Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: ПЕРЕДМОВА
КОРОТКИЙ ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК
Акцизи – непрямі податки на товари і послуги, включені в ціну окремих товарів (насамперед на алкогольні та тютюнові товари).
Анклав – частина території, оточена іншою політичною одиницею, частиною якої вона не є. Прикладом є розташування анклаву Окусі (Тімор-Лєшті) на території Індонезії, що породжує певні соціально-економічні проблеми у відносинах цих країн.
Антиінфляційна політика – комплекс державних заходів, спрямованих на врегулювання обігу, зменшення грошової маси, припинення непомірного зростання цін, зниження дефіциту державного бюджету.
Апартеїд – термін для позначення політики расового сепаратизму до 1994 р. у Південній Африці, що негативно позначився на доходах небілого населення.
Валовий внутрішній продукт (ВВП) – загальна ринкова вартість кінцевої продукції підприємств, галузей матеріального виробництва і сфери послуг, що перебувають на території країни.
Валовий національний продукт (ВНП) – загальна ринкова вартість усіх кінцевих товарів і послуг, вироблених за рік резидентами певної країни, незалежно від їх територіального розташування.
Виключна економічна зона (ВЕЗ) – океанічна зона, що простягається до 200 морських миль від берегової лінії, в межах якої прибережна держава може контролювати рибальство, розвідку корисних копалин та інші види діяльності з усіма іншими країнами.
Витрати домогосподарств – це витрати на придбання товарів та послуг; сплачені доходи від власності; поточні податки на доходи, майно та інші сплачені поточні трансферти; нагромадження основного капіталу та матеріальних оборотних коштів; а також приріст фінансових активів у вигляді заощаджень у вкладах, в іноземній валюті тощо.
Вона – грошова одиниця Республіки Кореї.
Глобалізація – дедалі повніше втягування окремих країн, їхніх частин чи блоків в економічні, політичні, духовно-культурні та інформаційні процеси світових масштабів.
Держава всезагального добробуту – теорія, яка характеризується провідною роллю держави у забезпеченні соціальних гарантій населенню.
Державний борг – сума заборгованості держави за кредитними операціями.
Державний бюджет – кошторис щорічних доходів і видатків держави, затверджений законом.
Дефіцит бюджету – перевищення витрат бюджету держави над його доходами.
Доходи домогосподарств – це сукупність надходжень упродовж певного періоду часу з усіх можливих джерел як у грошовій, так і у не грошовій формах, що збільшують активи домашнього господарства.
Закят – податок на користь малозабезпечених, який повинен сплачуватися в мусульманських країнах згідно норм Корану.
Зона вільної торгівлі (ЗВТ) – режим вільної торгівлі з Китаєм, якого добивається Австралія.
Економічне зростання – збільшення обсягів суспільного виробництва, розширення можливостей економіки задовольняти зростаючі потреби споживачів.
Експорт – 1) вивезення за межі країни товарів, капіталу, цінних паперів тощо для реалізації їх на зовнішньому ринку; 2) кількість і вартість вивезених за кордон товарів.
Ієна – грошова одиниця Японії.
Еміграція – виїзд громадян із рідної країни в іншу на постійне проживання з різних мотивів.
Імпорт – загальна кількість або вартість товарів, завезених в країну.
Інвестиції – довгострокові вкладення капіталу всередині країни та за кордоном.
Кредит – позичка в грошовій або товарній формах на умовах повернення та сплати відсотка за користування цією позичкою.
КСІЗЩ – Організація наукових і промислових досліджень Австралійської співдружності, яка на 70% фінансується державою. Її інститути, лабораторії та дослідні ділянки розташовані в 100 пунктах Австралії.
Легалізація (відмивання) доходів – це дії, спрямовані на приховування чи маскування незаконного походження коштів або іншого майна чи володіння ними, прав на такі кошти або майно, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення, так само набуття, володіння або використання коштів або іншого майна, за умови усвідомлення особою, що вони були доходами.
Лібералізація економіки – процес зменшення державного регулювання господарської діяльності..
Міграція – переміщення людей, пов’язані, як правило, зі зміною місця проживання.
Міжнародні фінанси – це відносини, які виникають між державою та національними суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, між міжнародними організаціями та іншими державами у зв’язку з функціонуванням валютного ринку, кредитного ринку, ринку цінних паперів.
Незалежні директори в банках – в іноземних банках, зареєстрованих в Австралії і Новій Зеландії, повинно бути не менше двох незалежних директорів, які не повинні бути афілійованими з банком та його материнською структурою за кордоном. Їх найважливіша функція полягає у тому, щоб операції банку з материнською структурою здійснювалися з урахуванням інтересів місцевих вкладників.
Неспоживчі витрати домогосподарств – це інвестиційні витрати (купівля цінних паперів, валюти, вклади до банківських установ тощо; допомога родичам, капітальний ремонт та будівництво житла, придбання худоби та реманенту для ведення особистого підсобного господарства тощо.
Неформальний сектор – сектор економіки, в якому домінують неліцензовані продавці вітчизняних товарів і послуг.
Обов’язкові платежі домогосподарств – це сплата податків, внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових платежів за добровільним страхуванням, відсотків за користування кредитом тощо.
ОЄСР – Організація економічного співробітництва і розвитку, яка включає 34 найбільш розвинутих країн світу.
Офшорні зони – це позанаціональні фінансові центри, які здійснюють значні обсяги кредитування й фінансування у валютах інших країн. Оскільки офшорні зони мають пільговий податковий режим (звільнення від місцевих податків), їх також називають “податковими гаванями”.
План національного будівництва і забезпечення зайнятості – план подолання світової фінансової кризи 2008-2009 рр., прийнятий в Австралії в лютому 2009 р. Його вартість – 42 млрд. австрал. доларів.
Прогресивне оподаткування – це підвищення ставки оподаткування доходів громадян із зростанням їх доходів.
Профіцит бюджету – перевищення доходів держави над її видатками.
Ранд – грошова одиниця Південно – Африканської Республіки.
Ріал – грошова одиниця Саудівської Аравії.
Рупія – грошова одиниця Індії.
Світовий ринок – складова всесвітнього господарства, представлена системою обміну товарів і послуг між продавцями і покупцями.
Спеціальні економічні зони – територіальні комплекси з пільговим режимом для іноземних інвесторів.
Споживчі витрати домогосподарств – це витрати на харчування, придбання непродовольчих товарів, оплату житлово-комунальних послуг, послуг освіти, охорони здоров’я, транспорту та зв’язку, на відпочинок тощо.
Таргетування інфляції – це основа грошово-кредитної політики, яка характеризується об’явленням офіційних кількісних цільових показників (або цільових діапазонів) темпів інфляції на один або кілька періодів часу, а також безпосереднім визнанням того, що низька і стабільна інфляція є основною довгостроковою ціллю грошово-кредитної політики.
Тортілья – хліб в Мексиці, який виробляється з білої кукурудзи, що імпортується з США, та дотується державою.
Транснаціональна корпорація (ТНК) – об’єднання підприємств, що складається з головної компанії та закордонних філіалів.
ФАТФ – це міжурядовий орган, метою роботи якого є розвиток і впровадження на міжнародному рівні заходів і стандартів з боротьби з відмиванням грошей.
Фінансова система – 1) комплекс взаємопов’язаних фінансових відносин, які відображають форми та методи організації, розподілу й перерозподілу створених у державі грошових фондів; 2) сукупність фінансових організацій країни.
Фінанси домогосподарств – це сукупність економічних відносин, матеріалізованих у грошових потоках, у які вступають домашні господарства, з приводу формування, розподілу і використання фондів грошових коштів з метою відтворення та розвитку людського капіталу та задоволення потреб своїх членів.
Форум тихоокеанських островів (до 2000 р. – Південно-тихоокеанський форум) – організація країн Південно-Тихоокеанського регіону (ПТР). Повноправними членами Форуму виступають незалежні держави ПТР, включаючи Австралію та Нову Зеландію, а також залежні території ПТР, яким надано статус спостерігача. Головна функція форуму – централізований розподіл допомоги бідним країнам ПТР. Розмір щорічної економічної допомоги Австралії країнам – учасникам Форуму, складав донедавна 2,5 млрд. дол. США (0,3% ВВП країни). Нова Зеландія щорічно виділяє країнам-учасникам Форуму 0,3% свого ВВП. У Програмах допомоги приймали участь Індія, Індонезія, Південна Корея, Малайзія, Філіппіни, Канада.
Холдингова компанія – суб’єкт господарювання, який володіє контрольними пакетами інших суб’єктів господарювання і управляє їхньою діяльністю та контролює її.
Ціна демпінгова – експортна ціна, нижча від витрат виробництва.
Цінний папір – товарний або грошовий документ, який засвідчує майнові права і дає право на отримання певного доходу.
Чистий національний продукт (ЧНП) – сумарний обсяг у грошовому обчисленні всіх кінцевих товарів і послуг, вироблених у країні протягом певного часу (як правило, року) за вирахуванням амортизації основного капіталу.
Шкала податкових ставок прогресивна – шкала податкових ставок у відсотках, розміри яких зростають відповідно до зростання розмірів об’єкта оподаткування.
ЮНКТАД – Конференція ООН з торгівлі та розвитку. Основне завдання ЮКТАНД – сприяння розвиткові міжнародної торгівлі.
ЗМІСТ
На попередню
|