Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
Додати книгу на сайт:
Стаття 97. Звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру
1. Неповнолітнього, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо його виправлення можливе без застосування покарання. У цих випадках суд застосовує до неповнолітнього примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою статті 105 цього Кодексу.
2. Примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою статті 105 цього Кодексу, суд застосовує і до особи, яка до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільне небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу.
3. У разі ухилення неповнолітнього, що вчинив злочин, від застосування до нього примусових заходів виховного характеру ці заходи скасовуються і він притягується до кримінальної відповідальності.
1. Звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності не є метою, до якої слід прагнути при розгляді будь-якої кримінальної справи. За загальним правилом, будь-яка особа, яка вчинила злочин, повинна понести кримінальну відповідальність і бути піддана покаранню. Звільнення від кримінальної відповідальності допускається лише тоді, коли завдання, які стоять перед КК, можуть бути досягнуті і без застосування найбільш суворих кримінально-правових заходів.
3. До неповнолітніх можуть бути застосовані як загальні види звільнення від кримінальної відповідальності, так і спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності неповнолітніх.
Неповнолітній може бути звільнений від кримінальної відповідальності на підставі загальних норм, передбачених КК, а також на підставі акта амністії чи помилування. Застосування більшості норм КК про звільнення від кримінальної відповідальності неповнолітніх не відзначається якимись особливостями. Так, звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям (ст. 45), у зв'язку з примиренням винного з потерпілим (ст. 46), у зв'язку з передачею особи на поруки (ст. 47), у зв'язку із зміною обстановки (ст. 48) до неповнолітніх застосовується на тих самих умовах, що й до повнолітніх. Звільнення від кримінальної відповідальності У зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності (ст. 49) щодо осіб, які вчинили злочин у віці до вісімнадцяти років, застосовується з урахуванням того, що для них ч. 2 ст, 106 передбачає скорочені строки давності.
У ст. 97 передбачено застосування щодо неповнолітніх специфічного виду звільнення від кримінальної відповідальності - із застосуванням примусових заходів виховного характеру. Такі заходи не є кримінальним покаранням, істотно відрізняються від них за своєю суворістю. Водночас вони пов'язані з певними обмеженнями та позбавленнями для особи, щодо якої застосовані. Примусові заходи виховного характеру є мірою державного примусу, яка застосовується незалежно від бажання винного. Їх покладення, крім іншого, зумовлене необхідністю позбавлення неповнолітнього, який вчинив
злочин, ілюзії про безкарність його дій та повне прощення вчиненого у зв'язку із звільненням від кримінальної відповідальності.
4. Примусові заходи виховного характеру до неповнолітніх можуть застосовуватися і як один із специфічних видів звільнення від кримінальної відповідальності, і в порядку звільнення таких осіб від кримінального покарання. Види цих заходів однакові, вони передбачені ч. 2 ст. 105. Умови ж їх застосування відрізняються щодо кожного із цих кримінально-правових інститутів. У ст. 97 встановлено умови звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру та підстави їх скасування, а в ч. Ї ст. 105 - умови звільнення від покарання із застосуванням таких заходів.
5. Звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру допускається із дотриманням комплексу умов, які стосуються особи винного, вчиненого ним злочину, прогнозу його подальшої поведінки. Відповідно до ч. 1 ст. 97 умовами такого звільнення є:
1) неповноліття особи. Видається, що застосування примусових заходів виховного характеру щодо особи, яка вже досягла повноліття, є недоцільним, оскільки ці заходи не в змозі справити на неї очікуваний вплив. Тому звільнення від кримінальної відповідальності з застосуванням вказаних заходів має застосовуватися лише щодо осіб, які є неповнолітніми під час розгляду справи;
2) вчинення вперше злочину невеликої" тяжкості. Це насамперед означає, що неповнолітній притягнутий до кримінальної відповідальності за злочин, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років або інше, більш м'яке покарання (ч. 2 ст. 12). Неповнолітнього слід вважати таким, що вчинив такий злочин вперше, якщо він не має судимості за будьякий злочин. Не може застосовуватися ст. 97 щодо неповнолітнього, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, але раніше чи пізніше вчинив ще й інший злочин. Водночас неповнолітній, судимість якого за раніше вчинений злочин погашена або знята, повинен вважатися таким, "що вчинив злочин вперше;
3) можливість виправлення неповнолітнього без застосування покарання. яка повинна визначатися з урахуванням особи винного, його поведінки після вчинення злочину. Про наявність такої можливості може, зокрема, свідчити фактичне вчинення злочину вперше, щире каяття, добровільне відшкодування заподіяної шкоди, бездоганна поведінка після посягання, втрата зв'язків з попереднім оточенням, яке негативно впливало на неповнолітнього.
6. Застосування розглядуваного виду звільнення від кримінальної відповідальності є правом суду, а не його обов'язком. При цьому ^Д може застосувати таке звільнення, лише встановивши наявність умов, зазначених у ч. Ї ст. 97. Позиція самого неповнолітньої'о, його законних представників не має вирішального значення для ^Ау. Однак застосування такого заходу, як передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють (п. З ч. 2 ст. 105), як випливає з самого його характеру, можливе лише за згоди осіб, Щ° здійснюватимуть такий нагляд.
7. Вид примусових заходів виховного характеру, тривалість за^сування тих із них, що мають строковий характер, та зміст об-
межень обираються судом з урахуванням в принципі тих же обставин, які виступають загальними засадами призначення покарання.
Таким чином, при виборі примусових заходів виховного характеру суд має враховувати характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, особу винного, обставини, які пом'якшують чи обтяжують покарання за цей злочин, якби воно насправді призначалося. При цьому суд не зв'язаний санкцією статті Особливої частини КК, якою передбачений злочин, від відповідальності за який звільняється неповнолітній. Водночас примусові заходи виховного характеру призначаються з урахуванням положень, викладених у ч. 2 ст. 105: а) можуть бути призначені виховні заходи, лише прямо вказані в цій статті КК (Їх перелік вичерпний); б) тривалість виховного заходу, передбаченого п. 5 ч. 2 ст. 105, - направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи не може перевищувати встановленого КК терміну, тобто не більше трьох років; в) виховні заходи, передбачені п. п. 2 і 3 ч. 2 ст. 105, можуть призначатися на строк не більше ніж до досягнення повноліття.
8. До неповнолітнього може одночасно бути застосовано кілька виховних заходів примусового характеру, передбачених ч. 2 ст. 105, якщо застосування одного із них не виключає можливості застосування іншого. Наприклад, направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків робить непотрібним встановлення обмежень дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього або ж передачу неповнолітнього під нагляд батьків. І навпаки, 'покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або, заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків може (і повинно) супроводжуватися застосуванням примусових заходів, пов'язаних із тривалим виховним впливом.
Видається, що неповнолітньому в усіх випадках має проголошуватися застереження, зокрема й тоді, коли суд визнає за необхідне застосувати також і більш суворі примусові заходи виховного характеру.
Можливість одночасного застосування кількох заходів випливає насамперед зі змісту ст. 97. В її назві і диспозиції йдеться про ці заходи у множиніКрім того, при призначенні таких самих заходів при звільненні від кримінального покарання відповідно до прямої вказівки закону (ч. З ст. 105) може бути застосовано кілька з них.
9. Відповідно до ч. 1 ст. 97 примусові заходи виховного характеру призначаються неповнолітнім, які досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тобто 16-, а в деяких випадках -~
14-річного віку.
Ці самі заходи, відповідно до ч. 2 ст. 97, можуть бути застосовані і щодо неповнолітнього, який не досяг віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність. Застосування примусових заходів виховного характеру до такої особи не пов'язане з 'й звільненням від кримінальної відповідальності, оскільки вона, не будучи суб'єктом злочину, не підлягає такій відповідальності.
10. Примусові заходи виховного характеру щодо особи, яка не досягла віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, здійснюються з дотриманням таких умов; 1) неповнолітньому виповнилося її років; 2) ця особа вчинила діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною КК.
Закон не встановлює якихось додаткових вимог для призначення примусових заходів виховного характеру особам, які не досягли віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, зокрема тих, які стосуються тяжкості вчиненого посягання та його вчинення вперше. Однак потрібно встановити, що такий неповнолітній дійсно вчинив суспільно небезпечне діяння, що він за станом свого розумового розвитку здатний усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними. Якщо ж в силу відставання у розвитку неповнолітній не розуміє значення своїх дій, то йому не можуть бути призначені примусові заходи виховного характеру.
11. Застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітнього, який не досяг 16-, а в деяких випадках 14-річного віку, є єдиним і остаточним заходом. Незалежно від його поведінки в період виконання таких заходів вони не можуть бути скасовані і замінені на інші, більш суворі заходи впливу. Закон не передбачає також заміни одного примусового заходу виховного характеру на інший, більш суворий, у зв'язку з невиконанням покладених судом обмежень, вимог, обов'язків.
12. Звільнення неповнолітнього, що вчинив злочин, від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру не є остаточним. Можливі два наслідки застосування ст. 97 - позитивний і негативний.
Позитивний має місце тоді, коли неповнолітній сприймає застосовувані до нього виховні заходи, виконує покладені обмеження, вимоги, обов'язки. У такому випадку після реалізації виховного заходу разового характеру (проголошення застереження, відшкодування заподіяних майнових збитків) або ж спливу строку, на який були призначені триваючі виховні заходи (обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки, завершення перебування у спеціальній навчально-виховній установі), звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності є остаточним і безповоротним. Незалежно від його подальшої поведінки він не може бути підданий відповідальності за раніше вчинений злочин.
Негативний для неповнолітнього наслідок передбачений ч. З ст. 97 і полягає у скасуванні раніше призначених примусових заходів'виховного характеру і притягненні його до кримінальної відповідальності.
13. Єдиною підставою для скасування примусових заходів виховного характеру КК називає ухилення неповнолітнього від застосування до нього таких заходів. Певно, йдеться про ухилення від Реалізації призначених судом заходів, яке може полягати у: втечі неповнолітнього з дому; .невиконанні вимог батьків, педагогічного або трудового колективу, окремих громадян, під нагляд яким переданий неповнолітній; невиконанні покладеного судом обов'язку відшкодувати заподіяні майнові збитки або ж інших обмежень чи особливих вимог до його поведінки; втечі зі спеціальної навчальновиховної установи чи порушенні правил поведінки в них тощо. Ухилення від виконання застереження може полягати у вчиненні неповнолітнім злочинів або інших правопорушень після його винесення.
14. Час, упродовж якого неповнолітній може бути притягнутий до кримінальної відповідальності в зв'язку з ухиленням від вико-
нання примусових заходів виховного характеру, визначається з урахуванням інших статей КК та змісту призначених йому заходів.
При цьому треба враховувати такі положення: а) ухилення від при-
мусових заходів виховного характеру, які виконуються протягом певного часу, має враховуватися, якщо воно здійснюється протягом терміну, на який застосовано такий захід; б) невиконання певних дій має оцінюватися як ухилення, якщо сплив строк, визначений для цього судом; в) у будь-якому разі притягнення до кримінальної відповідальності неможливе, якщо закінчився строк давності притягнення до кримінальної відповідальності, встановлений КК. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 106 у даному випадку він становить 2 роки.
15. Скасування примусових заходів виховного характеру означає, що відновлюється провадження у кримінальній справі неповнолітнього. Він притягується до кримінальної" відповідальності і до нього можуть бути застосовані всі заходи, передбачені КК за вчинений злочин. Водночас повторне звільнення від кримінальної відповідальності - з інших передбачених КК підстав (крім амністії та помилування), хоча прямо й не заборонене законом, навряд чи доцільне, враховуючи характеристику особи винного, який щиро не покаявся, своєю поведінкою не підтвердив, що перестав бути суспільне небезпечним і не виправдав виявленої щодо нього довіри.
16. Якщо неповнолітній в період відбування примусових заходів виховного характеру вчиняє інший злочин, то це свідчить про ухилення від таких заходів, насамперед від винесеного йому застереження Тому вони мають бути скасовані, а винний притягатися до кримінальної відповідальності за обидва злочини. Тобто має місце сукупність злочинів, покарання при цьому призначається за правилами, визначеними в ст. 70 та ч. 2 ст. 103.
Книга: Постатейний коментар до Кримінального кодексу України
ЗМІСТ
1. | Постатейний коментар до Кримінального кодексу України
|
|
2. | ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Стаття 1. Завдання Кримінального кодексу
|
|
3. | Стаття 2. Підстава кримінальної відповідальності
|
|
4. | РОЗДІЛ II ЗАКОН ПРО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ Стаття 3. Законодавство України про кримінальну відповідальність
|
|
5. | Стаття 4. Чинність закону про кримінальну відповідальність у часі
|
|
6. | Стаття 5. Зворотна дія закону про кримінальну відповідальність у часі
|
|
7. | Стаття 6. Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених на території України
|
|
8. | Стаття 7. Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених громадянами України та особами без громадянства за межами України
|
|
9. | Стаття 8. Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених іноземцями або особами без громадянства за межами України
|
|
10. | Стаття 9. Правові наслідки засудження особи за межами України
|
|
11. | Стаття 10. Видача особи, яка обвинувачується у вчиненні злочину, та особи, яка засуджена за вчинення злочину
|
|
12. | РОЗДІЛ III ЗЛОЧИН ТА ЙОГО ВИДИ Стаття 11. Поняття злочину
|
|
13. | Стаття 12. Класифікація злочинів
|
|
14. | Стаття 13. Закінчений та незакінчений злочини
|
|
15. | Стаття 14. Готування до злочину
|
|
16. | Стаття 15. Замах на злочин
|
|
17. | Стаття 16. Кримінальна відповідальність за незакінчений злочин
|
|
18. | Стаття 17. Добровільна відмова при незакінченому злочині
|
|
19. | Розділ IV ОСОБА, ЯКА ПІДЛЯГАЄ КРИМІНАЛЬНІЙ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ (СУБ`ЄКТ ЗЛОЧИНУ) Стаття 18. Суб`єкт злочину
|
|
20. | Стаття 19. Осудність
|
|
21. | Стаття 20. Обмежена осудність
|
|
22. | Стаття 21. Кримінальна відповідальність за злочини, вчинені у стані сп`яніння внаслідок вживання алкоголю, наркотичних засобів або інших одурманюючих речовин
|
|
23. | Стаття 22. Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність
|
|
24. | Розділ V ВИНА ТА ЇЇ ФОРМИ Стаття 23. Вина
|
|
25. | Стаття 24. Умисел і його види
|
|
26. | Стаття 25. Необережність та її види
|
|
27. | Розділ VI СПІВУЧАСТЬ У ЗЛОЧИНІ Стаття 26. Поняття співучасті
|
|
28. | Стаття 27. Види співучасників
|
|
29. | Стаття 28. Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією
|
|
30. | Стаття 29. Кримінальна відповідальність співучасників
|
|
31. | Стаття 30. Кримінальна відповідальність організаторів та учасників організованої групи і злочинної організації
|
|
32. | Стаття 31. Добровільна відмова співучасників
|
|
33. | Розділ VII ПОВТОРНІСТЬ, СУКУПНІСТЬ ТА РЕЦИДИВ ЗЛОЧИНІВ Стаття 32. Повторність злочинів
|
|
34. | Стаття 33. Сукупність злочинів
|
|
35. | Розділ VIII ОБСТАВИНИ, ЩО ВИКЛЮЧАЮТЬ ЗЛОЧИННІСТЬ ДІЯННЯ Стаття 36. Необхідна оборона
|
|
36. | Стаття 37. Уявна оборона
|
|
37. | Стаття 38. Затримання особи, що вчинила злочин
|
|
38. | Стаття 39. Крайня необхідність.
|
|
39. | Стаття 40. фізичний або психічний примус
|
|
40. | Стаття 41. Виконання наказу або розпорядження
|
|
41. | Стаття 42. Діяння, пов`язане з ризиком
|
|
42. | Стаття 43. Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації
|
|
43. | РОЗДІЛ IX ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ Стаття 44. Правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності
|
|
44. | Стаття 45. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям
|
|
45. | Стаття 46. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з примиренням винного з потерпілим
|
|
46. | Стаття 47. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею особи на поруки
|
|
47. | Стаття 48. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із зміною обстановки
|
|
48. | Стаття 49. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності
|
|
49. | Розділ X ПОКАРАННЯ ТА ЙОГО ВИДИ Стаття 50. Поняття покарання та його мета
|
|
50. | Стаття 51. Види покарань
|
|
51. | Стаття 52. Основні та додаткові покарання
|
|
52. | Стаття 53. Штраф
|
|
53. | Стаття 54. Позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу
|
|
54. | Стаття 55. Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю
|
|
55. | Стаття 56. Громадські роботи
|
|
56. | Стаття 57. Виправні роботи
|
|
57. | Стаття 58. Службове обмеження для військовослужбовців
|
|
58. | Стаття 59. Конфіскація майна
|
|
59. | Стаття 60. Арешт
|
|
60. | Стаття 61. Обмеження волі
|
|
61. | Стаття 62. Тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців
|
|
62. | Стаття 63. Позбавлення волі на певний строк
|
|
63. | Стаття 64. Довічне позбавлення волі
|
|
64. | Розділ XI ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ Стаття 65. Загальні засади призначення покарання
|
|
65. | Стаття 66. Обставини, які пом`якшують покарання
|
|
66. | Стаття 67. Обставини, які обтяжують покарання
|
|
67. | Стаття 68. Призначення покарання за незакінчений злочин та за злочин, вчинений у співучасті
|
|
68. | Стаття 69. Призначення більш м`якого покарання, ніж
|
|
69. | Стаття 70. Призначення покарання за сукупністю злочинів
|
|
70. | Стаття 71. Призначення покарання за сукупністю вироків
|
|
71. | Стаття 72. Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув`язнення
|
|
72. | Стаття 73. Обчислення строків покарання
|
|
73. | РОЗДІЛ ХІІ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПОКАРАННЯ ТА ЙОГО ВІДБУВАННЯ Стаття 74. Звільнення від покарання та його відбування
|
|
74. | Стаття 75. Звільнення від відбування покарання з випробуванням
|
|
75. | Стаття 76. Обов`язки, які покладає суд на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням
|
|
76. | Стаття 77. Застосування додаткових покарань у разі звільнення від відбування основного покарання з випробуванням
|
|
77. | Стаття 78. Правові наслідки звільнення від відбування покарання з випробуванням
|
|
78. | Стаття 79. Звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років
|
|
79. | Стаття 80. Звільнення від відбування покарання у зв`язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку
|
|
80. | Стаття 81. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
|
|
81. | Стаття 82. Заміна невідбутої частини покарання більш м`яким
|
|
82. | Стаття 83. Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
|
|
83. | Стаття 84. Звільнення від покарання за хворобою
|
|
84. | Стаття 85. Звільнення від покарання на підставі закону України про амністію або акта про помилування
|
|
85. | Стаття 86. Амністія
|
|
86. | Стаття 87. Помилування
|
|
87. | Розділ XIII СУДИМІСТЬ Стаття 88. Правові наслідки судимості
|
|
88. | Стаття 89. Строки погашення судимості
|
|
89. | Стаття 90. Обчислення строків погашення судимості
|
|
90. | Стаття 91. Зняття судимості
|
|
91. | РОЗДІЛ XIV ПРИМУСОВІ ЗАХОДИ МЕДИЧНОГО ХАРАКТЕРУ ТА ПРИМУСОВЕ ЛІКУВАННЯ Стаття 92. Поняття та мета примусових заходів медичного характеру
|
|
92. | Стаття 93. Особи, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру
|
|
93. | Стаття 94. Види примусових заходів медичного характеру
|
|
94. | Стаття 95. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру.
|
|
95. | Стаття 96. Примусове лікування
|
|
96. | Розділ XV ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ПОКАРАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ
|
|
97. | Стаття 97. Звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру
|
|
98. | Стаття 98. Види покарань
|
|
99. | Стаття 99. Штраф
|
|
100. | Стаття 100, Громадські та виправні роботи
|
|
101. | Стаття 101. Арешт
|
|
102. | Стаття 102. Позбавлення волі на певний строк
|
|
103. | Стаття 103. Призначення покарання
|
|
104. | Стаття 104. Звільнення від відбування покарання з випробуванням
|
|
105. | Стаття 105. Звільнення від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру
|
|
106. | Стаття 106. Звільнення від кримінальної відповідальності та відбування покарання у зв`язку із закінченням строків давності
|
|
107. | Стаття 107. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
|
|
108. | Стаття 108. Погашення та зняття судимості
|
|
109. | ОСОБЛИВА ЧАСТИНА Розділ І ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ Стаття 109. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади
|
|
110. | Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України
|
|
111. | Стаття 111. Державна зрада
|
|
112. | Стаття 112. Посягання на державного чи громадського діяча
|
|
113. | Стаття 113. Диверсія
|
|
114. | Стаття 114. Шпигунство
|
|
115. | Розділ ІІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ`Я ОСОБИ Стаття 115. Умисне вбивство
|
|
116. | Стаття 116. Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання
|
|
117. | Стаття 117. Умисне вбивство матір`ю своєї новонародже-
|
|
118. | Стаття 118. Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця
|
|
119. | Стаття 119. Вбивство через необережність
|
|
120. | Стаття 120. Доведення до самогубства
|
|
121. | Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження
|
|
122. | Стаття 122. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження
|
|
123. | Стаття 123. Умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання
|
|
124. | Стаття 124. Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця
|
|
125. | Стаття 125. Умисне легке тілесне ушкодження
|
|
126. | Стаття 126. Побої і мордування
|
|
127. | Стаття 127. Катування
|
|
128. | Стаття 128. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження
|
|
129. | Стаття 129. Погроза вбивством
|
|
130. | Стаття 130. Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби
|
|
131. | Стаття 131. Неналежне виконання професійних обов`язків, що спричинило зараження особи вірусом
|
|
132. | Стаття 132. Розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби
|
|
133. | Стаття 133. Зараження венеричною хворобою
|
|
134. | Стаття 134. Незаконне проведення аборту
|
|
135. | Стаття 135. Залишення в небезпеці
|
|
136. | Стаття 136. Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані
|
|
137. | Стаття 137. Неналежне виконання обов`язків щодо охорони життя та здоров`я дітей
|
|
138. | Стаття 138. Незаконна лікувальна діяльність
|
|
139. | Стаття 139. Ненадання допомоги хворому медичним працівником
|
|
140. | Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов`язків
|
|
141. | Стаття 141. Порушення прав пацієнта
|
|
142. | Стаття 142. Незаконне проведення дослідів над людиною
|
|
143. | Стаття 143. Порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини
|
|
144. | Стаття 144. Насильницьке донорство
|
|
145. | Стаття 145. Незаконне розголошення лікарської таємниці
|
|
146. | Розділ III ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВОЛІ, ЧЕСТІ ТА ГІДНОСТІ ОСОБИ Стаття 146. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини
|
|
147. | Стаття 147. Захоплення заручників
|
|
148. | Стаття 148. Підміна дитини
|
|
149. | Стаття 149. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини
|
|
150. | Стаття 150. Експлуатація дітей
|
|
151. | Стаття 151. Незаконне поміщення в психіатричний заклад
|
|
152. | Розділ IV ЗЛОЧИНИ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ ОСОБИ Стаття 152. Згвалтування
|
|
153. | Стаття 153. Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом
|
|
154. | Стаття 154. Примушування до вступу в статевий зв`язок
|
|
155. | Стаття 155. Статеві зносини з особою яка не досягла статевої зрілості
|
|
156. | Стаття 156. Розбещення неповнолітніх
|
|
157. | Розділ V ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВИБОРЧИХ, ТРУДОВИХ ТА ІНШИХ ОСОБИСТИХ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права
|
|
158. | Стаття 158. Неправомірне використання виборчих бюлетенів підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів
|
|
159. | Стаття 159. Порушення таємниці голосування
|
|
160. | Стаття 160. Порушення законодавства про референдум
|
|
161. | Стаття 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії
|
|
162. | Стаття 162. Порушення недоторканності житла
|
|
163. | Стаття 163. Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв`язку або через комп`ютер
|
|
164. | Стаття 164. Ухилення від сплати аліментів на утримання
|
|
165. | Стаття 165. Ухилення від сплати коштів на утримання иепрацездатних батьків
|
|
166. | Стаття 166. Злісне невиконання обов`язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування
|
|
167. | Стаття 167. Зловживання опікунськими правами
|
|
168. | Стаття 168. Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння)
|
|
169. | Стаття 169. Незаконні дії щодо усиновлення (удочеріння)
|
|
170. | Стаття 170. Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій
|
|
171. | Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів
|
|
172. | Стаття 172. Грубе порушення законодавства про працю
|
|
173. | Стаття 173. Грубе порушення угоди про працю
|
|
174. | Стаття 174. Примушування до участі у страйку або перешкоджання участі у страйку
|
|
175. | Стаття 175. Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат
|
|
176. | Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав
|
|
177. | Стаття 178. Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків
|
|
178. | Стаття 179 Незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь
|
|
179. | Стаття 180. Перешкоджання здійсненню релігійного обряду
|
|
180. | Стаття 181. Посягання на здоров`я людей під приводом проповідування релігійних віровчень чи виконання релігійних обрядів
|
|
181. | Стаття 182.Порушення недоторканності приватного життя.
|
|
182. | Стаття 183. Порушення права на отримання освіти
|
|
183. | Стаття 184. Порушення права на безоплатну медичну допомогу
|
|
184. | Розділ VI ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВЛАСНОСТІ
|
|
185. | Стаття 185. Крадіжка
|
|
186. | Стаття 186. Грабіж
|
|
187. | Стаття 187. Розбій
|
|
188. | Стаття 188. Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв`язку та їх обладнання
|
|
189. | Стаття 189. Вимагання
|
|
190. | Стаття 190. Шахрайство
|
|
191. | Стаття 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
|
|
192. | Стаття 192. Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою
|
|
193. | Стаття 193. Привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї
|
|
194. | Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна
|
|
195. | Стаття 195. Погроза знищення майна
|
|
196. | Стаття 196. Необережне знищення або пошкодження май-
|
|
197. | Стаття 197. Порушення обов`язків щодо охорони майна
|
|
198. | Стаття 198. Придбання або збут майна, завідомо здобутого злочинним шляхом
|
|
199. | Розділ ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
|
|
200. | Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї
|
|
201. | Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення
|
|
202. | Стаття 201. Контрабанда
|
|
203. | Стаття 202. Порушення порядку зайняття господарської та банківською діяльністю
|
|
204. | Стаття 203. Зайняття забороненими видами господарської діяльності
|
|
205. | Стаття 204. Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів
|
|
206. | Стаття 205. Фіктивне підприємництво
|
|
207. | Стаття 206. Протидія законній господарській діяльності
|
|
208. | Стаття 207. Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті
|
|
209. | Стаття 208. Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків
|
|
210. | Стаття 209. Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом
|
|
211. | Стаття 210. Порушення законодавства про бюджетну систему України
|
|
212. | Стаття 211. Видання нормативно-правових або розпорядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку
|
|
213. | Стаття 212. Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів.
|
|
214. | Стаття 213. Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом
|
|
215. | Стаття 214. Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння
|
|
216. | Стаття 215. Підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків
|
|
217. | Стаття 216. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок
|
|
218. | Стаття 217. Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клейма
|
|
219. | Стаття 218. Фіктивне банкрутство
|
|
220. | Стаття 219, Доведення до банкрутства
|
|
221. | Стаття 220. Приховування стійкої фінансової неспроможності
|
|
222. | Стаття 221. Незаконні дії у разі банкрутства
|
|
223. | Стаття 222. Шахрайство з фінансовими ресурсами
|
|
224. | Стаття 223. Порушення порядку випуску (емісіїї) та обігу цінних паперів
|
|
225. | Стаття 224. Виготовлення, збут та використання підроблених недержавних цінних паперів
|
|
226. | Стаття 225, Обман покупців та замовників
|
|
227. | Стаття 226. Фальсифікація засобів вимірювання
|
|
228. | Стаття 227. Випуск або реалізація недоброякісної про-
|
|
229. | Стаття 228. Змова про зміну чи фіксування цін або примушування до їх змін чи фіксування
|
|
230. | Стаття 229. Незаконне використання товарного знака
|
|
231. | Стаття 230. Порушення антимонопольного законодавства
|
|
232. | Стаття 231. Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну таємницю
|
|
233. | Стаття 232. Розголошення комерційної таємниці
|
|
234. | Стаття 233. Незаконна приватизація державного, комунального майна
|
|
235. | Стаття 234. Незаконні дії щодо приватизаційних паперів
|
|
236. | Стаття 235. Недотримання особою обов`язкових умов щодо приватизації державного, комунального
|
|
237. | Розділ VIII ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ДОВКІЛЛЯ Стаття 236. Порушення правил екологічної безпеки
|
|
238. | Стаття 237. Невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення
|
|
239. | Стаття 238. Приховування або перекручення відомостей про екологічний стан або захворюваність населення
|
|
240. | Стаття 239. Забруднення або псування земель
|
|
241. | Стаття 240. Порушення правил охорони надр
|
|
242. | Стаття 241. Забруднення атмосферного повітря
|
|
243. | Стаття 242. Порушення правил охорони вод
|
|
244. | Стаття 243. Забруднення моря
|
|
245. | Стаття 244. Порушення законодавства про континентальний шельф України
|
|
246. | Стаття 245. Знищення або пошкодження лісових масивів
|
|
247. | Стаття 246. Незаконна порубка лісу
|
|
248. | Стаття 247. Порушення законодавства про захист рослин
|
|
249. | Стаття 248. Незаконне полювання
|
|
250. | Стаття 249. Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом
|
|
251. | Стаття 250. Проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів
|
|
252. | Стаття 251. Порушення ветеринарних правил
|
|
253. | Стаття 252. Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об`єктів природно-заповідного фонду
|
|
254. | Стаття 253. Проектування чи експлуатація споруд без систем захисту довкілля
|
|
255. | Стаття 254. Безгосподарське використання земель
|
|
256. | Розділ IX ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ Стаття 255. Створення злочинної організації
|
|
257. | Стаття 256. Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності
|
|
258. | Стаття 257. Бандитизм
|
|
259. | Стаття 258. Терористичний акт
|
|
260. | Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об`єктів власності
|
|
261. | Стаття 260. Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань
|
|
262. | Стаття 261. Напад на об`єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення
|
|
263. | Стаття 262. Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем
|
|
264. | Стаття 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами
|
|
265. | Стаття 264 Недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів
|
|
266. | Стаття 265. Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами
|
|
267. | Стаття 266. Погроза вчинити викрадання або використати радіоактивні матеріали
|
|
268. | Стаття 267. Порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами
|
|
269. | Стаття 268. Незаконне ввезення на територію України відходів і вторинної сировини
|
|
270. | Стаття 269. Незаконне перевезення на повітряному судні вибухових або легкозаймистих речовин
|
|
271. | Стаття 270. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки
|
|
272. | Розділ Х ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ ВИРОБНИЦТВА Стаття 271. Порушення вимог законодавства про охорону праці
|
|
273. | Стаття 272. Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою
|
|
274. | Стаття 273. Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах
|
|
275. | Стаття 274. Порушення правил ядерної або радіаційної
|
|
276. | Стаття 275. Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд
|
|
277. | РОЗДІЛ ХІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ РУХУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТУ Стаття 276. Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного
|
|
278. | Стаття 277. Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів
|
|
279. | Стаття 278. Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового
|
|
280. | Стаття 279. Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства
|
|
281. | Стаття 280. Примушування працівника транспорту до невиконання своїх службових обов`язків
|
|
282. | Стаття 281. Порушення правил повітряних польотів
|
|
283. | Стаття 282. Порушення правил використання повітряного простору
|
|
284. | Стаття 283. Самовільне без нагальної потреби зупинення поїзда
|
|
285. | Стаття 284. Ненадання допомоги судну та особам, що зазнали лиха
|
|
286. | Стаття 285. Неповідомлення капітаном назви свого судна
|
|
287. | Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху
|
|
288. | Стаття 287. Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації
|
|
289. | Стаття 288. Порушення правил, норм і стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху
|
|
290. | Стаття 289. Незаконне заволодіння транспортним засобом
|
|
291. | Стаття 290. Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу
|
|
292. | Стаття 291. Порушення чинних на транспорті правил
|
|
293. | Стаття 292. Пошкодження об`єктів магістральних нафто-, газота нафтопродуктопроводів
|
|
294. | Розділ ХІІ - ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ТА МОРАЛЬНОСТІ Стаття 293. Групове порушення громадського порядку
|
|
295. | Стаття 294. Масові заворушення
|
|
296. | Стаття 295. Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку
|
|
297. | Стаття 296. Хуліганство
|
|
298. | Стаття 297. Наруга над могилою
|
|
299. | Стаття 298. Нищення, руйнування чи псування пам`яток історії або культури
|
|
300. | Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами
|
|
301. | Стаття 300. Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості
|
|
302. | Стаття 301. Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів
|
|
303. | Стаття 302. Створення або утримання місць розпусти і звідництво
|
|
304. | Стаття 303. Проституція або примушування чи втягнення до заняття проституцією
|
|
305. | Стаття 304. Втягнений неповнолітніх у злочинну діяльність
|
|
306. | Стаття 305. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів
|
|
307. | Стаття 306. Використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів
|
|
308. | Стаття 307. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
|
|
309. | Стаття 308. Викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем
|
|
310. | Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
|
|
311. | Стаття 310. Посів або вирощування снотворного маку чи конопель
|
|
312. | Стаття 311. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів
|
|
313. | Стаття 312. Викрадення, привласнення, вимагання прекурсорів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем
|
|
314. | Стаття 313. Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким
|
|
315. | Стаття 315. Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
|
|
316. | Стаття 316. Незаконне публічне вживання наркотичних
|
|
317. | Стаття 317. Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
|
|
318. | Стаття 318. Незаконне виготовлення, підроблення, використання чи збут підроблених документів на отримання наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів
|
|
319. | Стаття 319. Незаконна видача рецепта на право придбання наркотичних засобів або психотропних речовин
|
|
320. | Стаття 320. Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів
|
|
321. | Стаття 321. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних і сильнодіючих речовин
|
|
322. | Стаття 322. Незаконна організація або утримання місць для вживання одурманюючих засобів
|
|
323. | Стаття 323. Спонукання неповнолітніх до застосування допінгу
|
|
324. | Стаття 324. Схиляння неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів
|
|
325. | Стаття 325. Порушення правил боротьби з епідеміями
|
|
326. | Стаття 326. Порушення правил поводження з мікробіологічними або іншими біологічними агентами чи токсинами
|
|
327. | Стаття 327. Заготівля, перероблення або збут радіоактивно забруднених продуктів харчування чи іншої продукції
|
|
328. | Розділ XIV - ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ, НЕДОТОРКАННОСТІ ДЕРЖАВНИХ КОРДОНІВ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИЗОВУ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ Стаття 328. Розголошення державної таємниці
|
|
329. | Стаття 329. Втрата документів, що містять державну
|
|
330. | Стаття 330. Передача або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка е власністю держави
|
|
331. | Стаття 331. Незаконне перетинання державного кордону
|
|
332. | Стаття 332. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України
|
|
333. | Стаття 333. Незаконне вивезення за межі України сировини, матеріалів, обладнання, технологій для створення зброї, а також військової та спеціальної техніки
|
|
334. | Стаття 334. Порушення правил міжнародних польотів
|
|
335. | Стаття 335. Ухилення від призову на строкову військову
|
|
336. | Стаття 336. Ухилення від призову за мобілізацією
|
|
337. | Стаття 337. Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів
|
|
338. | Розділ XV - ЗЛОЧИНИ ПРОТИ АВТОРИТЕТУ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ОБ`ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН Стаття 338. Наруга над державними символами
|
|
339. | Стаття 339. Незаконне підняття Державного Прапора України на річковому або морському судні
|
|
340. | Стаття 340. Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій
|
|
341. | Стаття 341. Захоплення державних або громадських будівель чи споруд
|
|
342. | Стаття 342. Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського
|
|
343. | Стаття 343. Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу
|
|
344. | Стаття 344. Втручання у діяльність державного діяча
|
|
345. | Стаття 345. Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу
|
|
346. | Стаття 346. Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча
|
|
347. | Стаття 347. Умисне знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу
|
|
348. | Стаття 348. Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця
|
|
349. | Стаття 349. Захоплення представника влади або праців-. ника правоохоронного органу як заручника
|
|
350. | Стаття 350. Погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов`язок
|
|
351. | Стаття 351. Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради
|
|
352. | Стаття 352. Умисне знищення або пошкодження майна службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов`язок
|
|
353. | Стаття 353. Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи
|
|
354. | Стаття 354. Одержання незаконної винагороди працівником державного підприємства, установи чи організації
|
|
355. | Стаття 355. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов`язань
|
|
356. | Стаття 356. Самоправство
|
|
357. | Стаття 357. Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження
|
|
358. | Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів
|
|
359. | Стаття 359. Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації
|
|
360. | Стаття 360. Умисне пошкодження ліній зв`язку
|
|
361. | Розділ XVI - ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН (КОМП`ЮТЕРІВ), СИСТЕМ ТА КОМП`ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ
|
|
362. | Стаття 361. Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), систем та комп`ютерних мереж
|
|
363. | Стаття 362. Викрадення, привласнення, вимагання комп`ютерної інформації або заволодіння нею шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем
|
|
364. | Стаття 363. Порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем
|
|
365. | Розділ XVII ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
|
|
366. | Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем
|
|
367. | Стаття 365. Перевищення влади або службових повноважень
|
|
368. | Стаття 366. Службове підроблення
|
|
369. | Стаття 367. Службова недбалість
|
|
370. | Стаття 368. Одержання хабара
|
|
371. | Стаття 369. Давання хабара
|
|
372. | Стаття 370. Провокація хабара
|
|
373. | Розділ XVIII ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ПРАВОСУДДЯ Стаття 371. Завідомо незаконні затримання, привід або арешт
|
|
374. | Стаття 372. Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності
|
|
375. | Стаття 373. Примушування давати показання
|
|
376. | Стаття 374. Порушення права на захист
|
|
377. | Стаття 375. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови
|
|
378. | Стаття 376. Втручання в діяльність судових органів
|
|
379. | Стаття 377. Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного
|
|
380. | Стаття 378. Умисне знищення або пошкодження майна судді, народного засідателя чи присяжного
|
|
381. | Стаття 379. Посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв`язку з їх діяльністю, пов`язаною із здійсненням правосуддя
|
|
382. | Стаття 380. Невжиття заходів безпеки щодо осіб, взятих під захист
|
|
383. | Стаття 381. Розголошення відомостей про заходи безпеки щодо особи, взятої під захист
|
|
384. | Стаття 382. Невиконання судового рішення
|
|
385. | Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину.
|
|
386. | Стаття 384. Завідомо неправдиве показання.
|
|
387. | Стаття 385. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов`язків
|
|
388. | Стаття 386. Перешкоджання з`явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку
|
|
389. | Стаття 387. Розголошення даних досудового слідства або дізнання
|
|
390. | Стаття 388. Приховування майна
|
|
391. | Стаття 389. Ухилення від покарання, не пов`язаного з позбавленням волі
|
|
392. | Стаття 390. Ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі
|
|
393. | Стаття 391. Злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи
|
|
394. | Стаття 392. Дії, що дезорганізують роботу виправних установ
|
|
395. | Стаття 393. Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти
|
|
396. | Стаття 394. Втеча із спеціалізованого лікувального закладу
|
|
397. | Стаття 395. Порушення правил адміністративного нагляду
|
|
398. | Стаття 396. Приховування злочину
|
|
399. | Стаття 397. Втручання в діяльність захисника чи представника особи
|
|
400. | Стаття 398. Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи
|
|
401. | Стаття 399. Умисне знищення або пошкодження майна захисника чи представника особи
|
|
402. | Стаття 400. Посягання на життя захисника чи представника особи у зв`язку з діяльністю, пов`язаною з наданням правової допомоги
|
|
403. | Розділ XIX. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВСТАНОВЛЕНОГО ПОРЯДКУ НЕСЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ (ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ) Стаття 401. Поняття військового злочину
|
|
404. | Стаття 402. Непокора
|
|
405. | Стаття 403. Невиконання наказу
|
|
406. | Стаття 404. Опір начальникові або примушування його до порушення службових обов`язків
|
|
407. | Стаття 405. Погроза або насильство щодо начальника
|
|
408. | Стаття 406. Порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості
|
|
409. | Стаття 407. Самовільне залишення військової Частини або
|
|
410. | Стаття 408. Дезертирство
|
|
411. | Стаття 409. Ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом.
|
|
412. | Стаття 410. Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна або заволодіння ними шляхом шахрайства
|
|
413. | Стаття 412. Необережне знищення або пошкодження військового майна
|
|
414. | Стаття 413. Марнотратство або втрата військового майна
|
|
415. | Стаття 414. Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення
|
|
416. | Стаття 415. Порушення правил водіння або експлуатації машин
|
|
417. | Стаття 416. Порушення правил польотів або підготовки до
|
|
418. | Стаття 417. Порушення правил кораблеводіння
|
|
419. | Стаття 418. Порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання
|
|
420. | Стаття 419. Порушення статутних правил несення прикордонної служби
|
|
421. | Стаття 420. Порушення статутних правил несення бойового чергування
|
|
422. | Стаття 421, Порушення статутних правил внутрішньої служби
|
|
423. | Стаття 422. Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості
|
|
424. | Стаття 423. Зловживання військової службової особи владою або службовим становищем
|
|
425. | Стаття 424. Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень
|
|
426. | Стаття 425. Недбале ставлення до військової служби
|
|
427. | Стаття 426. Бездіяльність військової влади
|
|
428. | Стаття 427. Здача або залишення ворогові засобів ведення війни
|
|
429. | Стаття 428. Залишення гинучого військового корабля
|
|
430. | Стаття 429. Самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю
|
|
431. | Стаття 430. Добровільна здача в полон
|
|
432. | Стаття 431. Злочинні дії військовослужбовця, який перебуває в полоні
|
|
433. | Стаття 432. Мародерство
|
|
434. | Стаття 433. Насильство над населенням у районі воєнних
|
|
435. | Стаття 434. Погане поводження з військовополоненими
|
|
436. | Стаття 435. Незаконне використання символіки Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та зловживання ними
|
|
437. | Розділ XX - ЗЛОЧИНИ ПРОТИ МИРУ, БЕЗПЕКИ ЛЮДСТВА ТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВОПОРЯДКУ Стаття 436. Пропаганда війни
|
|
438. | Стаття 437. Планування, підготовка, розв`язування та ведення агресивної війни
|
|
439. | Стаття 438. Порушення законів та звичаїв війни
|
|
440. | Стаття 439. Застосування зброї масового знищення
|
|
441. | Стаття 440. Розроблення, виробництво, придбання, зберігання, збут, транспортування зброї масового знищення
|
|
442. | Стаття 441. Екоцид
|
|
443. | Стаття 442. Геноцид
|
|
444. | Стаття 443. Посягання на життя представника іноземної держави
|
|
445. | Стаття 444. Злочини проти осіб та установ, що мають міжнародний захист
|
|
446. | Стаття 445. Незаконне використання символіки Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
|
|
447. | Стаття 446. Піратство
|
|
448. | Стаття 447. Найманство
|
|
449. | ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ Розділ I
|
|
450. | Розділ II
|
|
На попередню