Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Міжнародне приватне право / Дахно І. І.
16.7. АКТИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СТАНУ
Зазначеному аспекту КпШС України відводить дві статті — 201 та 202.Стаття 201. “Реєстрація актів громадянського стану громадян Украї-ни, що проживають поза межами України” сформульована так:
“Реєстрація актів громадянського стану громадян України, що про-живають поза межами України, проводиться в консульських установах України. При реєстрації актів громадянського стану в консульських уста-новах України застосовується законодавство України, якщо заінтересо-вані особи є громадянами України. Якщо заінтересовані особи є грома-дянами різних держав або не встановлено, громадянами якої держави вони є, то за їх згодою застосовується законодавство однією з держав, а в разі незгоди — за рішенням консула, який реєструє акт громадянсько-го стану”.
“Стаття 202. Визнання документів, виданих органами іноземних держав, на посвідчення актів громадянського стану
Документи, видані компетентними органами іноземних держав, на посвідчення актів громадянського стану, здійснених поза межами Украї-ни за законами відповідних держав щодо громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, визнаються дійсними в Україні при наявності консульської легалізації”.
У ст. 19 “Порядок реєстрації актів громадянського стану” Закону Ук-раїни “Про органи реєстрації актів громадянського стану” від 24 грудня 1993 р. № 3807- ХІІ зафіксовано:
“Порядок реєстрації актів громадянського стану дипломатичними представництвами і консульськими установами визначається Консульсь-ким статутом та Інструкцією про реєстрацію актів громадянського стану, яка затверджена Міністерством юстиції України за погодженням з Мініс-терством закордонних справ України”.
224
У ст. 33 Консульського статуту встановлено: “Консул відповідно до законодавства України реєструє акти громадянського стану громадян Ук-раїни”.
Консул приймає клопотання громадян України, які постійно прожи-вають у його консульському окрузі, про внесення змін, виправлень та до-повнень до записів актів громадянського стану, про відновлення втраче-них записів, а також про зміни прізвищ, імен та по батькові і надсилає їх на розгляд компетентним органам.
Розглянемо ще дві статті Консульського статуту України, що стосу-ються актів громадянського стану:
“Стаття 34. Після одержання відомостей про народження або смерть на морському чи на повітряному судні України якоїсь особи консул від-повідно до чинного законодавства України реєструє акт про народження або смерть.
Стаття 35. Положення про порядок реєстрації консулом актів грома-дянського стану затверджується Міністерством юстиції України і Мініс-терством закордонних справ України”.
Отже, саме у зв’язку з сім’єю та шлюбом найчастіше мають місце “кульгаючі правовідносини”, тобто такі, які є чинними згідно із законо-давством однієї країни і неправомірними — за законодавством іншої.
Книга: Міжнародне приватне право / Дахно І. І.
ЗМІСТ
На попередню
|