Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Частина 2. Березовенко С.М.
Ф
Ф'ЮЧЕРСНИЙ РИНОК - ринок, на якому угоди укладаються на поставку товарів чи іноземної валюти у визначений час у майбутньому. Самих товарів на Ф. р. немає: продається лише обіцянка майбутньої поставки. Ф. р. звичайно є частиною організованої товарної біржі. Він передбачає поставку продавцем реального товару за ціною, зафіксованою у контракті у момент його укладення, у термін, обумовлений у контракті. Тривалість цього терміну встановлюється біржею.
ФАС (вільно уздовж борту) - базисні умови поставки, які передбачають, що експортер зобов'язаний за свій рахунок поставити товар із додатком документів, які підтверджують його відповідність вимогам контракту, упакувати товар для транспортування морем і сухопутним транспортом, у контрактні терміни доставити товар до порту та складувати його на причалі уздовж борту судна, повідомити покупця про розміщення товару на причалі і передати йому розписку порту про прийняття вантажу, на прохання покупця і за його рахунок посприяти в отриманні додаткових документів для ввозу товару у країну імпортера. При транспортуванні вантажу на ліхтеровозах експортер зобов'язаний за свій рахунок здійснити навантаження на ліхтер.
ФЕКТОР - торговельний посередник (фінансовий спеціаліст), що займається збором розрізнених фінансових надходжень і кредитів для своїх клієнтів.
ФІРМОВИЙ КРЕДИТ - комерційний кредит у сфері зовнішньоторговельного обороту. Він тісно пов'язаний із укладенням угод про реалізацію товарів і водночас є формою розрахунку за цими угодах. Ф. к. надається переважно експортерами імпортерам у вигляді розстрочки платежу за проданий товар. Інколи кредити надаються також імпортерами-покупцями постачальникам-імпортерам на виробництво і заготівлю товарів, які підлягають постачанню згідно з укладеним контрактом.
ФОБ (вільно на судні) - базисні умови поставки, поширені у практиці роботи зовнішньоторговельних організацій при постачанні вантажів морем. Експортер за таких умов зобов'язаний за свій рахунок поставити товар із додатком документів, які підтверджують його відповідність вимогам контракту, упакувати товари до порту і сповістити про це імпортера, отримати експортну ліцензію і виконати митні формальності, навантажити товар на судно, сповістити імпортера про навантаження та передати йому документи, включаючи морський коносамент - свідоцтво про прийняття вантажу до перевезення на судні, посприяти покупцеві на його прохання і за його рахунок в отриманні додаткових документів для ввезення товару в країну, що імпортує. Розміщення товару на судні оплачується імпортером.
Покупець за умовою ФОБ зобов'язаний зафрахтувати за свій рахунок судно і своєчасно сповістити продавця про термін і місце навантаження, назву та час прибуття судна, умови навантаження. Ризик випадкової втрати чи пошкодження товару переходить від продавця до покупця у момент фактичного перетинання товаром поручнів судна в узгодженому сторонами порту навантаження.
ФОБ АЕРОПОРТ (вільно в аеропорту) - базисні умови поставки, за якою продавець вважається таким, що виконав зобов'язання, тоді, коли він поставив товар авіаційному перевізникові. Договір із перевізником укладає від свого імені експортер. Ризик випадкової загибелі або псування товару переходить з експортера на імпортера під час доставляння товару в аеропорт. Тому експортер зобов'язаний сприяти імпортеру у разі, коли в того виникає претензія до перевізника з приводу цілісності вантажу.
Імпортер оплачує товар і покриває всі витрати, пов'язані з транспортуванням товару після передання його перевізнику.
ФОНДОВА БІРЖА - організований ринок, на якому продаються і купуються цінні папери.
ФОР (вільно на рейках чи франко-станція відправлення) - базисна умова, що передбачає зобов'язання продавця за свій рахунок укласти договір про перевезення, завантажити товар у вагони чи здати на станцію, передати покупцеві транспортний та інші комерційні документи.
Покупець оплачує товар, бере на себе усі витрати щодо його перевезення при експортних операціях, сам одержує вивізний дозвіл і виконує митні формальності. На прохання імпортера і за його рахунок продавець зобов'язаний посприяти в одержанні додаткових документів, необхідних при ввезенні товару в країну, що імпортує. Ризик випадкового псування чи втрати товару переходить на покупця після передання товару перевізникові.
ФРАНКО-ВАГОН (назва пункту відправлення) - умова поставки, яка застосовується під час залізничних перевезень. Відправляючи товар, якого достатньо для завантаження цілого вагона, продавець зобов'язаний своєчасно замовити вагон, що відповідає вимогам перевезення, і завантажити в нього товар за свій рахунок у встановлений термін. Покупець бере на себе всі витрати на перевезення товару і весь ризик, якого може зазнати товар із моменту передання залізниці вагона із завантаженим товаром.
ФРАНКО-ЗАВОД - базисна умова поставки, за якою продавець не має жодних зобов'язань щодо транспортування товару. Він повинен вчасно доставити товар у розпорядження покупця в місце, указане в контракті, для навантаження товару на надані покупцем транспортні засоби. Покупець бере на себе весь ризик і всі витрати, що виникають, коли товар перебуває у його розпорядженні на складі продавця, у термін і на умовах контракту.
ФРАНКО-СКЛАД ПОКУПЦЯ - базисні умови поставки, що передбачають оплату експортером усіх витрат на доставляння товарів на адресу покупця. Винятком є імпортне мито, яке і в цьому разі може оплачуватися покупцем, якщо це обумовлено контрактом. За такої умови покупець оплачує ціну товару тільки після поставки самого товару. Ризик випадкової втрати чи ушкодження товару переходить із продавця на покупця у момент прибуття на адресу вантажоодержувача (на склад).
ФРАХТ І ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОПЛАЧЕНІ ДО... - базисні умови поставки, які передбачають, що експортер зобов'язаний за свій рахунок поставити товар і надати документи, які підтверджують його відповідність умовам контракту, укласти договір про перевезення товару в указаний у контракті пункт і оплатити перевезення, передати товар перевізнику до встановленого контрактом терміну, повідомити імпортера та відіслати йому комплект документів, у тому числі квитанцію про прийняття вантажу до перевезення, одержати експортну ліцензію й оплатити вивізне мито, податки та збори. На прохання і за рахунок імпортера експортер зобов'язаний сприяти йому в одержанні інших документів для оформлення ввозу у країну імпортера.
Книга: Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Частина 2. Березовенко С.М.
ЗМІСТ
На попередню
|