Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Плагіатора важко спіймати на його слові. / Леонід Сухоруков

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Бухгалтерський облік у комерційних банках України. Кіндрацька Л. М.


12.2. Характеристика рахунків для запису валютної позиції

Зв’язок між операціями в іноземній та національній валютах здійснюється за допомогою рахунків:

3800 Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів;

3801 Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів.

Рахунок 3800 вважається технічним рахунком для обліку валютної позиції банку при відображенні операцій, що здійснюються у двох різних валютах. За дебетом обліковується вартість іноземної валюти (або банківських металів), що збільшують коротку чи зменшують довгу валютну позицію. Відповідно за кредитом — вартість іноземної валюти, що збільшує довгу або зменшує коротку валютну позицію. Зрозуміло, що рахунок 3800 ведеться тільки в іноземній валюті, аналітичні рахунки відкриваються в розрізі валют, і відкрита валютна позиція визначається за кожним видом валюти за датою валютування.

Рахунок 3801 є контррахунком щодо рахунку 3800 і слугує для обліку гривневого еквівалента позиції щодо іноземної валюти та банківських металів. Записи за цим рахунком також проводяться за датою валютування. За дебетом відображається еквівалент суми іноземної валюти, що збільшує довгу або зменшує коротку валютну позицію, а за кредитом — еквівалент, який збільшує коротку або зменшує довгу валютну позицію.

Отже, рахунки валютної позиції та її еквівалента відображають позицію банку у відповідній валюті (будь-якій, що застосовувалася як валюта у розрахунках) та вартість останньої, перераховану у гривні.

Обидва рахунки є активно-пасивними і, як уже зазначалося, технічними. Вони забезпечують взаємозв’язок між валютами тільки програмно, тобто є допоміжними. Залишки за цими рахунками до балансу не вносяться, а кінцевий результат обмінних операцій завжди супроводжується записом за дебетом рахунку в одній валюті та кредитом — в іншій.

Зауважимо, що рахунок 3800 відкривається за кодами валют в іноземній валюті та у гривнях, а рахунок 3801 — лише у гривнях, аналітичний облік ведеться за видами валют.

Переважна більшість валютних операцій є строковими, тобто дата угоди в часовому вимірі може віддалятися від дати валютування на невизначений термін. Саме тому потрібно обліковувати такі операції на позабалансових рахунках у день укладення угоди. Коли настає дата валютування, результати за проведеною строковою операцією відображатимуться за відповідними балансовими рахунками.

Загальновідомі кілька способів перерахунку валютної позиції в національну валюту України — гривню. Обрання способу перерахунку залежить від типу обмінної операції і здійснюється за такими курсами (на вимогу Національного банку України):

- за ринковим — у разі купівлі-продажу іноземної валюти за гривню;

- за офіційним — під час обліку доходів та витрат, отрима- них і сплачених в іноземній валюті, внесків до статутного фон- ду в іноземній валюті, на дату підписання установчого дого- вору, купівлі-продажу основних засобів та товарно-матеріаль- них цінностей за іноземну валюту на дату оформлення митної декларації.

Коли йдеться про купівлю однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту, вартість придбаної валюти визначається на рівні вартості проданої валюти за офіційним курсом.

За викладеним матеріалом можна зробити висновок, що для відображення операцій купівлі-продажу безготівкової валюти застосовуються два методи визначення гривневого еквівалента валютної позиції.

Метод перший. За операціями з купівлі-продажу валюти за гривні.

1. У разі зарахування купленої валюти:

Д-т 1500 Кореспондентські рахунки, які відкриті в інших банках

К-т 3800 Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів.

2. Під час списання проданої валюти:

Д-т 3800 Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів

К-т 1500 Кореспондентські рахунки, які відкриті в інших банках.

Одночасно за рахунками здійснюються проведення щодо руху гривні.

1. На сплачену суму гривні за ринковим курсом:

Д-т 3801 Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів

К-т 1200 Кореспондентський рахунок в Національному банку України.

2. На отриману суму національної валюти (гривні) за ринковим курсом:

Д-т 1200 Кореспондентський рахунок в Національному банку України

К-т 3801 Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів.

Метод другий. За операціями банку з придбання однієї іноземної валюти за іншу:

1. Зарахування придбаної валюти:

Д-т 1500.1

К-т 3800.1.

2. Списання проданої валюти:

Д-т 3800.2

К-т 1500.2.

3. Гривневий еквівалент проданої іноземної валюти за офіційним курсом:

Д-т 3801.1

К-т 3801.2.

Цифри 1 і 2 в кінці номерів (після крапки) балансових рахунків означають код валюти — придбаної та проданої.

З метою підрахунку курсових прибутків і збитків усі залишки в іноземній валюті мають оцінюватися на кінець дня за офіційним курсом НБУ з додержанням обов’язкового правила: гривневі еквіваленти залишків за рахунками 3800 (за кодами валют) мають дорівнювати залишкам за відповідними аналітичними рахунками до рахунку 3801.

Рахунок 3801 коригується щодо суми, записаної за рахунком 3800 у двох випадках:

- у разі зміни офіційних курсів валют;

- у разі підрахунку фінансових результатів від торговельних операцій, проведених впродовж дня.

У другому випадку йдеться про реалізований результат від проведеної операції з іноземною валютою, тобто про доходи або витрати, отримані або сплачені за проведеною фінансовою операцією.

Результати за проведеними операціями з іноземною валютою обліковуються за рахунком 6204 «Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами». За рахунком обліковуються результати переоцінювання всіх валютних рахунків балансу, відкритої валютної позиції банку та підсумкові результати торговельних операцій, що виконані за день.

Отже, за рахунком 6204 відкриваються окремі аналітичні рахунки на розсуд банку:

- для записування результатів переоцінювання валютних рахунків балансу;

- для визначення реалізованого фінансового результату; з цією метою в кінці дня після закінчення всіх обмінних операцій банку на цей рахунок заноситься різниця між сумою залишку у відповідній валюті, що обліковується за офіційним курсом за рахунком 3800 та за курсами угод за рахунком 3801 (за цим самим кодом валюти);

- для визначення нереалізованого фінансового результату, пов’язаного з переобліком відкритої валютної позиції банку (ідеться про віднесення курсової різниці при зміні курсів валют).

Фінансовий результат від торговельних операцій з іноземною валютою обліковується за активно-пасивним рахунком 6204 наростаючим підсумком з початку року.

Отже, з’ясовано, як саме банк дістає змогу зіставляти операції, здійснені в різних іноземних валютах з еквівалентом у гривнях. Для обчислення, скажімо, відкритої валютної позиції не потрібно підсумовувати всі активні та пасивні рахунки в іноземній валюті. Цю функцію виконують рахунки:

3800 Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів;

3801 Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів.

Ці рахунки є технічними і не включаються до загальної суми активів та зобов’язань, а отже, валюта балансу безпідставно не збільшується.

Щоб закріпити матеріал, розглянемо таку ситуацію. У балансі банку сума кредитів наданих — 100000 грн., а сума депозитів залучених — 200000 грн. За аналітичним обліком видно, що як кредити, так і депозити оформлено в іноземній валюті. За умовного курсу долара до гривні 1 : 4 сума кредитів у доларах США — 25000, а сума депозитів — 50000.

Фактично банк має відкриту валютну позицію. Цю ситуацію можна унаочнити так (рис. 12.2).

Рис. 12.2. Відкрита валютна позиція в балансі банку

Тобто відкрита валютна позиція становить 100000 грн., або 25000 дол. США. Оскільки

Аін.в - Пін.в,

маємо відкриту коротку валютну позицію.

Проте щодо окремої операції, скажімо, видання кредиту чи залучення депозиту, валютна позиція не зачіпається.

Зрозуміло, що прийняття, наприклад, валютного депозиту в касу банку спричиняє виникнення в банку одночасно як активу, так і зобов’язання на однакову суму.

Якщо банк нараховує проценти за валютним депозитом, то ця операція спричиняє створення лише зобов’язання, а отже, зміну валютної позиції необхідно показати так:

Номер рахунку

Сума Д-т

Сума К-т

Д-т

Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів

3800

500$

К-т

Нараховані витрати за коштами до запитання фізичних осіб

2638

500$

Одночасно (курс долара США до гривні — 1 : 4) проводиться запис у гривнях:

Номер рахунку

Сума Д-т

Сума К-т

Д-т

Процентні витрати за строковими коштами, які отримані від фізичних осіб

7041

2000

К-т

Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти

3801

2000

У разі зміни валютного курсу, наприклад 1:5, цей факт має зафіксуватися так:

Номер рахунку

Сума Д-т

Сума К-т

Д-т

Результат від торгівлі іноземною валютою та банківськими металами

6204

500

К-т

Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів

3801

500

Як бачимо, у разі короткої відкритої валютної позиції банк «програє», коли курс іноземної валюти зростає. Закономірно постає запитання: як і де саме банк акумулює іноземну валюту, необхідну для здійснення валютних операцій і за дорученням клієнтів, і за власною ініціативою.

Для переказування грошей в будь-якій валюті, відмінній від місцевої, банк має відкрити рахунок в одному або кількох банках країни, в якій валюта розрахунку є місцевою валютою.

Коли банк відкриває рахунок в іншому банку, то з позиції бан- ку, що звернувся із заявою про відкриття, це буде рахунок ностро, а з точки зору банку, що відкрив такий рахунок, він буде рахун- ком лоро.

Для ефективної діяльності у сфері обслуговування зовнішньо- економічної діяльності банки активно шукають банків-кореспондентів. Між собою вони можуть обмінюватися кореспондентськими рахунками. Це означає, що кожний із них є банком-кореспондентом для іншого банку щодо валюти, задіяної в розрахунках.

За рахунками лоро банки-кореспонденти надсилають власникам рахунків виписки про стан рахунку із зазначенням проведених операцій за рахунком.

Можливо, що український банк не має кореспондентських зв’язків з банками країни, валюта якої застосовується у розрахунках. За такої ситуації цей банк може відкрити рахунок в іншому українському банку у необхідній валюті, але за умови, що банк-посередник має зв’язки з необхідним банком-кореспондентом за кордоном.

Щоразу, коли банк відкриває рахунок у конкретній валюті в конкретному банку, ідеться про індивідуальний рахунок ностро. Сальдо за кожним рахунком ностро називається «позицією ностро». Цілком очевидно, що банк може мати більш ніж одну ностро-позицію, тобто відкрити кілька валютних рахунків в одній і тій самій валюті.

Як правило, позиція ностро може мати:

- позитивне сальдо (кредитове сальдо у виписці банківського рахунку);

- паритетне сальдо (нульове сальдо у виписці банківського рахунку).

Допускається також «червоне сальдо» — овердрафт.

Операції в іноземній валюті за рахунками ностро відображаються в обліку за рахунками 150 групи діючого Плану рахунків «Кошти до запитання в інших банках», а за рахунками лоро — за рахунками 160 групи «Кошти до запитання інших банків».

12.3. Облік операцій в іноземній валюті, що виконуються за дорученням клієнтів банку

Обслуговування потреби клієнтів щодо купівлі-продажу іноземних валют вважається однією із основних форм участі банків у здійсненні зовнішньоекономічних операцій. Коло подібних операцій досить широке. Так, імпортерам іноземна валюта необхідна для здійснення розрахунків за товари та послуги, що придбані (надані) за кордоном. Водночас експортери продають валюту, що їм надійшла за реалізовані товари (послуги), аби виконати платежі у гривнях на території України. Власники валютних рахунків у банках можуть мати потребу в розрахунку за зовнішньоекономічним контрактом в іншій валюті, ніж та, що є в їхньому розпорядженні. У цьому випадку банк проводить операцію конверсії валют за рахунками клієнтів поза участю національної валюти.

Виконати заявки клієнтів на купівлю-продаж валюти банк може у різний спосіб, а саме:

- узяти участь у торгах Української міжбанківської валютної біржі (УМВБ) за дорученням клієнтів;

- укласти угоду з іншим суб’єктом міжбанківського валютного ринку України (МВРУ) щодо придбання або продажу валюти на замовлення клієнта;

- виконати замовлення своїх клієнтів (продавця та покупця) взаємним заліком коштів у національній та іноземній валютах у межах одного банку;

- продати клієнту або викупити в нього валюту за власний рахунок у межах ліміту відкритої валютної позиції.

У перших трьох випадках банк, що обслуговує клієнта, є посередником між покупцем та продавцем. Отже, рахунки валютних позицій за обліком даних операцій не зачіпаються.

Національним банком України розроблено Порядок підготовки документів, необхідних для купівлі іноземної валюти на УМВБ і КМВБ, а також оплати платіжних доручень у вільно конвертованій валюті на виконання зобов’язань перед нерезидентами як за рахунок власних коштів, так і придбаних на біржах (згідно зі спільною Постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України «Про затвердження антикризових заходів фінансової стабілізації» від 10.09.98 за № 1413).

За виконання операцій купівлі-продажу валюти банк стягує комісію з клієнта та сплачує комісію зовнішньому контрагенту (УМВБ або іншому банку). Комісійні доходи обліковуються за балансовим рахунком 6114 «Комісійні доходи за операціями на валютному ринку та ринку банківських металів для клієнтів», а сплачені комісійні витрати — за рахунком 7104 «Комісійні витрати за операціями на валютному ринку та ринку банківських металів».

Для відображення операцій купівлі-продажу безготівкової валюти за дорученням клієнтів банки використовують транзитні рахунки:

2900 Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти та дорогоцінних металів для клієнтів;

2800 Дебіторська заборгованість за операціями з купівлі іноземної валюти та дорогоцінних металів для клієнтів.

Рахунок 2900 відкривається у розрізі валют. За кредитом гривневого аналітичного рахунку 2900.980 (980 — код гривні за єдиним класифікатором валют) банк акумулює суми, отримані від клієнтів для проведення операцій купівлі іноземної валюти. На аналітичних рахунках за кодами валют нагромаджуються кошти клієнтів, що призначаються для продажу, а також розподіляється загальна сума придбаної валюти за поточними рахунками покупців.

Застосування мультивалютного рахунку 2900 полегшує банку проведення розрахунків за торговельними операціями в разі значної кількості клієнтів — покупців та продавців.

Підбиваючи підсумки, складемо бухгалтерське проведення за наведеними операціями банку з купівлі-продажу іноземних валют за дорученням клієнтів, а саме:

дол. США — код валюти 840;

німецьких марок — код валюти 280;

російських рублів — код валюти 810;

українська гривня, як уже зазначалося, має код валюти 980.

1. На замовлення клієнта банк А купує 10000 дол. США на УМВБ (курс долара до гривні — 1 : 3, 5).

- Згідно з платіжним дорученням клієнта банк депонує гривневу суму — 35000 грн. на рахунку кредиторської заборгованості:

Д-т 2600.980 35000 грн.

К-т 2900.980 35000 грн.

- Проплати за операцією з купівлі валюти банк проводитиме зі свого рахунку ностро, який відкрито в АБ «Кліринговий дім». У разі необхідності він забезпечує залишок за рахунком, що необхідний для розрахунку, тобто переказує кошти на поповнення рахунку:

Д-т 1500.980 35000 грн.

К-т 1200 Кореспондентський рахунок в Національному банку України 35000 грн.

- Після встановлення курсу торгів УМВБ (наприклад USD/UAН — 3,3592) АБ «Кліринговий дім» дебетує кореспондентський рахунок банку А. Ця операція за балансом банку А, котрий виконує замовлення клієнта, відображається так:

Д-т 2900.980 33592 грн.

К-т 1500.980 33592 грн.

- Крім цього, АБ «Кліринговий дім» стягує комісію в розмірі 0,15 % від суми гривневого еквівалента. Зміст цієї операції за балансом банку А записується бухгалтерським проведенням:

Д-т 7104 50,39 грн.

К-т 1500.980 50,39 грн.

- Банк А, у свою чергу, стягує з клієнта комісію за придбання валюти в розмірі 0,3 %:

Д-т 2900.980 100,78 грн.

К-т 6114 100,78 грн.

- Залишок невикористаних коштів у національній валюті банк А зараховує на поточний рахунок клієнта (35000 – 33592 – 100,78 = = 1307,22):

Д-т 2900.980 1307,22 грн.

К-т 2600.980 1307,22 грн.

- У день торгів (для доларів США) або наступного банківського дня (для інших валют) АБ «Кліринговий дім» перераховує банку А куплену валюту на його кореспондентський рахунок. Надходження валюти відображається проведенням:

Д-т 1500.840 10000 USD

К-т 2600.840 10000 USD

2. Продаж на УМВБ 10000 дол. США за дорученням клієнта.

- Згідно із заявою клієнта валюта, що призначена на продаж, списується з валютного рахунку клієнта:

Д-т 2600.840 10000 USD

К-т 2900.840 10000 USD

- У день торгів банк перераховує валютні кошти на кореспондентський рахунок АБ «Кліринговий дім» у зарубіжному банку-кореспонденті. Записи в бухгалтерському обліку виконуються за датою валютування:

Д-т 2900.840 10000 USD

К-т 1500.840 10000 USD

- У день торгів УМВБ стягує з учасників операції продажу валюти 0,15 % гривневого еквівалента проданої валюти (курс, установлений на торгах — 3,6598 USD/UAH)). АБ «Кліринговий дім» списує, у свою чергу, відповідну суму комісії з кореспондентського рахунку банку:

Д-т 7104 54,90 грн.

К-т 1500.980 54,90 грн.

- Наступного дня після зарахування проданої валюти на кореспондентський рахунок АБ «Кліринговий дім» за результатами торгів виконуються розрахунки в національній валюті:

Д-т 1500.980 36598 грн.

К-т 2900.980 36598 грн.

- Банк стягує комісію в розмірі 0,2 % з продавців валюти:

Д-т 2900.980 73,20 грн.

К-т 6114 73,20 грн.

- Банк перераховує гривневий еквівалент проданої валюти за вирахуванням комісії (0,2 %) на поточний рахунок клієнта-продавця валюти:

Д-т 2900.980 36524,80 грн.

К-т 2600.980 36524,80 грн.

Наведені приклади підтверджують: операції продажу-купівлі іноземної валюти за гривню за дорученням клієнта на розмір валютної позиції банку не впливають. Проте нерідко банки здійснюють торговельні операції за власною ініціативою та в межах лімітів відкритої валютної позиції.

Розглянемо приклади.

1. Банк проводить купівлю 200000 російських рублів за курсом УМВБ — 0,338 руб./грн.; офіційний курс — 0,340 руб./грн.

- Списання валютних коштів з рахунку клієнта і відкриття довгої відкритої валютної позиції:

Д-т 2600.810 200000 руб. (68000 грн. за офіційним курсом)

К-т 3800.810 200000 руб. (68000 грн. за офіційним курсом)

- Перерахування гривневого еквівалента на поточний рахунок продавця:

Д-т 3801.810 67600 грн.

К-т 2600.980 67600 грн.

- Отримання комісійного доходу — 0,2 %:

Д-т 2600.980 135,20 грн.

К-т 6114 135,20 грн.

- Відображення в обліку реалізованого фінансового результату (різниця між гривневим еквівалентом проданої валюти за офіційним курсом та курсом продажу: 68000 – 67600 = 400 грн.):

Д-т 3801.810 400 грн.

К-т 6204 400 грн.

2. Продаж клієнту 30000 німецьких марок за курсом УМВБ — 2,259 DEM/UAH при офіційному курсі — 2,273 DEM/UAH.

- Зарахування валюти на рахунок клієнта та відкриття короткої валютної позиції:

Д-т 3800.280 30000 DEM (68190 UAH — за офіційним курсом)

К-т 2600.280 30000 DEM (68190 UAH — за офіційним курсом)

- Списання гривневого еквівалента з рахунку покупця:

Д-т 2600.980 67770 грн.

К-т 3801.280 67770 грн.

- Комісійний дохід — 0,3 %:

Д-т 2600.980 203,31 грн.

К-т 6114 203,31 грн.

- Відображення в обліку реалізованого фінансового результату (68190 – 67770 = 420):

Д-т 6204 420 грн.

К-т 3801.280 420 грн.

3. Операція конверсії коштів за рахунками клієнта в іноземній валюті.

Банк за дорученням клієнта поповнює його рахунок в ні- мецьких марках на суму 20000 зазначених грошових одиниць за рахунок доларів США, які є на рахунку, аби мати змогу проводити розрахунки за іноземним контрактом у німецьких марках.

Курс угоди, означений банком, такий: 1,6840 дол./марка, офіційні курси — 3,6957 дол./грн. та 2,2573 марка/грн.

- Зарахування 20000 марок на валютний рахунок клієнта:

Д-т 3800.280 20000 марок (45146 грн. — за офіційним курсом)

К-т 2600.280 20000 марок (45146 грн. — за офіційним курсом)

- Списання еквівалентної суми доларів США з валютного рахунку клієнта (20000 : 1,684 = 11876,48):

Д-т 2600.840 11876,48 дол. США

(43891,91 грн. — за офіційним курсом)

К-т 3800.840 11876,48 дол. США

(43891,91 грн. — за офіційним курсом)

- Відображення гривневого еквівалента валютної позиції (пам’ятаємо, що вартість придбаної іноземної валюти визначається на рівні вартості проданої іноземної валюти, у нашому прикладі — доларів США):

Д-т 3801.840 43891,91 грн.

К-т 3801.280 43891,91 грн.

На кінець дня всі залишки в іноземній валюті оцінюються за офіційним курсом.


Книга: Бухгалтерський облік у комерційних банках України. Кіндрацька Л. М.

ЗМІСТ

1. Бухгалтерський облік у комерційних банках України. Кіндрацька Л. М.
2. ВСТУП
3. РОЗДІЛ 1. РОЛЬ ОБЛІКУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ КОМЕРЦІЙНИМ БАНКОМ ТА ОСНОВИ ЙОГО ОРГАНІЗАЦІЇ. 1.1. Організація обліку в комерційних банках
4. 1.2. Методологічні основи фінансового обліку в банках
5. 1.3. Особливості обліку господарських операцій банку за принципом нарахування
6. 1.4. Становлення та розвиток міжнародних стандартів бухгалтерського обліку
7. 1.5. Зміст програми реформування бухгалтерського обліку в банківських установах України
8. РОЗДІЛ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ПЛАНУ РАХУНКІВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ. 2.1. Особливості побудови Плану рахунків
9. 2.2. Структура класів Плану рахунків
10. РОЗДІЛ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ АНАЛІТИЧНОГО ОБЛІКУ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ. 3.1. Характеристика параметрів аналітичного обліку
11. Формування номера аналітичного рахунку
12. 3.2. Ведення параметрів контрагентів банку
13. 3.3. Параметри документів
14. 3.4. Параметри договорів та аналітичних рахунків
15. РОЗДІЛ 4. КОРЕСПОНДЕНТСЬКІ ВІДНОСИНИ МІЖ БАНКІВСЬКИМИ УСТАНОВАМИ. 4.1. Порядок відкриття кореспондентських рахунків комерційним банкам у регіональних управліннях Національного банку України
16. 4.2. Організація міжбанківських розрахунків
17. 4.3. Механізм кореспондентських відносин між банками
18. 4.4. Виконання ухвал судів щодо арешту грошових коштів комерційних банків
19. РОЗДІЛ 5. ВІДКРИТТЯ БАНКАМИ РАХУНКІВ У НАЦІОНАЛЬНІЙ ТА ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ. 5.1. Організаційна робота банків з відкриття рахунків суб’єктам підприємницької діяльності
20. 5.2. Відкриття поточних рахунків фізичним особам
21. 5.3. Режим функціонування рахунків типу «Н», типу «П»
22. 5.4. Особливості відкриття рахунків військовим частинам, установам, підприємствам та організаціям
23. 5.5. Відкриття уповноваженими банками України рахунків в іноземній валюті
24. 5.6. Режим вкладних (депозитних) і поточних рахунків в іноземній валюті
25. 5.7. Переоформлення та закриття рахунку
26. РОЗДІЛ 6. ОРГАНІЗАЦІЯ КАСОВОЇ РОБОТИ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ
27. 6.1. Організація роботи касового апарату банку
28. 6.2. Порядок здійснення касових операцій прибутковими касами
29. 6.3. Порядок здійснення операцій вечірніми касами
30. 6.4. Організація і порядок роботи каси перерахування
31. 6.5. Порядок виконання операцій видатковими касами
32. 6.6. Порядок заключення операційної каси
33. 6.7. Підкріплення операційних кас комерційних банків
34. 6.8. Правила виконання касових операцій
35. РОЗДІЛ 7. ОБЛІК ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ ЗА БЕЗГОТІВКОВИМИ РОЗРАХУНКАМИ
36. 7.1. Принципи організації безготівкових розрахунків та вимоги щодо оформлення розрахункових документів
37. 7.2. Розрахунки із застосуванням платіжних доручень
38. 7.3. Порядок здійснення розрахунків чеками
39. 7.4. Розрахунки акредитивами
40. 7.5. Розрахунки платіжними вимогами без акцепту платників та безспірне списання (стягнення) коштів
41. РОЗДІЛ 8. ОБЛІК ДОХОДІВ, ВИТРАТ ТА КАПІТАЛУ БАНКУ
42. 8.1. Облік доходів (витрат) банку
43. 8.2. Особливості податкового обліку валових доходів та валових витрат комерційного банку
44. 8.3. Облік операцій з нарахування та сплати до бюджету податку на додану вартість
45. 8.4. Облік капіталу комерційного банку
46. РОЗДІЛ 9. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК КРЕДИТНИХ ОПЕРАЦІЙ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ
47. 9.1. Загальні принципи бухгалтерського обліку кредитних операцій
48. 9.2. Облік операцій за овердрафтом
49. 9.3. Облік операцій репо
50. 9.4. Облік факторингових операцій
51. 9.5. Облік субординованих кредитів та операцій з дисконту векселів
52. 9.6. Порядок бухгалтерського обліку позабалансових кредитних операцій
53. 9.7. Облік операцій з кредитування на підставі документарного акредитиву
54. 9.8. Облік застави
55. 9.9. Облік сумнівних кредитів та резервів під кредитні ризики
56. РОЗДІЛ 10. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ДЕПОЗИТНИХ ОПЕРАЦІЙ УСТАНОВ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
57. 10.1. Бухгалтерський облік номіналу депозиту на нарахування процентів за депозитом
58. 10.2. Облік операцій зі сплати та погашення депозиту
59. РОЗДІЛ 11. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ОПЕРАЦІЙ З ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ УСТАНОВ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
60. 11.1. Облік вкладень банку в акції та інші цінні папери з нефіксованим прибутком, що входять до портфеля цінних паперів банку на продаж
61. 11.2. Облік вкладень банку у боргові цінні папери з метою продажу
62. 11.3. Облік довгострокових вкладень банку в акції та вкладень в асоційовані та дочірні компанії
63. 11.4. Облік вкладень банку в боргові цінні папери на інвестиції
64. 11.5. Облік власних боргових зобов’язань комерційного банку
65. 11.6. Облік операцій з борговими цінними паперами, що рефінансуються Національним банком України
66. 11.7. Облік приватизаційних цінних паперів
67. 11.8. Розмежування у фінансовому та податковому обліку операцій комерційних банків з державними цінними паперами
68. РОЗДІЛ 12. ОБЛІК ОБМІННИХ ОПЕРАЦІЙ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ
69. 12.1. Операції та їх класифікація
70. 12.2. Характеристика рахунків для запису валютної позиції
71. 12.4. Облік міжбанківських обмінних операцій в іноземній валюті
72. 12.5. Облік операцій з пластиковими картками та дорожніми чеками
73. 12.6. Облік інших операцій в іноземній валюті
74. РОЗДІЛ 13. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
75. 13.1. Класифікація основних засобів та їх вартісна оцінка
76. 13.2. Бухгалтерський облік власних основних засобів
77. 13.3. Облік власних нематеріальних активів
78. 13.4. Облік амортизації основних засобів та нематеріальних активів
79. 13.5. Порядок проведення інвентаризації основних засобів і нематеріальних активів та відображення її результатів у бухгалтерському обліку
80. РОЗДІЛ 14. ОБЛІК ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ
81. 14.1. Характеристика лізингових операцій
82. 14.2. Облік операцій з фінансового лізингу за балансом лізингодавця та лізингоодержувача
83. 14.3. Облік операцій з оперативного лізингу
84. ПІСЛЯМОВА
85. ДОДАТКИ
86. ВИЗНАЧЕННЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ТЕРМІНІВ
87. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
88. СПИСОК ДОДАТКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate