Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Свою правоту відчуваєш гостріше, коли озброєний до зубів. / Андрій Коваль

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: ГомерІліадаПереказ для дітей Катерини Головацької


СЛОВНИК МІФОЛОГІЧНИХ ІМЕН І ГЕОГРАФІЧНИХ НАЗВ

АВЛІДА - давньогрецьке місто на узбережжі Егейського моря. Поблизу нього безвітря затримало ахейські кораблі, що пливли воювати Трою.

АВТОМЕДОНТ -візничий мірмідонського вождя Ахіллеса.

АГАМЕМНОН - син аргоського царя Атрея, володар Мікен, вождь усіх ахейців у Троянській війні.

АІД (лат. ПЛУТОН) - бог підземного світу, син Кроноса й Реї, брат Зевса, Посейдона і Деметри. Після розподілу світу між трьома- братами Аїд одержав підземне царство, де живуть душі померлих. У грецьких міфах Аїдом часто зветься саме царство мертвих.

АЛКМЕНА - мікенська царівна, що народила Зевсові сина - славетного героя Геракла.

АНДРОМАХА - дружина троянського вождя Гектора.

АНТІЛОХ - син пілоського царя Нестора, Ахіллесів друг.

АНХІС (АНХІЗ) -онук троянського царя їла, вождь дарданів, улюбленець богині Афродіти, яка народила йому сина Енея.

АНОЛЛОН (ФЕБ) - син Зевса й богині Лето, один з найважливіших богів грецької міфології. Спершу Аполлон був богом скотарства і землеробства, згодом - опікуном мистецтва і муз, богом сонця і світла (звідси його друге ім'я - Феб, що означає «світлий»). Давні греки зображували Аполлона прекрасним юнаком із луком або лірою в руках.

АРГОС - північно-східна частина півострова Пелопоннес; плем'я, що населяло її, звалося аргосцями або аргів'янами.

АРЕЙ (лат. МАРС) -син Зевса і Гери, бог війни, символ войовничості.

АРТЕМІДА - дочка Зевса й Лето, Аполлонова сестра-близнючка, богиня мисливства, покровителька звірів. її зображували молодою дівчиною в короткому хітоні, з луком і стрілами.

АСКЛЕПІЙ (лат. ЕСКУЛАП) - Аполлонів син, бог лікування. Аполлон віддав сина на виховання кентавру Хірону, від якого Асклепій навчився лікувати. Згодом він уславився як неперевершений лікар, що вмів навіть оживляти мертвих. За Це розгніваний Зевс убив Асклепія блискавкою. Давні греки зображували Асклепія з патерицею, навколо якої обвилася змія.

АТРЕЙ - аргоський цар, батько Агамемнона і Менелая.

АФІНА ПАЛЛАДА (лат. МШЕРВА) - одна з найголовніших богинь грецької міфології, улюблена дочка Зевса. Афіпа - богиня мудрості, наук, мирної праці й переможної війни. У Троянській війні підтримувала ахейців, ображена тим, що Паріс віддав яблуко, призначене «найпрекраснішій», не їй, а богині кохання Афродіті. Греки зображували Афіну Палладу у вигляді величної жінки у військовому вбранні, із щитом, списом і в шоломі.

АФРОДІТА (КІПРГДА, лат. ВЕНЕРА) - богиня кохання і вроди, дочка Зевса і Океаніди Діони; за іншим варіантом - народилася з морського шумовиння біля острова Кіпру, тому і зветься часто Кіпрідою. Мала багатьох смертних дітей, у тому числі Енея. Образ Афро-діти часто надихав античних митців. Фідій, Праксітель та інші скульптори давнини зобразили Афродіту як ідеал жіночої вроди. До наших днів збереглося кілька статуй Афродіти, з них найуславленіша - Венера Мілоська, що Зберігається в паризькому музеї Луврі.

АХЕЙЦІ (АХЕЇ) - одне з найбільших давніх племен, що заселяли територію сучасної Греції. Гомер називає ахейцями (так само, як аргів'янами чи данайцями) усіх греків взагалі.

АХІЛЛЕС (АХІЛЛ) - наймогутніший і найхоробріший герой Троянської війни, вождь мірмідонців, син фессалійського царя Пелея і морської богині Фетіди. Коли Ахіллесові довелося вибирати між життям довгим, але бездіяльним, і коротким, але звитяжним, він обрав останнє. Загинув у битві під Троєю від Парісової стріли, що її скерував бог Аполлон.

БОРЕЇЇ - холодний північний вітер, брат вітрів Зефіра, Евра і Нота. Батьками їхніми були Астрей (зоряне небо) та Еос (світанкова зоря).

БРІСЕІДА - дочка жерця Бріса, Ахіллесова бранка.

ГЕБА - богиня юності, дочка Зевса й Гери. Зображували її молодою дівчиною, на голові - вінок із квітів, у руках - золотий келих, бо на Олімпі вона підносила богам нектар у золотих келихах.

ГЕКАБА (ГЕКУБА) -дружина троянського царя Пріама, мати багатьох дітей, у тому числі Гектора, Паріса, Гелена, Кассандри, Лаодіки.

ГЕКТОР - троянський герой, старший син царя Пріама і Гекаби. Мав дружину Андромаху і сипа Астіанакта. Під час війни з ахейцями стояв на чолі троянського війська.

ГЕЛЕН -син царя Пріама і Гекаби, мав дар віщування і передрік падіння Трої.

ГЕЛЛЕСПОНТ - морська протока, що в наш час зветься Дарданелли.

ГЕРА (лат. ЮНОНА) - головна богиня Олімпу, Зевсова дружина, мати Гефеста, Арея і Геби. Була покровителькою родинного життя, охоронницею шлюбів. Мала владну й жорстоку вдачу.

ГЕРАКЛ (лат. ГЕРКУЛЕС) - син Зєвса і мікенської владарівнн Алкмени, народний герой, втілення сили, мужності, відваги. Уславився своїми подвигами: звільнив прикутого до скелі титана Проме-тея, подолав Антея, переміг пекельного пса Кербера, очистив стайні царя Авгія, задушив Йєменського лева тощо. Після смерті Геракла Зевс узяв його на Олімп, зробив напівбогом і одружив із Гебою.

ГЕФЕСТ (лат. ВУЛКАН) -бог вогню і ковальства, син Зевса і Гери. У суперечках битькік завжди тримав сторону матері, за що Зевс скинув його з Олімпу. Упавши на скелястий острів Лемнос, Гефест відтоді став шкутильгати.

ГІПНОС - бог сну, сип Ночі, брат-близнюк Смерті. Його найчастіше зображували крилатим юнаком, з рогом сновидінь у руках.

ГЛАВК - вождь лікійців, один із найхоробріших союзпиків троянців у війні.

ГОРГОНА - чудовисько, демон підземного світу. Відтята голова Горгони була прикріплена до Зевсової егіди - щита, обтягненого шкурою. Часом егідою користувалася Афіна Паллада.

ДАНАЙЦІ _ див. АХЕЙЦІ.

ДАНАЯ - аргоська царівна, яка народила Зєвсові сина Персея, що згодом став славетним героєм.

ДАРДАН - син Зевса й Електри, дочки Атланта, міфічний родоначальник троянців (дарданів).

ДЕЇФОБ -син Пріама і Гекаби, один із захисників Трої.

ДЕМЕТРА (лат. ЦЕРЕРА) - дочка Кроноса і Реї, Зевсова сестра, богиня родючості й хліборобства, опікунка шлюбу і родини. Деметра начебто подарувала людям колосок пшениці й навчила їх вирощувати хліб.

ДІОМЕД - внук аргоського царя Адраста, син Тідея; брав участь у Троянській війні й уславився як герой, що поступався мужністю тільки Ахіллесові.

ДЮНА - дочка Океана і Тетії, титаніда, що народила Звисові дочку Афродіту.

ДІОНІС (ВАКХ) -син З^вса і фіванської царівни Семели, бог вина, виноградарства, веселощів і насолоди життям. Навчив людей вирощувати виноград та робити вино.

ЕАНТИ (АЯКСИ) - імена двох ахейських героїв, що воювали Трою: Еант великий, син саламінського царя Теламона, дужий і ви-сочешшй па зріст; його друг Еант малий, син локрідсько-го царя Оїлея, краще за всіх ахейців метав спис. Обидва уславилися як герої Троянської війни.

ЕВР -східний вітер (див. БОРЕЙ).

ЕДІП - фіванський цар, з ім'ям якого пов'язаний цикл давньогрецьких міфів.

ЕНЕІЇ - троянський герой, вождь дарданів, син Анхіса й Афродіти, родич царя Пріама. Під час Троянської війни йому особливо допомагали боги, виконуючи Зєвсову волю, за якою після загибелі Пріамового роду пад троянцями володарювати мав Еней, а згодом його нащадки.

ЕОС (лат. АВРОРА) -богиня ранкової зорі, сестра Геліоса (сонця) і Селени (місяця). Від Еос народилося четверо вітрів і безліч зірок. Народна уява змальовувала Еос молодою красунею З рожевими крилами; щоранку вона виїздить на золотій колісниці з Океану на небо, відчиняє браму сонцю і з золотого глечика поливає землю росою.

ЕРІДЛ - богиня розбрату і сварок, сестра і супутниця бога війни Арся. Саме Еріда на весільному святі Пелея і Фетіди підкинула яблуко з написом «найпрекраснішій», що врешті призвело до Троянської війни.

ЕРЇНІІ (ЕВМЕНІДИ) - богині помсти, що живуть в Аїді. Вони переслідують клятвопорушників, негостинних людей, а найсуворіше - убивць.

ЕФІОПИ - дослівно: обпалені сонцем. Так давні греки називали міфічний темношкірий народ, любий богам. Жили ефіопи нібито на обох краях світу - на сході (в Індії) і на заході (в Африці).

ЄЛЕНА - дочка Зєвса і смертної жінки Леди, надзвичайна красуня, дружина спартанського володаря Менелая. блену викрав Пріамів син Паріс, що стало приводом до Троянської війни.

ЗЕВС (лат. ЮПІТЕР) -верховний бог у грецькій міфології, син Кроноса (звідси його ім'я Кронід чи Кроніон) та Реї, необмежений володар світу. Сидячи на верховині Олімпу, керує небесними явищами - громом, блискавкою, ганяє хмари; керує людством, законами, правом, людською долею. Він батько багатьох богів та героїв.

ЗЕФІР -теплий західний вітер (див. БОРЕЙ).

ЇДА -гірське пасмо в Троаді (Мала Азія).

ІДОМЕНЕИ - крітський цар, Міносів онук, герой Троянської війни.

ІЛ - цар дарданів, правпук Дардана, засновник міста Трої, що на його честь звалася також Іліоном. Його внуком був троянський цар Пріам.

ІРІДА -богиня райдуги, вісниця олімпійських богів.

ІТАКА -острів в Іонічному морі, батьківщина Одіссея.

КАЛХАІІТ - жрець, віщун, учасник походу ахейців на Трою. Пе-

редрік, що Троянська війна триватиме десять років.

КАССАНДРА - дочка царя Пріама, яку Аполлон зробив віщункою. Але Кассандра не відповіла на його кохання, і за те Аполлон зробив так, що ніхто не вірив її віщуванню.

КЕРИ - лихі жінки-демони, діти Ночі, що по смерті людини одразу ж забирають в неї душу. Давні греки мали Кер за втілення смерті й зла.

КІПРЇДА -див. АФРОДІТА.

КРОНОС (КРОН, -титан, син Урана (Неба) і Геї (Землі); скинувши батька, лат. САТУРН) Кронос став панувати над світом. Згодом його скинув рідний син Зевс.

ЛАЕРТ - ітакійський володар, Одіссеїв батько.

ЛАКЕДЕМОН - край на південному сході Пелопоннесу із містом Спартою, де владарював Менелай.

ЛАОДІКА -троянська царівна, дочка Пріама і Гекаби.

ЛАПЇТИ - міфічне войовниче плем'я, що жиле у Фессалії, звідки вигнало кентаврів.

ЛЕСБОС - острів в Егейському морі.

ЛЕТО (ЛАТОНА) - титаніда, мати Аполдона іі Артемідн.

ЛІКАОН - один з Пріамових синів, що їх повбивав Ахіллес.

ЛІКЇЯ - країна в південно-західній частині Малої Азії.

МАХАОН - син Асклепія, що навчився від батька лікувати людей; брав участь у Троянській війні на боці ахейців.

МЕНАДИ (ВАКХАНКИ) - супутниці Діоніса.

МЕНЕЛАЙ - спартанський володар, Атрідів син, молодший брат Агамемнона. Коли Паріс викрав його дружину Єлену, Мене-лай зібрав разом із братом ахейців воювати Трою.

МІКЕНИ - місто в північно-східній частині Пелопоннесу, де володарював Агамемноп. Центр прадавньої грецької культури.

МІНОС - міфічний цар острова Кріту, син Зевса і Європи, після смерті став суддею мертвих в Аїді.

МІРМІДОНЦІ - назва грецького племені у Фессалії. Під час Троянської війни вождем мірмідонців був Ахіллес.

МОЙРИ (лат. ПАРКИ) -богині людської долі, дочки Зевса і Феміди; давні греки Зображували їх як трьох старих жінок, що прядуть нитку людського життя.

НЕКТАР - напій богів, що давав їм безсмертя і вічну юність.

НЕЛЕЙ -пілоський цар, у якого Геракл убив усіх синів, крім Нестора, що став згодом царем Пілосу.

НЕРЕЙ - морське божество, добрий, мудрий і справедливий дід; втілення спокійного моря. Жив у глибинах Егейськото моря у підводному палаці.

НЕРЕЇДИ - морські німфи, дочки бога Нерея. Вони доброзичливі до людей, допомагають їм у біді на морі. їх зображували у вигляді прекрасних дівчат, оточених морськими чудовиськами.

НЕСТОР - пілоський цар, один із найстарших і наймудріших ахейських героїв під час Троянської війни.

НІМФИ -безжурні, веселі Зевсові доньки, що втілювали різні сили та явища природи.

НОТ - південний вітер, що приносив грекам тумани й дощі (див. БОРЕЙ).

ОДІССЕЙ - володар острова Ітаки, син Лаерта, втілення мудрості, розважності, хитрощів. Саме завдяки цим рисам він став одним із найвизначніших героїв Троянської війни.

ОКЕАН - батько богів. Давні греки уявляли його величезною рікою, що оточує звідусіль землю. Звідти начебто витікають всі річки й джерела, звідти сходять і туди сідають сонце, місяць і зорі.

ОКЕАНІДИ - морські німфи, дочки Океана і Тетії.

ОЛІМП - гора в Греції з десятьма вершинами. 3а грецькою міфологією, па Олімпі жили боги.

ОРИ - богині, що відали зміною пір року в природі. На Олімпі вони відчиняли й зачиняли небесну браму.

ПАРІС -троянський царевич, син Пріама і Гекаби, який викрав у спартанського володаря Менелая дружину Єлену і цим викликав Троянську війну.

ПАТРОКЛ - найближчий друг Ахіллеса, загинув під Троєю від руки Гектора.

ПЕЛЕЙ - фессалійський володар, син царя Еака, брат Теламона; від шлюбу Пелея з морською богинею Фетідою народився Ахіллес.

ПЕРСЕЙ -герой багатьох грецьких міфів, сип Зевса і аргоської царівни Данаї.

ПІЛОС -край і місто на південному заході Пелопоннесу, де царював Нестор.

ПОСЕЙДОН (лат. НЕПТУН) - брат Зевса, Аїда і Деметри, бог моря, хитач землі. Давні греки уявляли його у вигляді могутнього чоловіка З тризубцем, яким він розколює скелі та здіймає бурі на морі.

ПРІАМ - останній троянський володар, опук царя їла і нащадок Дардана (тому - Дарданід), мав багато дітей, яких майже всіх пережив.

РЕС - фракійський цар, союзник троянців, власник прекрасних коней.

РЕЯ - Кроносова дружина, мати Зевса та інших Кронідів.

САРПЕДОН - лікійський цар, син Зевса і смертної жінки Лаодамії, союзник троянців, якого убив Патрокл.

СКАМАНДР -річка у Троянській долині.

СПАРТА - столиця в Лакедемоні, де царював Менелай.

СТІКС - річка в підземному царстві мертвих.

ТАРТАР - найглибша частина царства мертвих.

ТЕВКР -син Теламопа й Гесіони, однокровний брат Еанта великого, найкращий стрілець серед ахейців у Троянській війні.

ТЕТІЯ -дочка Урана і Геї (Неба й Землі), титаніда, дружина Океана, мати богів, трьох тисяч океанід і всіх річок.

ТИТАНИ - божества старшого покоління, діти Урана і Геї (Неба й Землі), що повстали проти батька і скинули його. Панувати став Крон, а його згодом скинув рідний син Зевс-Частина титанів приєдналася до Зевса (напр., Океан), але більшість піднялася на боротьбу з богами Олімпу. Зевс переміг титанів і скинув їх у Тартар.

ТІДЕЙ - батько героя Троянської війни Діомеда. Уславився своїми перемогами над численними ворогами.

ТРОЯ - місто, яке збудував цар Іл у Малій Азії па березі Егейського моря і за яке майже десять років точилася війна ахейців з троянцями.

ФЕМІДА - дочка Урана і Геї, богиня справедливості й правосуддя. Феміда була порадницею Зевса й наглядала за тим, щоб ні люди, ані боги не порушували закопів. Греки зображували її жінкою із зав'язаними очима (як символ безсторонності), з терезами в руках.

ФЕТІДА -дочка морського бога Нерея, дружина мірмідонського царя Пелея, Ахіллесова мати. На весілля Фетіди і Пелея запрошені були всі боги, крім Еріди, богині розбрату. Еріда помстилася, підкинувши гостям яблуко з написом «найпрекраснішій». Три богині-Гера, Афіна Паллада і Афродіта - претендували на яблуко, але дістала його Афродіта, що викликало гнів двох інших богинь і врешті призвело до Троянської війни.

ФІВИ - колишня столиця Єгипту, одне з найбільших і найбагатших міст стародавнього світу. Краса і багатство Фів оспівані у творах давніх грецьких поетів і в епосі. Це так Звані стобрамні Фіви. Були також семибрамні Фіви - місто в Центральній Греції. Гомер згадує ще одні Фіви - малоазійське місто, звідки родом Андромаха.

ФІЛОКТЕТ -грецький герой, якому Геракл, вмираючи, передав свій лук і стріли.

ФРАКІЯ - північно-східна країна Балканського півострова.

ФТІЯ - столиця мірмідонців у Фессалії.

ХАРІТИ (лат. ГРАЦІЇ) - Зевсові дочки, богині краси, радості я жіночності. Супроводжували Афродіту, Гермеса, Діоніса та ін. богів.

ХРІС - жрець бога Аполлона, батько Хрісеїдн, полонянки царя Агамемнона, який змушений був повернути її Хрісові, щоб не гнівити Аполлона.

Бібліографічні відомості

ЗМІСТ

СВАРКА ВОЖДІВ [5]

НАРОДНІ ЗБОРИ [15]

ДВОБІЙ ПАРІСА Й МЕНЕЛАЯ [22]

ПОРУШЕННЯ КЛЯТВИ. ВІЙНА [28]

ДЮМЕДОВІ ПОДВИГИ [35]

ПРОЩАННЯ ГЕКТОРА З АНДРОМАХОЮ [46]

ДВОБІЙ ГЕКТОРА З БАНТОМ [54]

ПЕРЕРВАНИЙ БІЙ [61]

СПРОБА ЗАМИРИТИСЯ З АХІЛЛОМ [69]

НІЧ ПЕРЕД БОЄМ [75]

ПОДВИГИ ЦАРЯ АГАМЕМНОНА [83]

БИТВА ПІД ВАЛОМ [93]

БИТВА ПЕРЕД КОРАБЛЯМИ [100]

ГЕРА ПРИСИПЛЯЄ ЗЕВСА [110]

ЗНОВУ БІЛЯ КОРАБЛІВ [119]

ПАТРОКЛОВА СМЕРТЬ [129]

БІЙ ЗА ПАТРОКЛОВЕ ТІЛО [139]

ГЕФ'ЕігТ КУЄ АХІЛЛОВІ ЗБРОЮ [145]

АХІЛЛ ЗРІКАЄТЬСЯ СВОГО ГНІВУ [153]

БИТВА БОГІВ [158]

НА БЕРЕГАХ СКАМАНДРУ [165]

ЗАГИБЕЛЬ ВЕЛИКОГО ГЕКТОРА [173]

ПОХОРОН ВІРНОГО ПАТРОКЛА [182]

ПРІАМ ВИКУПОВУЄ МЕРТВОГО СИНА [188]

[далі відсутні сторінки]

Андрій Білецький

БУЛА ТРОЯ, БУЛИ Й ТРОЯНЦІ... [200]

СЛОВНИК МІФОЛОГІЧНИХ ІМЕН І ГЕОГРАФІЧНИХ НАЗВ [206]

Г64

Гомерова «Іліада». Для серед, шкіл. в. (Переказ К. І. Гловацької. Наук, керівник вид. та автор післям. А. О. Білецький. Вірш, текст подано в пер. Бориса Тена. Худож. оформл. Р. 3. Масаутова).- К.: Веселка, 1980.- 215 с, іл.

Ця книжка - прозовий переказ «Іліади», відомої поеми давньогрецького співця Гомера.

70803-040

М----------------------210.81 4803020000. А

М206(04)- 80

Редактор

О. М. Мокровольський

Художній редактор

М. С. Пшінка

Технічний редактор

В. /. Дмухар

Коректори

Т. М. Тютюнник,

3. В. Лещенко

Інформ. бланк № 1523

Здано на виробництво 30.11.79. Підписано до друку 1 7.06.80. Формат 70x90/16. Папір офсетний 1. Гарнітура журнальна. Друк офсетний. Обл.-вид. арк. 12,79. Умови, друк. арк. 15,8. Тираж ЗО 000. Зам. 9-357. Ціна 1 крб. 20 коп.

Видавництво «Веселка», Київ-4, Басейна, 1/2

Віддруковано з позитивів Головного підприємства на Київській ф-ці «Жовтень» республіканського виробничого об'єднання «Поліграфкнига» Держкомвидаву УРСР, Київ-вул. Артема, 25.

(с) Aerius, 2003




Текст з ae-lib.org.ua

Книга: ГомерІліадаПереказ для дітей Катерини Головацької

ЗМІСТ

1. ГомерІліадаПереказ для дітей Катерини Головацької
2. НАРОДНІ ЗБОРИ Темна ніч панувала над світом. Усі спали -...
3. ДВОБІЙ ПАРІСА Й МЕНЕЛАЯ Відчинилася Скейська брама...
4. ПОРУШЕННЯ КЛЯТВИ. ВІЙНА У Зевсовій осяйній господі...
5. ДІОМЕДОВІ ПОДВИГИ Могутньому Діомеду, синові славного...
6. ПРОЩАННЯ ГЕКТОРА З АНДРОМАХОЮ У широкій долині, між течій...
7. ДВОБІЙ ГЕКТОРА З ЕАНТОМ Уже біля Скейської брами...
8. ПЕРЕРВАНИЙ БІЙ Ледве світосяйна Еос заясніла у шатах...
9. СПРОБА ЗАМИРИТИСЯ З АХІЛЛОМ Я к хвилюється винно-темне...
10. НІЧ ПЕРЕД БОЄМ Міцно спали ахеї, заспокоєні благодійним...
11. ПОДВИГИ ЦАРЯ АГАМЕМНОНА Тільки-но рожева Еос підвелась із...
12. БИТВА ПІД ВАЛОМ Ні рів, ані високий вал уздовж кораблів...
13. БИТВА ПЕРЕД КОРАБЛЯМИ Коли великий Гектор із своїм...
14. ГЕРА ПРИСИПЛЯЄ ЗЕВСА Старий Нестор, володар пілоський,...
15. ЗНОВУ БІЛЯ КОРАБЛІВ Наче хвиля морська, що,...
16. ПАТРОКЛОВА СМЕРТЬ Прудконогий Ахілл, смертний син богині...
17. БІЙ ЗА ПАТРОКЛОВЕ ТІЛО Ясночолий Менелай перший з...
18. ГЕФЕСТ КУЄ АХІЛЛЕСОВІ ЗБРОЮ У той час, як навколо...
19. АХІЛЛЕС ЗРІКАЄТЬСЯ СВОГО ГНІВУ З першим сяйвом...
20. БИТВА БОГІВ Поки на землі люди шикувалися до бою, на...
21. НА БЕРЕГАХ СКАМАНДРУ Троянці в нестямі...
22. ЗАГИБЕЛЬ ВЕЛИКОГО ГЕКТОРА Троянське військо, наче стадо...
23. ПОХОРОН ВІРНОГО ПАТРОКЛА Так сумували трояни у цілому...
24. ПРІАМ ВИКУПОВУЄ МЕРТВОГО СИНА Ігри скінчились, і всі...
25. БУЛА ТРОЯ, БУЛИ Й ТРОЯНЦІ... ГРЕЦІЯ ДО ГРЕКІВ...
26. СЛОВНИК МІФОЛОГІЧНИХ ІМЕН І ГЕОГРАФІЧНИХ НАЗВ АВЛІДА -...

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate