Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Тільки сміхом можна беззлобно знищити зло. / Олександр Довженко

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Постатейний коментар до Кримінального кодексу України


Стаття 202. Порушення порядку зайняття господарської та банківською діяльністю

1. Здійснення без державної реєстрації, як суб'єкта підприємницької діяльності, що містить ознаки підприємницької та яка підлягає ліцензуванню, або здійснення без одержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, якщо це було пов'язано з отриманням доходу у великих розмірах, -

карається штрафом від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

2. Здійснення банківської діяльності або банківських операцій, а також професійної діяльності на ринку цінних паперів, операцій небанківських фінансових установ без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством, або з порушенням умов ліцензування, якщо це було пов'язано з отриманням доходу у великих розмірах, -

карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Примітка. Отримання доходу у великому розмірі має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

1. Об'єктом злочину є порядок державної реєстрації і ліцензування підприємницької та іншої господарської діяльності, у т.ч. банківської і професійної діяльності на ринку цінних паперів. Вказаний порядок покликаний забезпечувати нормальний розвиток економіки і захищати права та інтереси фізичних та юридичних осіб, фінансові інтереси держави (зокрема, в плані створення передумов для нарахування і стягнення податків та інших обов'язкових платежів).

2. З об'єктивної сторони злочин може набувати однієї з трьох форм: 1) здійснення без державної реєстрації як суб'єкта підприємництва діяльності, що містить ознаки підприємницької, у т.ч. банківської діяльності, банківських операцій, професійної діяльності на ринку цінних паперів та операцій небанківських фінансових установ; 2) здійснення без одержання спеціального дозволу (ліцензії) видів господарської діяльності, які відповідно до законодавства підлягають ліцензуванню; у т.ч. банківської діяльності, банківських операцій, професійної діяльності на ринку цінних паперів та операцій небанківських фінансових установ; 3) здійснення зазначеної діяльності з порушенням умов ліцензування.

Державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться за наявності всіх необхідних документів за заявочним принципом протягом не більше п'яти робочих днів в установленому законом порядку.

Підприємництвом (підприємницькою діяльністю) визнається безпосередня самостійна, систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг з метою одержання прибутку, яка здійснюється фізичними та юридичними особами, зареєстрованими як суб'єкти підприємницької діяльності у порядку, встановленому законодавством.

Створення (заснування) суб'єкта підприємницької діяльності, а також володіння корпоративними правами, крім випадків, передбачених законодавством, підприємницькою діяльністю не визнається. Чинне законодавство не встановлює випадки, коли створення юридичної особи - суб'єкта підприєм'ництва чи володіння корпоративними правами розцінюється як підприємницька діяльність.

Питання про те, чи є діяльність особи, яка притягується до відповідальності за ст. 202, підприємницькою вирішується у кожному конкретному випадку з урахуванням тривалості та інтенсивності протиправних дій, розміру отриманого або очікуваного доходу, інших факторів (зокрема, чи є така діяльність для винної особи основним або додатковим, але істотним джерелом ЇЇ доходу, чи здійснюється вона більш-менш регулярно, постійно, на професійній основі). Підприємницька діяльність - це повторюваний у часі процес, спрямований на отримання прибутку. Така діяльність може полягати як у здійсненні численних угод або дій, так і у реалізації однієї, але великої угоди, виконанні значної роботи (наприклад, будівництво або ремонт певного об'єкта, виготовлення великої партії продукції), що поєднується із системою дій, спрямованих на отримання прибутку.

Не визнається підприємництвом укладання разових цивільноправових угод, виконання робіт чи послуг, що не має на меті отримання прибутку (для власних потреб, на прохання знайомих чи родичів тощо), виконання обов'язків найманого працівника на підставі трудового договору.

Оскільки отримання прибутку проголошується метою підприємницької діяльності, а не є ЇЇ фактичним результатом, відсутність прибутку не завжди свідчить про те, що та чи інша діяльність позбавлена характеру підприємництва.

Фактично характеру підприємницької діяльності, здійснюваної з метою ухилення від оподаткування та уникнення контрольних процедур з боку держави, може набувати, наприклад, надання транспортних, туристичних і консультаційних послуг, послуг із ремонту квартир, побутової техніки, автомобілів, зайняття торгівлею, давання майна в оренду або його зберігання, виконання будівельних робіт, виконання інших робіт на підставі цивільно-правових доборів тощо.

Вирішуючи питання про те, чи не набула діяльність конкретної особи з купівлі та продажу товарів ознак підприємництва, потрібно керуватись системним аналізом положень законодавчих та інших нормативних актів, які регулюють торговельну діяльність, врахову-

вати їх юридичну силу. Не вимагає державної реєстрації осіб як суб'єктів підприємницької діяльності здійснення несистематичного (не більше чотирьох разів протягом календарного року) продажу громадянами вироблених, перероблених та куплених продукції, речей, товарів на підставі придбаного одноразового патенту на торгівлю. При цьому кожен раз тривалість торгівлі становить від трьох до семи днів, тобто загальна тривалість легальної торгівлі без державної реєстрації як суб'єкта підприємництва може становити 28 днів протягом року. Кількість і вартість укладених угод купівліпродажу упродовж цього терміну законодавством не регламентується. Якщо фізична особа здійснює продаж товарів частіше ніж чотири рази на рік (або понад 28 днів), тобто систематично, її діяльність набуває ознак підприємництва, і вона має зареєструватися у встановленому порядку як підприємець.

За ч. 1 ст. 202 за наявності інших необхідних ознак слід кваліфікувати фактичне здійснення особою діяльності, що містить ознаки підприємницької: взагалі без проходження передбаченої законодавством процедури реєстрації; до отримання свідоцтва про державну реєстрацію; після скасування на підставі рішення суду державної реєстрації; з фактичним створенням комерційної струк-

тури без звернення за її державною реєстрацією; без створення юридичної особи.

Порушення порядку зайняття професійною діяльністю, яка поєднується з одержанням доходів, однак згідно з чинним законодавством не може розцінюватись як підприємницька (наприклад,

діяльність приватних нотаріусів та адвокатів), складу цього злочину не містить.

Господарська діяльність, зайняття якою за умов, зазначених у ч. 1 ст. 202, визнається злочином, - це будь-яка діяльність, у т.ч. підприємницька, юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язана з виробництвом (виготовленням) продукції, торгівлею, наданням послуг, виконанням робіт. Поняття господарська діяльність у плані відповідальності за ст202 має розглядатись як більш широке, ніж поняття підприємництво, оскільки охоплює діяльність юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (не обов'язково суб'єктів підприємництва, крім органів державної влади та місцевого самоврядування). Мета отримання прибутку і систематичність при цьому не є обов'язковими.

Ліцензія - це документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню. Ліцензія є єдиним документом дозвільного характеру, який дає право на зайняття певним видом діяльності, що відповідно до законодавства підлягає обмеженню.

Види господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, встановлені Законом "Про ліцензування певних видів господарської діяльності". Крім того, ліцензування банківської, зовнішньоекономічної діяльності, каналів мовлення, ліцензування у сфері електроенергетики та використання ядерної енергії, ліцензування у сфері інтелектуальної власності здійснюється згідно з законами, що регулюють відносини у цих сферах.

Індивідуали-підприємці і службові особи юридичних осіб, зокрема суб'єктів підприємництва, які здійснюють господарську діяльність взагалі без ліцензії, якщо її отримання передбачене чинним законодавством, або після направлення відповідних документів в орган ліцензування, але до отримання ліцензії, підлягають кримінальній відповідальності за ст. 202, якщо в результаті здійснення безліцензійної діяльності отримано дохід у великих розмірах.

Здійснення господарської діяльності з використанням ліцензій, дія яких анульована або строк дії яких сплив, ліцензій, незаконно отриманих від інших суб'єктів господарювання, ліцензій на інший, порівняно із фактично здійснюваним, вид діяльності, а також під час оскарження до суду рішення про анулювання ліцензії, що набрало чинності, за наявності підстав слід кваліфікувати за відповідною частиною ст. 202.

Якщо конкретний різновид підприємницької діяльності підлягає одночасно патентуванню і ліцензуванню, суб'єкт підприємництва повинен отримати і ліцензію, і патент.

Здійснення операцій з металобрухтом без державної реєстрації або без ліцензії, отримання якої передбачено законодавством, слід кваліфікувати за ст. 213.

Під порушенням умов ліцензування розуміється недотримання винним тих організаційних, кваліфікаційних та інших спеціальних вимог, які е обов'язковими для виконання при провадженні видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню (наприклад, здійснення господарської діяльності на території адміністративнотериторіальної одиниці, яка не вказана у ліцензії).

Ліцензійні умови є нормативно-правовим актом, який затверджується спільним наказом спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування та органу ліцензування. Вони можуть стосуватися кваліфікаційних вимог до працівників суб'єктів господарювання , їх кількості; особливих вимог щодо будівель, приміщень, обладнання, інших технічних засобів, матеріально-технічної бази тощо.

Банківська діяльність - це залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб. Банком визнається юридична особа, яка має виключне право на підставі ліцензії НБ здійснювати у сукупності зазначені операції.

Банк має право здійснювати банківську діяльність тільки після отримання банківської ліцензії, як надається НБ на підставі відповідного клопотання банку за наявності певної сукупності документів. У певних випадках НБ має право відкликати банківську ліцензію і банк протягом трьох днів з моменту отримання рішення зобов'язаний повернути НБ свою банківську ліцензію. У день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії банк припиняє здійснення всіх банківських операцій та вчиняє дії, що забезпечують виконання ним своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

Крім операцій, які складають банківську діяльність, банк має право здійснювати такі банківські операції; а) операції з валютними

цінностями; б) емісію власних цінних паперів; ,в) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів; г) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені; д) надання гарантій і поручительств та інших зобов'язань від третіх осіб, які передбачають їх виконання у грошовій формі; є) придбання права вимоги на виконання зобов'язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги, приймаючи на себе ризик виконання таких вимог та прийом платежів (факторинг); е) лізинг; ж) послуги з відповідального зберігання та надання в оренду сейфів для зберігання цінностей та документів; з) випуск, купівлю, продаж і обслуговування чеків, векселів та інших оборотних платіжних інструментів;! й) випуск банківських платіжних карток і здійснення операцій з| використанням цих карток; і) надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій.

За умови отримання письмового дозволу НБУ банки також мають право здійснювати деякі інші операції, зокрема; здійснення інвестицій у статутні фонди та акції інших юридичних осіб; випуск, обіг, погашення державної та іншої грошової лотереї; перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів; довірче управління коштами та цінними паперами за договорами з юридичними та фізичними особами; депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів тощо. ;

Здійснення банківських операцій приватними особами, індиві-

дуалами-підприємцями та службовими особами юридичних осіб,

які не є фінансовими установами, утворює склад злочину, перед-

баченого ст. 203. За ч. 2 ст. 202 з урахуванням їх службової компе тенції можуть нести відповідальність лише працівники банків та не банківських фінансових установ, які здійснюють фінансові опера-1 ції без ліцензії або з порушенням умов ліцензування.

До небанківських фінансових установ належать, наприклад, страховики, довірчі товариства, лізингові компанії, кредитні спілки, недержавні пенсійні фонди, інвестиційні компанії, інвестиційні фонди, у т.ч. корпоративні та пайові.

Вказані юридичні особи мають право відкривати та вести поточні рахунки клієнтів, а також розміщувати від свого імені, на власних умовах та на власний ризик залучені кошти на підставі ліцензії НБ на здійснення окремих банківських операцій. Інші операції, які визнаються банківськими, юридичні особи, котрі не є банками, можуть здійснювати в порядку, визначеному законами України.

Професійна діяльність на ринку цінних паперів - це підприємницька діяльність по перерозподілу фінансових ресурсів за допомогою цінних паперів та організаційному, інформаційному, технічному, консультаційному та іншому обслуговуванню випуску та обігу цінних паперів, що є, як правило, виключним або переважним видом діяльності. Законодавство виділяє такі види цієї діяльності:

1) торгівля цінними паперами - здійснення цивільно-правових угод з цінними паперами", які передбачають оплату цінних паперів проти їх поставки новому власникові на підставі договорів доручення чи комісії за рахунок своїх клієнтів (брокерська діяльність) або від свого імені та за свій рахунок з метою перепродажу третім особам (дилерська діяльність); 2} депозитарна діяльність - діяльність

з надання послуг щодо зберігання цінних паперів та (або) обліку прав власності на цінні папери, а також обслуговування угод з цінними паперами; 3) розрахунково-клірингова діяльність - діяльність з визначення взаємних зобов'язань щодо угод з цінними паперами та розрахунків за ними; 4) діяльність з управління цінними паперами - діяльність, що здійснюється від свого імені за винагороду протягом визначеного терміну на підставі відповідного договору щодо управління переданими у володіння цінними паперами, які належать на правах власності іншій особі, в інтересах цієї особи або визначених цією особою третіх осіб; 5) діяльність з управління активами - діяльність, що здійснюється за винагороду компанією з управління активами на підставі відповідного договору про управління активами, які належать інвесторам на праві власності; 6) діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів - збір, фіксація, обробка, зберігання та надання даних, що становлять систему реєстру власників іменних цінних паперів, щодо іменних цінних паперів, їх емітентів та власників; 7) діяльність по організації торгівлі на ринку цінних паперів - надання послуг, що безпосередньо сприяють укладанню цивільно-правових угод щодо цінних паперів на біржовому та організаційно оформленому позабіржовому ринку цінних паперів.

Професійним учасником ринку цінних паперів визнається юридична особа, яка здійснює певний вид діяльності на такому ринку на підставі отриманої ліцензії.

Порушення порядку зайняття господарською та банківською діяльністю вважається закінченим злочином з моменту, коли внаслідок здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації або господарської діяльності без ліцензії чи з порушенням умов ліцензування особа одержує дохід у великих розмірах. Отримання доходу у великому розмірі має місце тоді, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (примітка до ст. 202). Зайняття підприємницькою діяльністю без державної реєстрації або зайняття господарською діяльністю без ліцензії, не пов'язані з фактичним одержанням доходу у великому розмірі, має тягнути адміністративну відповідальність (ст. 164 КАЛ).

Під доходом у даному разі слід розуміти всю суму надходжень від виробництва продукції, виконання робіт чи надання послуг з Урахуванням витрат, понесених у зв'язку із здійсненням такої діяльності (придбання сировини та інших товарно-матеріальних цінностей, оренда приміщень, витрати на транспортні засоби, оплата праці тощо).

Встановлення розміру отриманого доходу потребує звернення До податкового законодавства, яке містить механізм і правила визначення цієї величини і передбачає вираховування витрат із фактично одержаної виручки. Так, оподатковуваним об'єктом у осіб, Дкі займаються підприємницькою діяльністю, є сукупний чистий Дохід, тобто різниця між валовим доходом (виручка у грошовій і натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. Склад витрат, які з метою оподаткування виключаються з доходів громадян - су-

б'єктів підприємницької діяльності, а також норми витрат, які враховуються при оподаткуванні доходів таких осіб у ситуації, коли витрати не можуть бути підтверджені документально, визначені відповідними нормативно-правовими актами. Об'єктом оподаткування у підприємств є прибуток, який визначається шляхом зменшення скоригованого валового доходу звітного періоду (включає і доходи від реалізації товарів) на суму валових витрат платника податку та суму амортизаційних відрахувань.

Дії громадянина, який одержав доходи від діяльності, що містить ознаки підприємницької, без державної реєстрації і не сплатив з них податки, мають кваліфікуватись лише за ст. 202 і додаткової кваліфікації за ст. 212 не потребують, оскільки такі доходи не підлягають декларуванню згідно із податковим законодавством. Водночас самостійну кримінально-правову оцінку за ст, 212 (крім інкримінування ст. 202) має отримувати умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів з тих доходів, одержання яких пов'язується із зареєстрованою у встановленому порядку господарською діяльністю, яка однак здійснюється без одержання ліцензії або з порушенням умов ліцензування. Якщо зазначена діяльність не поєднується з ухиленням від сплати податків, дії винного слід кваліфікувати лише за ст. 202.

3. Суб'єктом злочину є: 1) фізичні осудні особи незалежно від громадянства, які досягли 16-річного віку, у т.ч. особи, які займаються зареєстрованою підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи; 2) службові особи юридичних осіб - підприємницьких та інших господарських структур, які приймають та (або) реалізують рішення про здійснення господарської діяльності без належним чином оформленої ліцензії або з порушенням умов ліцензування, а також службові особи, які не забезпечили отримання підприємством, установою чи організацією ліцензії, хоч цей обов'язок покладався на них нормативними актами, установчими документами або трудовим контрактом. Наявність обов'язку у певного працівника підприємства чи організації дотримуватись вимог ліцензування має встановлюватись у кожному конкретному випадку з урахуванням здійснюваного ним фактичного і юридичного контролю за фінансово-господарською діяльністю суб'єкта господарювання.

4. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом і спеціальною метою. Винний усвідомлює, що порушує встановлений порядок зайняття підприємницькою та іншою господарською діяльністю і бажає вчинити такі дії для того, щоб досягти мети - одержати від незареєстрованої, безліцензійної або пов'язаної з порушенням умов ліцензування діяльності дохід у великих розмірах.

Закон України "Про підприємництво"від 7 лютого 1991 р.

Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 р. Закон України "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії"

від 11 січня 2000 р.

Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 1 червня 2000р.

Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 7 грудня 2000 р.

Закон України "Про підприємництво" від 7 лютого 1991 р. Закон України "Про дозвільну діяльністьу сфері використання ядерної енергії" Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 7 грудня 2000 р.

Закон України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні Інвестиційні фонди)" від 15 березня 2001 р.

Декрет КМ "Про податок на промисел" від 17 березня 1993р.

Декрет КМ "Про довірчі товариства" від 17 березня 1993р.

Указ Президента України "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької

діяльності" № 817 від 23 липня 1998р.

Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності. Затверджене постановою КМ № 740 від 25 травня 1998р.

Перелік органів ліцензування. Затверджений постановою КМ № 1698 від 14 листопада 2000 р.

Постанова КМ "Про запровадження ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності" від 20 листопада 2000р. № 1719

Постанова КМ. "Про термін дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, розміри і порядок зарахування плати за її видачу" №1755 від

29 листопада 2000 р.

Постанова КМ "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності № 756 від 4 ли-

пня 2001 р.

Положення про порядок видачі банкам, ліцензії на здійснення банківських операцій. Затверджене постановою Правління НБ № 181 від 6 травня 1998 р.


Книга: Постатейний коментар до Кримінального кодексу України

ЗМІСТ

1. Постатейний коментар до Кримінального кодексу України
2. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Стаття 1. Завдання Кримінального кодексу
3. Стаття 2. Підстава кримінальної відповідальності
4. РОЗДІЛ II ЗАКОН ПРО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ Стаття 3. Законодавство України про кримінальну відповідальність
5. Стаття 4. Чинність закону про кримінальну відповідальність у часі
6. Стаття 5. Зворотна дія закону про кримінальну відповідальність у часі
7. Стаття 6. Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених на території України
8. Стаття 7. Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених громадянами України та особами без громадянства за межами України
9. Стаття 8. Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених іноземцями або особами без громадянства за межами України
10. Стаття 9. Правові наслідки засудження особи за межами України
11. Стаття 10. Видача особи, яка обвинувачується у вчиненні злочину, та особи, яка засуджена за вчинення злочину
12. РОЗДІЛ III ЗЛОЧИН ТА ЙОГО ВИДИ Стаття 11. Поняття злочину
13. Стаття 12. Класифікація злочинів
14. Стаття 13. Закінчений та незакінчений злочини
15. Стаття 14. Готування до злочину
16. Стаття 15. Замах на злочин
17. Стаття 16. Кримінальна відповідальність за незакінчений злочин
18. Стаття 17. Добровільна відмова при незакінченому злочині
19. Розділ IV ОСОБА, ЯКА ПІДЛЯГАЄ КРИМІНАЛЬНІЙ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ (СУБ`ЄКТ ЗЛОЧИНУ) Стаття 18. Суб`єкт злочину
20. Стаття 19. Осудність
21. Стаття 20. Обмежена осудність
22. Стаття 21. Кримінальна відповідальність за злочини, вчинені у стані сп`яніння внаслідок вживання алкоголю, наркотичних засобів або інших одурманюючих речовин
23. Стаття 22. Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність
24. Розділ V ВИНА ТА ЇЇ ФОРМИ Стаття 23. Вина
25. Стаття 24. Умисел і його види
26. Стаття 25. Необережність та її види
27. Розділ VI СПІВУЧАСТЬ У ЗЛОЧИНІ Стаття 26. Поняття співучасті
28. Стаття 27. Види співучасників
29. Стаття 28. Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією
30. Стаття 29. Кримінальна відповідальність співучасників
31. Стаття 30. Кримінальна відповідальність організаторів та учасників організованої групи і злочинної організації
32. Стаття 31. Добровільна відмова співучасників
33. Розділ VII ПОВТОРНІСТЬ, СУКУПНІСТЬ ТА РЕЦИДИВ ЗЛОЧИНІВ Стаття 32. Повторність злочинів
34. Стаття 33. Сукупність злочинів
35. Розділ VIII ОБСТАВИНИ, ЩО ВИКЛЮЧАЮТЬ ЗЛОЧИННІСТЬ ДІЯННЯ Стаття 36. Необхідна оборона
36. Стаття 37. Уявна оборона
37. Стаття 38. Затримання особи, що вчинила злочин
38. Стаття 39. Крайня необхідність.
39. Стаття 40. фізичний або психічний примус
40. Стаття 41. Виконання наказу або розпорядження
41. Стаття 42. Діяння, пов`язане з ризиком
42. Стаття 43. Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації
43. РОЗДІЛ IX ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ Стаття 44. Правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності
44. Стаття 45. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям
45. Стаття 46. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з примиренням винного з потерпілим
46. Стаття 47. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею особи на поруки
47. Стаття 48. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із зміною обстановки
48. Стаття 49. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності
49. Розділ X ПОКАРАННЯ ТА ЙОГО ВИДИ Стаття 50. Поняття покарання та його мета
50. Стаття 51. Види покарань
51. Стаття 52. Основні та додаткові покарання
52. Стаття 53. Штраф
53. Стаття 54. Позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу
54. Стаття 55. Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю
55. Стаття 56. Громадські роботи
56. Стаття 57. Виправні роботи
57. Стаття 58. Службове обмеження для військовослужбовців
58. Стаття 59. Конфіскація майна
59. Стаття 60. Арешт
60. Стаття 61. Обмеження волі
61. Стаття 62. Тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців
62. Стаття 63. Позбавлення волі на певний строк
63. Стаття 64. Довічне позбавлення волі
64. Розділ XI ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ Стаття 65. Загальні засади призначення покарання
65. Стаття 66. Обставини, які пом`якшують покарання
66. Стаття 67. Обставини, які обтяжують покарання
67. Стаття 68. Призначення покарання за незакінчений злочин та за злочин, вчинений у співучасті
68. Стаття 69. Призначення більш м`якого покарання, ніж
69. Стаття 70. Призначення покарання за сукупністю злочинів
70. Стаття 71. Призначення покарання за сукупністю вироків
71. Стаття 72. Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув`язнення
72. Стаття 73. Обчислення строків покарання
73. РОЗДІЛ ХІІ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПОКАРАННЯ ТА ЙОГО ВІДБУВАННЯ Стаття 74. Звільнення від покарання та його відбування
74. Стаття 75. Звільнення від відбування покарання з випробуванням
75. Стаття 76. Обов`язки, які покладає суд на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням
76. Стаття 77. Застосування додаткових покарань у разі звільнення від відбування основного покарання з випробуванням
77. Стаття 78. Правові наслідки звільнення від відбування покарання з випробуванням
78. Стаття 79. Звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років
79. Стаття 80. Звільнення від відбування покарання у зв`язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку
80. Стаття 81. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
81. Стаття 82. Заміна невідбутої частини покарання більш м`яким
82. Стаття 83. Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
83. Стаття 84. Звільнення від покарання за хворобою
84. Стаття 85. Звільнення від покарання на підставі закону України про амністію або акта про помилування
85. Стаття 86. Амністія
86. Стаття 87. Помилування
87. Розділ XIII СУДИМІСТЬ Стаття 88. Правові наслідки судимості
88. Стаття 89. Строки погашення судимості
89. Стаття 90. Обчислення строків погашення судимості
90. Стаття 91. Зняття судимості
91. РОЗДІЛ XIV ПРИМУСОВІ ЗАХОДИ МЕДИЧНОГО ХАРАКТЕРУ ТА ПРИМУСОВЕ ЛІКУВАННЯ Стаття 92. Поняття та мета примусових заходів медичного характеру
92. Стаття 93. Особи, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру
93. Стаття 94. Види примусових заходів медичного характеру
94. Стаття 95. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру.
95. Стаття 96. Примусове лікування
96. Розділ XV ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ПОКАРАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ
97. Стаття 97. Звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру
98. Стаття 98. Види покарань
99. Стаття 99. Штраф
100. Стаття 100, Громадські та виправні роботи
101. Стаття 101. Арешт
102. Стаття 102. Позбавлення волі на певний строк
103. Стаття 103. Призначення покарання
104. Стаття 104. Звільнення від відбування покарання з випробуванням
105. Стаття 105. Звільнення від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру
106. Стаття 106. Звільнення від кримінальної відповідальності та відбування покарання у зв`язку із закінченням строків давності
107. Стаття 107. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
108. Стаття 108. Погашення та зняття судимості
109. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА Розділ І ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ Стаття 109. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади
110. Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України
111. Стаття 111. Державна зрада
112. Стаття 112. Посягання на державного чи громадського діяча
113. Стаття 113. Диверсія
114. Стаття 114. Шпигунство
115. Розділ ІІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ`Я ОСОБИ Стаття 115. Умисне вбивство
116. Стаття 116. Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання
117. Стаття 117. Умисне вбивство матір`ю своєї новонародже-
118. Стаття 118. Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця
119. Стаття 119. Вбивство через необережність
120. Стаття 120. Доведення до самогубства
121. Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження
122. Стаття 122. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження
123. Стаття 123. Умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання
124. Стаття 124. Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця
125. Стаття 125. Умисне легке тілесне ушкодження
126. Стаття 126. Побої і мордування
127. Стаття 127. Катування
128. Стаття 128. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження
129. Стаття 129. Погроза вбивством
130. Стаття 130. Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби
131. Стаття 131. Неналежне виконання професійних обов`язків, що спричинило зараження особи вірусом
132. Стаття 132. Розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби
133. Стаття 133. Зараження венеричною хворобою
134. Стаття 134. Незаконне проведення аборту
135. Стаття 135. Залишення в небезпеці
136. Стаття 136. Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані
137. Стаття 137. Неналежне виконання обов`язків щодо охорони життя та здоров`я дітей
138. Стаття 138. Незаконна лікувальна діяльність
139. Стаття 139. Ненадання допомоги хворому медичним працівником
140. Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов`язків
141. Стаття 141. Порушення прав пацієнта
142. Стаття 142. Незаконне проведення дослідів над людиною
143. Стаття 143. Порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини
144. Стаття 144. Насильницьке донорство
145. Стаття 145. Незаконне розголошення лікарської таємниці
146. Розділ III ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВОЛІ, ЧЕСТІ ТА ГІДНОСТІ ОСОБИ Стаття 146. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини
147. Стаття 147. Захоплення заручників
148. Стаття 148. Підміна дитини
149. Стаття 149. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини
150. Стаття 150. Експлуатація дітей
151. Стаття 151. Незаконне поміщення в психіатричний заклад
152. Розділ IV ЗЛОЧИНИ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ ОСОБИ Стаття 152. Згвалтування
153. Стаття 153. Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом
154. Стаття 154. Примушування до вступу в статевий зв`язок
155. Стаття 155. Статеві зносини з особою яка не досягла статевої зрілості
156. Стаття 156. Розбещення неповнолітніх
157. Розділ V ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВИБОРЧИХ, ТРУДОВИХ ТА ІНШИХ ОСОБИСТИХ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права
158. Стаття 158. Неправомірне використання виборчих бюлетенів підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів
159. Стаття 159. Порушення таємниці голосування
160. Стаття 160. Порушення законодавства про референдум
161. Стаття 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії
162. Стаття 162. Порушення недоторканності житла
163. Стаття 163. Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв`язку або через комп`ютер
164. Стаття 164. Ухилення від сплати аліментів на утримання
165. Стаття 165. Ухилення від сплати коштів на утримання иепрацездатних батьків
166. Стаття 166. Злісне невиконання обов`язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування
167. Стаття 167. Зловживання опікунськими правами
168. Стаття 168. Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння)
169. Стаття 169. Незаконні дії щодо усиновлення (удочеріння)
170. Стаття 170. Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій
171. Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів
172. Стаття 172. Грубе порушення законодавства про працю
173. Стаття 173. Грубе порушення угоди про працю
174. Стаття 174. Примушування до участі у страйку або перешкоджання участі у страйку
175. Стаття 175. Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат
176. Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав
177. Стаття 178. Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків
178. Стаття 179 Незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь
179. Стаття 180. Перешкоджання здійсненню релігійного обряду
180. Стаття 181. Посягання на здоров`я людей під приводом проповідування релігійних віровчень чи виконання релігійних обрядів
181. Стаття 182.Порушення недоторканності приватного життя.
182. Стаття 183. Порушення права на отримання освіти
183. Стаття 184. Порушення права на безоплатну медичну допомогу
184. Розділ VI ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВЛАСНОСТІ
185. Стаття 185. Крадіжка
186. Стаття 186. Грабіж
187. Стаття 187. Розбій
188. Стаття 188. Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв`язку та їх обладнання
189. Стаття 189. Вимагання
190. Стаття 190. Шахрайство
191. Стаття 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
192. Стаття 192. Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою
193. Стаття 193. Привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї
194. Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна
195. Стаття 195. Погроза знищення майна
196. Стаття 196. Необережне знищення або пошкодження май-
197. Стаття 197. Порушення обов`язків щодо охорони майна
198. Стаття 198. Придбання або збут майна, завідомо здобутого злочинним шляхом
199. Розділ ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
200. Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї
201. Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення
202. Стаття 201. Контрабанда
203. Стаття 202. Порушення порядку зайняття господарської та банківською діяльністю
204. Стаття 203. Зайняття забороненими видами господарської діяльності
205. Стаття 204. Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів
206. Стаття 205. Фіктивне підприємництво
207. Стаття 206. Протидія законній господарській діяльності
208. Стаття 207. Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті
209. Стаття 208. Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків
210. Стаття 209. Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом
211. Стаття 210. Порушення законодавства про бюджетну систему України
212. Стаття 211. Видання нормативно-правових або розпорядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку
213. Стаття 212. Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів.
214. Стаття 213. Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом
215. Стаття 214. Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння
216. Стаття 215. Підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків
217. Стаття 216. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок
218. Стаття 217. Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клейма
219. Стаття 218. Фіктивне банкрутство
220. Стаття 219, Доведення до банкрутства
221. Стаття 220. Приховування стійкої фінансової неспроможності
222. Стаття 221. Незаконні дії у разі банкрутства
223. Стаття 222. Шахрайство з фінансовими ресурсами
224. Стаття 223. Порушення порядку випуску (емісіїї) та обігу цінних паперів
225. Стаття 224. Виготовлення, збут та використання підроблених недержавних цінних паперів
226. Стаття 225, Обман покупців та замовників
227. Стаття 226. Фальсифікація засобів вимірювання
228. Стаття 227. Випуск або реалізація недоброякісної про-
229. Стаття 228. Змова про зміну чи фіксування цін або примушування до їх змін чи фіксування
230. Стаття 229. Незаконне використання товарного знака
231. Стаття 230. Порушення антимонопольного законодавства
232. Стаття 231. Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну таємницю
233. Стаття 232. Розголошення комерційної таємниці
234. Стаття 233. Незаконна приватизація державного, комунального майна
235. Стаття 234. Незаконні дії щодо приватизаційних паперів
236. Стаття 235. Недотримання особою обов`язкових умов щодо приватизації державного, комунального
237. Розділ VIII ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ДОВКІЛЛЯ Стаття 236. Порушення правил екологічної безпеки
238. Стаття 237. Невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення
239. Стаття 238. Приховування або перекручення відомостей про екологічний стан або захворюваність населення
240. Стаття 239. Забруднення або псування земель
241. Стаття 240. Порушення правил охорони надр
242. Стаття 241. Забруднення атмосферного повітря
243. Стаття 242. Порушення правил охорони вод
244. Стаття 243. Забруднення моря
245. Стаття 244. Порушення законодавства про континентальний шельф України
246. Стаття 245. Знищення або пошкодження лісових масивів
247. Стаття 246. Незаконна порубка лісу
248. Стаття 247. Порушення законодавства про захист рослин
249. Стаття 248. Незаконне полювання
250. Стаття 249. Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом
251. Стаття 250. Проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів
252. Стаття 251. Порушення ветеринарних правил
253. Стаття 252. Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об`єктів природно-заповідного фонду
254. Стаття 253. Проектування чи експлуатація споруд без систем захисту довкілля
255. Стаття 254. Безгосподарське використання земель
256. Розділ IX ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ Стаття 255. Створення злочинної організації
257. Стаття 256. Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності
258. Стаття 257. Бандитизм
259. Стаття 258. Терористичний акт
260. Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об`єктів власності
261. Стаття 260. Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань
262. Стаття 261. Напад на об`єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення
263. Стаття 262. Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем
264. Стаття 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами
265. Стаття 264 Недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів
266. Стаття 265. Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами
267. Стаття 266. Погроза вчинити викрадання або використати радіоактивні матеріали
268. Стаття 267. Порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами
269. Стаття 268. Незаконне ввезення на територію України відходів і вторинної сировини
270. Стаття 269. Незаконне перевезення на повітряному судні вибухових або легкозаймистих речовин
271. Стаття 270. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки
272. Розділ Х ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ ВИРОБНИЦТВА Стаття 271. Порушення вимог законодавства про охорону праці
273. Стаття 272. Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою
274. Стаття 273. Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах
275. Стаття 274. Порушення правил ядерної або радіаційної
276. Стаття 275. Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд
277. РОЗДІЛ ХІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ РУХУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТУ Стаття 276. Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного
278. Стаття 277. Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів
279. Стаття 278. Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового
280. Стаття 279. Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства
281. Стаття 280. Примушування працівника транспорту до невиконання своїх службових обов`язків
282. Стаття 281. Порушення правил повітряних польотів
283. Стаття 282. Порушення правил використання повітряного простору
284. Стаття 283. Самовільне без нагальної потреби зупинення поїзда
285. Стаття 284. Ненадання допомоги судну та особам, що зазнали лиха
286. Стаття 285. Неповідомлення капітаном назви свого судна
287. Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху
288. Стаття 287. Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації
289. Стаття 288. Порушення правил, норм і стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху
290. Стаття 289. Незаконне заволодіння транспортним засобом
291. Стаття 290. Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу
292. Стаття 291. Порушення чинних на транспорті правил
293. Стаття 292. Пошкодження об`єктів магістральних нафто-, газота нафтопродуктопроводів
294. Розділ ХІІ - ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ТА МОРАЛЬНОСТІ Стаття 293. Групове порушення громадського порядку
295. Стаття 294. Масові заворушення
296. Стаття 295. Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку
297. Стаття 296. Хуліганство
298. Стаття 297. Наруга над могилою
299. Стаття 298. Нищення, руйнування чи псування пам`яток історії або культури
300. Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами
301. Стаття 300. Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості
302. Стаття 301. Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів
303. Стаття 302. Створення або утримання місць розпусти і звідництво
304. Стаття 303. Проституція або примушування чи втягнення до заняття проституцією
305. Стаття 304. Втягнений неповнолітніх у злочинну діяльність
306. Стаття 305. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів
307. Стаття 306. Використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів
308. Стаття 307. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
309. Стаття 308. Викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем
310. Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
311. Стаття 310. Посів або вирощування снотворного маку чи конопель
312. Стаття 311. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів
313. Стаття 312. Викрадення, привласнення, вимагання прекурсорів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем
314. Стаття 313. Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким
315. Стаття 315. Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
316. Стаття 316. Незаконне публічне вживання наркотичних
317. Стаття 317. Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
318. Стаття 318. Незаконне виготовлення, підроблення, використання чи збут підроблених документів на отримання наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів
319. Стаття 319. Незаконна видача рецепта на право придбання наркотичних засобів або психотропних речовин
320. Стаття 320. Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів
321. Стаття 321. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних і сильнодіючих речовин
322. Стаття 322. Незаконна організація або утримання місць для вживання одурманюючих засобів
323. Стаття 323. Спонукання неповнолітніх до застосування допінгу
324. Стаття 324. Схиляння неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів
325. Стаття 325. Порушення правил боротьби з епідеміями
326. Стаття 326. Порушення правил поводження з мікробіологічними або іншими біологічними агентами чи токсинами
327. Стаття 327. Заготівля, перероблення або збут радіоактивно забруднених продуктів харчування чи іншої продукції
328. Розділ XIV - ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ, НЕДОТОРКАННОСТІ ДЕРЖАВНИХ КОРДОНІВ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИЗОВУ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ Стаття 328. Розголошення державної таємниці
329. Стаття 329. Втрата документів, що містять державну
330. Стаття 330. Передача або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка е власністю держави
331. Стаття 331. Незаконне перетинання державного кордону
332. Стаття 332. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України
333. Стаття 333. Незаконне вивезення за межі України сировини, матеріалів, обладнання, технологій для створення зброї, а також військової та спеціальної техніки
334. Стаття 334. Порушення правил міжнародних польотів
335. Стаття 335. Ухилення від призову на строкову військову
336. Стаття 336. Ухилення від призову за мобілізацією
337. Стаття 337. Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів
338. Розділ XV - ЗЛОЧИНИ ПРОТИ АВТОРИТЕТУ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ОБ`ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН Стаття 338. Наруга над державними символами
339. Стаття 339. Незаконне підняття Державного Прапора України на річковому або морському судні
340. Стаття 340. Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій
341. Стаття 341. Захоплення державних або громадських будівель чи споруд
342. Стаття 342. Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського
343. Стаття 343. Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу
344. Стаття 344. Втручання у діяльність державного діяча
345. Стаття 345. Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу
346. Стаття 346. Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча
347. Стаття 347. Умисне знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу
348. Стаття 348. Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця
349. Стаття 349. Захоплення представника влади або праців-. ника правоохоронного органу як заручника
350. Стаття 350. Погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов`язок
351. Стаття 351. Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради
352. Стаття 352. Умисне знищення або пошкодження майна службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов`язок
353. Стаття 353. Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи
354. Стаття 354. Одержання незаконної винагороди працівником державного підприємства, установи чи організації
355. Стаття 355. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов`язань
356. Стаття 356. Самоправство
357. Стаття 357. Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження
358. Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів
359. Стаття 359. Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації
360. Стаття 360. Умисне пошкодження ліній зв`язку
361. Розділ XVI - ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН (КОМП`ЮТЕРІВ), СИСТЕМ ТА КОМП`ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ
362. Стаття 361. Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), систем та комп`ютерних мереж
363. Стаття 362. Викрадення, привласнення, вимагання комп`ютерної інформації або заволодіння нею шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем
364. Стаття 363. Порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем
365. Розділ XVII ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
366. Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем
367. Стаття 365. Перевищення влади або службових повноважень
368. Стаття 366. Службове підроблення
369. Стаття 367. Службова недбалість
370. Стаття 368. Одержання хабара
371. Стаття 369. Давання хабара
372. Стаття 370. Провокація хабара
373. Розділ XVIII ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ПРАВОСУДДЯ Стаття 371. Завідомо незаконні затримання, привід або арешт
374. Стаття 372. Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності
375. Стаття 373. Примушування давати показання
376. Стаття 374. Порушення права на захист
377. Стаття 375. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови
378. Стаття 376. Втручання в діяльність судових органів
379. Стаття 377. Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного
380. Стаття 378. Умисне знищення або пошкодження майна судді, народного засідателя чи присяжного
381. Стаття 379. Посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв`язку з їх діяльністю, пов`язаною із здійсненням правосуддя
382. Стаття 380. Невжиття заходів безпеки щодо осіб, взятих під захист
383. Стаття 381. Розголошення відомостей про заходи безпеки щодо особи, взятої під захист
384. Стаття 382. Невиконання судового рішення
385. Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину.
386. Стаття 384. Завідомо неправдиве показання.
387. Стаття 385. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов`язків
388. Стаття 386. Перешкоджання з`явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку
389. Стаття 387. Розголошення даних досудового слідства або дізнання
390. Стаття 388. Приховування майна
391. Стаття 389. Ухилення від покарання, не пов`язаного з позбавленням волі
392. Стаття 390. Ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі
393. Стаття 391. Злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи
394. Стаття 392. Дії, що дезорганізують роботу виправних установ
395. Стаття 393. Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти
396. Стаття 394. Втеча із спеціалізованого лікувального закладу
397. Стаття 395. Порушення правил адміністративного нагляду
398. Стаття 396. Приховування злочину
399. Стаття 397. Втручання в діяльність захисника чи представника особи
400. Стаття 398. Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи
401. Стаття 399. Умисне знищення або пошкодження майна захисника чи представника особи
402. Стаття 400. Посягання на життя захисника чи представника особи у зв`язку з діяльністю, пов`язаною з наданням правової допомоги
403. Розділ XIX. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВСТАНОВЛЕНОГО ПОРЯДКУ НЕСЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ (ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ) Стаття 401. Поняття військового злочину
404. Стаття 402. Непокора
405. Стаття 403. Невиконання наказу
406. Стаття 404. Опір начальникові або примушування його до порушення службових обов`язків
407. Стаття 405. Погроза або насильство щодо начальника
408. Стаття 406. Порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості
409. Стаття 407. Самовільне залишення військової Частини або
410. Стаття 408. Дезертирство
411. Стаття 409. Ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом.
412. Стаття 410. Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна або заволодіння ними шляхом шахрайства
413. Стаття 412. Необережне знищення або пошкодження військового майна
414. Стаття 413. Марнотратство або втрата військового майна
415. Стаття 414. Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення
416. Стаття 415. Порушення правил водіння або експлуатації машин
417. Стаття 416. Порушення правил польотів або підготовки до
418. Стаття 417. Порушення правил кораблеводіння
419. Стаття 418. Порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання
420. Стаття 419. Порушення статутних правил несення прикордонної служби
421. Стаття 420. Порушення статутних правил несення бойового чергування
422. Стаття 421, Порушення статутних правил внутрішньої служби
423. Стаття 422. Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості
424. Стаття 423. Зловживання військової службової особи владою або службовим становищем
425. Стаття 424. Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень
426. Стаття 425. Недбале ставлення до військової служби
427. Стаття 426. Бездіяльність військової влади
428. Стаття 427. Здача або залишення ворогові засобів ведення війни
429. Стаття 428. Залишення гинучого військового корабля
430. Стаття 429. Самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю
431. Стаття 430. Добровільна здача в полон
432. Стаття 431. Злочинні дії військовослужбовця, який перебуває в полоні
433. Стаття 432. Мародерство
434. Стаття 433. Насильство над населенням у районі воєнних
435. Стаття 434. Погане поводження з військовополоненими
436. Стаття 435. Незаконне використання символіки Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та зловживання ними
437. Розділ XX - ЗЛОЧИНИ ПРОТИ МИРУ, БЕЗПЕКИ ЛЮДСТВА ТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВОПОРЯДКУ Стаття 436. Пропаганда війни
438. Стаття 437. Планування, підготовка, розв`язування та ведення агресивної війни
439. Стаття 438. Порушення законів та звичаїв війни
440. Стаття 439. Застосування зброї масового знищення
441. Стаття 440. Розроблення, виробництво, придбання, зберігання, збут, транспортування зброї масового знищення
442. Стаття 441. Екоцид
443. Стаття 442. Геноцид
444. Стаття 443. Посягання на життя представника іноземної держави
445. Стаття 444. Злочини проти осіб та установ, що мають міжнародний захист
446. Стаття 445. Незаконне використання символіки Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
447. Стаття 446. Піратство
448. Стаття 447. Найманство
449. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ Розділ I
450. Розділ II

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate