товару неналежної якості за договором роздрібної купівлі-продажу?
86. Які є гарантії захисту прав покупця за договором роздрібної купівлі-продажу?
87. Які є різновиди договорів купівлі-продажу?
88. Які особливості договору купівлі-продажу житлового будинку і квартири?
89. Які особливості договору купівлі-продажу автомобіля?
90. Які особливості договору купівлі-продажу в кредит?
91. Які особливості договору купівлі-продажу на ринках?
92. Що таке договір купівлі-продажу в зовнішньоторговельному обігу?
93. Який зміст договору поставки?
94. Що таке договір контрактації сільськогосподарської продукції?
95. Який зміст договору постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу?
96. Які особливості договору дарування?
97. Які особливості договору ренти?
98. Які особливості договору довічного утримання?
99. Що таке договір найму?
100. Які особливості договору прокату?
101. Яке майно заборонено здавати в оренду?
102. Який зміст договору оренди нежитлового приміщення?
103. Які особливості договору найму (оренди) транспортних засобів?
104. Які особливості найму (оренди) землі?
105. Що таке договір лізингу?
106. Що таке позичка?
107. Що таке договір підряду?
108. Які обов'язки сторін за договором підряду?
109. Що таке будівельний підряд?
110. Як здійснюються здавання та прийняття виконаних робіт за договором будівельного підряду?
111. Які особливості договору побутового підряду?
112. Що таке договір на надання послуг?
113. Як здійснюється правове регулювання перевезень?
114. Які зобов'язання сторін за договором перевезення вантажів?
115. Який зміст договору перевезення вантажу автомобільним транспортом?
116. В яких випадках перевізник звільняється від відповідальності за втрату, псування і пошкодження вантажу?
117. Які права пасажира за договором перевезення залізничним транспортом?
118. Що таке договір транспортного експедирування?
119. Для чого складають комерційний акт?
120. Які особливості договору зберігання?
121. Що таке договір складського зберігання?
122. Які особливості спеціальних видів зберігання?
123. Що таке договір про охорону?
124. Що таке договір про охорону квартири?
125. Які особливості договору страхування?
126. Що розуміють під страховим випадком і страховим ризиком?
127. Які обов'язки сторін за договором страхування?
128. Які категорії громадян підлягають обов'язковому особистому страхуванню?Які обов'язки сторін за договором страхування?
129. Які особливості обов'язкового особистого страхування пасажирів?
130. Які особливості договору доручення?
131. Які особливості має договір комісійної торгівлі?
132. Що таке договір управління майном?
133. Як укладається договір позики?
134. Що таке договір банківського вкладу?
135. Які особливості договору факторингу?
136. У чому полягає правове регулювання розрахункових відносин?
137. Які особливості ліцензійного договору?
138. Що означає термін "комерційна концесія"?
139. Які права і обов'язки сторін за договором комерційної концесії?
140. Які особливості договору простого товариства?
141. Які зобов'язання належать до недоговірних?
142. Який зміст зобов'язань, що виникають із публічного обіцяння винагороди без оголошення конкурсу і публічного обіцяння винагороди за результатами конкурсу?
143. Що означає вчинення дій у майнових інтересах іншої особи без її доручення?
144. Який зміст зобов'язань, що виникають внаслідок рятування здоров'я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи?
145. Що означає зобов'язання у зв'язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави?
146. Як відвернути загрозу, створену життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи?
147. Що розуміють під зобов'язаннями за завдання шкоди?
148. Які є види зобов'язань за завдання шкоди?
149. Як відшкодовують матеріальну шкоду?
150. Які особливості відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними діями правоохоронних органів і суду?
151. Які особливості відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки?
152. Хто відповідає за шкоду, заподіяну малолітньою та неповнолітньою особою?
153. На кого покладається відповідальність за шкоду, завдану недієздатною особою і особою, яка не здатна розуміти значення своїх дій?
154. Які особливості відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт, послуг?
155. Що розуміють під моральною шкодою? В якому розмірі вона підлягає відшкодуванню?
156. Книга шоста СПАДКОВЕ ПРАВО
157. Що таке спадщина?
158. Що розуміють під терміном "відкриття спадщини
159. Які особи можуть бути спадкоємцями?
160. Що таке спадкування за заповітом і які вимоги пред'являються до заповіту?
161. Які заповіти прирівнюються до нотаріально посвідчених?
162. У чому полягає право на обов'язкову частку в спадщині?
163. Що таке "заповідальний відказ" і "покладення" на спадкоємця інших обов'язків?
164. Як здійснюється виконання заповіту?
165. Що таке спадкування за законом?
166. Як приймають спадщину?
167. Що таке право на відмову від спадщини?
168. Як задовольняють вимоги кредиторів до спадкоємців?
169. Як оформлюють право на спадщину?
170. Які особливості спадкового договору?
171. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, А-Б
172. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, В-Г
173. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Д-І
174. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, К-М
175. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Н-П
176. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Р-С
177. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Т-Ю

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate