Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Міжнародне приватне право / Дахно І. І.
19.5. Прикінцеві зауваження
На завершення зазначимо, що Міжнародний комерційний арбітраж-ний суд і Морська арбітражна комісія містяться у будинку Торгово-промислової палати України за адресою: 01601, Київ, МСП, вул. Велика Житомирська, 33.Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисло-вій палаті України рекомендує такий текст арбітражного застереження:
“Сторонам у зовнішньоекономічному контракті, які бажають, щоб будь-які спори передавалися в Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України, рекомендується включати в договір арбітражне застереження такого змісту:
“Будь-який спір, що виникає щодо цього договору або в зв’язку з ним, підлягає передачі на розгляд і остаточне вирішення в Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України.
Сторони погоджуються з тим, що в процесі розгляду і вирішення спору буде застосовуватись Регламент Міжнародного комерційного ар-бітражного суду при Торгово-промисловій палаті України”.
Сторонам також нагадується, що можна уникнути труднощів і витрат, якщо точно зазначити матеріальне право, яким регулюватиметься їхній контракт. Сторони можуть також, якщо вони бажають, вказати кількість арбітрів, місце проведення та мову арбітражного розгляду.
Можуть бути використані такі положення:
“Правом, яке регулює цей договір, є матеріальне право ”.
(країна)
“Арбітражний суд складається із ”.
(одноособового (або трьох) арбітра (арбітрів))
“Місце проведення засідання Арбітражного суду ”.
(місто)
“Мова (мови) арбітражного розгляду ”.
(українська, російська або інша)
Морська арбітражна комісія рекомендує аналогічний текст арбітраж-ного застереження. У зазначеному тексті замість слів “Міжнародний ко-мерційний арбітражний суд” чи “Арбітражний суд” слід вказувати “Морська арбітражна комісія при ТПП України” або “Морська арбітраж-на комісія”.
300
Отже, міжнародні третейські суди є разовими (ізольованими) (ad hoc) та постійно діючими. Арбітражна угода (застереження) заздалегідь включається до контракту (договору). Якщо такого застереження не було, а спір уже виник, то угода сторін про передання спору на розгляд комерційного арбітражу має назву “третейський запис”.
Переваги міжнародного комерційного арбітражу:
• сторони можуть вибрати арбітрів, які їм до вподоби;
• арбітри є фахівцями з предмета спору;
• комерційний арбітраж може розглянути спір значно дешевше і оперативніше, ніж державні суди;
• такий суд може провести свої засідання практично у будь-якому місті і у будь-який час, до того ж, за бажанням сторін, за закрити-ми дверима без доступу представників засобів масової інформації, публіки тощо.
Книга: Міжнародне приватне право / Дахно І. І.
ЗМІСТ
На попередню
|