Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Генія образити просто – досить назвати його твори талановитими. / Андрій Коваль

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Калліст (Уер), єпископ Діоклійський Внутрішнє Царство Переклад з англійської


1.

Юродивий — незбагненний, багатозначний знак питання, що завжди тривожить. Юродство у Христі — це покликання, але як відрізнити істину від фальсифікації, святу невинність від брехні та облудності, людину Божу від асоціальної чи від когось на кшталт хіппі? Чи можна "перевірити душу"? Немає чіткої межі між розладом і проривом людини.

Повернімося ще на три століття назад з Росії Толстого до Росії Івана Грозного та Бориса Годунова. Англійський мандрівник Джилз Флетчер у своїй книзі "Руська держава" описує юродивих, яких він бачив, блукаючи вулицями Москви під час своєї подорожі в 1588-1589 роках:

"Вони ходять зовсім голі, лише зі шматтям на стегнах, їхнє довге волосся звисає на плечі, як у дикунів, багато з них носять залізні нашийники або ланцюги на поясі — і так навіть у найлютішу зиму. Тут їх мають за пророків і людей високої святості, вони вільні казати все, що їм заманеться, без будь-яких обмежень, немов би вони були понад усіма. Тому, коли вони відкрито докоряють чи звинувачують у чомусь, їм на це нічого не відповідають, бо вважається, що це ро grekham, тобто за гріхи. Вони можуть узяти будь-що у крамниці, і їм дають усе, чого вони просять, оскільки кожен торговець вважає, що Бог возлюбить його, коли свята людина щось у нього візьме".

З англійським здоровим глуздом Флетчер додає: "їх небагато, тому що це надто важка і небезпечна професія: ходити голим взимку, особливо в Росії"2.

Нагота юродивого особлива: вона не просто вирізняє його з-поміж інших, а має теологічне значення. Певною мірою юродивий повертається до status ante peccatum, до невинності Адама в раю перед гріхопадінням, до наготи без сорому. Цим юродиві нагадують boskoi — аскетів раннього християнства, які споживали траву і, не прикриваючи своєї наготи, жили на відкритому повітрі серед антилоп у гармонії з усім живим. Нагі аскети й донині живуть на Святій горі. Зокрема, одного з них описав французький дослідник Жак Валентин у своїй книзі "Ченці гори Афон". Коли Валентин запитав одного ченця про нагого аскета, той відповів: "Ми вільні, і це його власний шлях любові до Бога"3.

І знову маємо посилання на свободу.

Важливою є також Флетчерова заувага щодо пророчого дару юродивих: "Тут їх мають за пророків". Через свою цілковиту убогість і добровільну відмову від будь-якого статусу та забезпеченості юродивий вільний говорити тоді, коли інші змушені мовчати під страхом покарання — він вільний сказати правду "без будь-яких обмежень" навіть про самого царя-самодержця. Цим юродивий нагадує в'язня Бобиніна з твору Солженіцина "Перше коло"("В круге первом").

На допиті Бобинін сказав можновладному сталінському наркому державної безпеки Абакумову: "Я потрібен тобі, але ти не потрібен мені". Абакумову дуже дивно таке чути: як голова НКВС він може зробити з Бобиніним усе, що завгодно: заслати у вигнання, закатувати, розстріляти, адже той є жалюгідним та безсилим в'язнем. Але Бобинін стверджує, що залякати можна тільки тих, хто "має що втрачати":

"У мене нічого нема, бачиш? Нічого! Ви вже нічого не заподієте моїй дружині та дитині — їх вбило бомбою. Мої батьки мертві. У цілому світі я не маю нічого, крім носової хустинки... Ви давно забрали мою свободу, і ти не владний повернути мені її, бо ж сам її не маєш... Можеш переказати своєму стариганові, отому-самому, що там сидить нагорі: ви маєте владу над людьми доти, доки не позбавите їх усього. Але коли ви вкрадете в людини геть усе — отут вашій владі над нею край, бо ця людина знову стає вільною"4.

Юродивий вільний саме тому, що йому "нема чого втрачати", і не тому, що у нього все відібрали, а тому, що він усе те відкинув за власним вибором. Так само, як Бобинін, він не має власності, сім'ї, становища в суспільстві, і тому може говорити правду з безстрашністю пророка. Його нічим не впіймати на гачок, тому що він ні до чого не прагне, а боїться тільки Бога.

Покликання до юродства у Христі — це не лише російський феномен, юродиві були в Греції і в християнській Сирії ще з IV ст., і серед західних християн, і поза християнством в іудейському хасидизмі, ісламському суфізмі, дзен-буддизмі5. Образ юродивого є універсальним. У найдавнішій — а можливо, й найпершій, — згадці про юродивих східного християнства розповідається не про чоловіка, а про жінку. У книзі Палладія "Лавсаїк" йдеться про невідому черницю, ім'я якої не названо, що жила у другій половині IV ст. у Верхньому Єгипті в жіночій общині за уставом Пахомія. Вона працювала на кухні і виконувала найбруднішу роботу. Вдаючи божевільну, замість чернечого капоту обмотувала голову ганчір'ям. Інші черниці зневажали її, але вона терпіла їх штовхани і знущання.

Одного разу общину відвідав славетний аскет Питирим. Всі заціпеніли від подиву, коли він впав перед нею на коліна і попросив благословення. "Та вона ж божевільна!" — заволали черниці. "То ви божевільні, — відрубав Питирим. — А вона наша атта (духовна матір) — ваша й моя". Кілька днів по тому, тікаючи від шани, яку тепер до неї виявляли, черниця зникла і ніхто більше про неї не чув. "І куди вона пішла, де вона зникла чи як померла, — зазначає Палладій, — не знає ніхто". Певне, він сам не знав навіть її імені

Книга: Калліст (Уер), єпископ Діоклійський Внутрішнє Царство Переклад з англійської

ЗМІСТ

1. Калліст (Уер), єпископ Діоклійський Внутрішнє Царство Переклад з англійської
2. 1 Homily 2: tr. Wensinck, 8; tr. Miller, II....
3. 2. Пізніше, грунтовніше ознайомившись з православним...
4. 7. Наголошуючи на цьому, він додає: "Можна сказати, що...
5. 12. Якщо саме літургія, з її багатою символікою та...
6. 15. Тут мені вперше зустрівся розгорнутий виклад...
7. 19. Все ж мені здавалося, що між православними...
8. 23. Мене це не обходило, бо я віддав свою долю у руки...
9. 8 "Tradition and traditions", 19 (доповнене...
10. 2. А втім, наш реалізм і рішучість "надати...
11. 6. Трагедія і благословення водночас...
12. 11. Цю думку добре розвинув інший російський автор,...
13. 16. За словами іншого англіканського автора Е.Б. Пусі,...
14. 18. Св. Григорій Ниський також стверджує, що наше...
15. 21. Напевне, це найкращий опис слави воскресіння,...
16. 2. Св. Марко Монах наголошує: "Немає нікого...
17. 11. Чітко проступає позитивний характер покаяння,...
18. 16. Покаяння у Великий піст — це час радості, а не...
19. 20. Тіто Колліандер про це пише: "Коли ми робимо до...
20. 23, священик говорить не "я прощаю тебе", а...
21. 31. На вищому рівні вони виражають радість від Божої любові,...
22. 18 Про православну традицію сповіді як грецького, так і...
23. 2. Прп. Симеон коротко наводить тут два аспекти...
24. 8. Але logos та eros, розум і почуття, мають...
25. 11. "Краса врятує світ", — стверджував...
26. 7 Pedagogue, Book 3, "Hymn to Christ the...
27. 3. Не вода освячує Христа під час Його хрещення, а Він...
28. 7. Відмовляючись від свободи, ми перестаємо бути справжніми...
29. 4. Таке розуміння, точніше нерозуміння, постійної...
30. 8. Так вирішує це питання Лукіан: постійна молитва...
31. 17. "Потрібно висловлювати нашу молитву не...
32. 23. Але такі слова не повинні розчаровувати нас. Може...
33. 5 Хоча було кілька помітних винятків. Приміром, у IV...
34. 7. МОВЧАННЯ У МОЛИТВІ: ЗНАЧЕННЯ ІСИХІЇ Свята...
35. 16 . Слова митаря: "Боже, змилуйся надо мною...
36. 27. Різниця між рівнями ісихії має важливе...
37. 35. Ісихія, так би мовити, включає в себе послідовне...
38. 47. Яким є зв'язок між Ісусовою молитвою та...
39. 54. Хоча візуальні образи неминуче виникатимуть під час...
40. 61. На відміну від квієтиста, ісихаст не претендує на...
41. 69. У XIV ст. мирянин св. Миколай Кавасила, державний...
42. 75. Ісихасти відокремлюються зовнішньо, поринаючи в...
43. 15 AP, alphabetical collection, Antony 10 (77B); tr. Ward,...
44. 46 Св. Григорій Палама та інші видатні ісихасти вважають...
45. 70 The Life in Christ 6:42 (PG...
46. 1. Тут є дві особливо важливі речі: цінність...
47. 5; Вівіану Редліху в Новій Гвінеї під час Другої світової...
48. 13. Єдність особливо увиразнена у молитві мученика...
49. 22. Як запевняв св. Варсануфій Газький своїх послідовників:...
50. 33. Спільне життя чоловіка, дружини й дітей завжди...
51. 2 Цитата з книги Charles Williams, The Passion of Christ...
52. 29 Life of Antony 47; tr. Gregg, 66. Авторство цієї...
53. 7. Старець — духовна особа чи мирянин — дуже часто...
54. 9. Та чи змогли б св. Антоній або св. Серафим без...
55. 15. Коли хто-небудь приходить до старця, він вже...
56. 19. Другий дар духовного отця або матері —...
57. 29. Іншим прикладом слухняності є чернець Марко,...
58. 37. Учень може бути покликаний як отримувати, так і давати;...
59. 45. Тут ми підходимо до найважливішого пункту —...
60. 48. Дві речі я особливо запам'ятав про нього. Перша —...
61. 2AP, alphabetical collection, Antony 37, 38 (PG...
62. 24 The Brothers Karamazov, tr. Pevear and...
63. 1. Юродивий — незбагненний, багатозначний знак...
64. 6. Знову ж таки бачимо невловимість юродивого: він чи...
65. 13. Сумнівно, щоб такі твердження задовольнили...
66. 23. Таким було і подальше його життя в Емесі. Він...
67. 34. Навіть у своїй смерті юродивий лишається чужинцем....
68. 39 . Він створює свій власний "світ-навпаки", про...
69. 45. Саме з цією метою він удав, ніби хоче зґвалтувати...
70. 51. Юродивий не повчає, не докоряє людям, а виявляє...
71. 58. Подібні символічні жести притаманні й російським...
72. 68. А Симеон ніколи б не став юродивим за власним вибором,...
73. 6 Lausiac History 34. У пізніших джерелах її ототожнюють зі...
74. 22 22. Ed., Ryden, 144.23-25; tr. Krueger, 150....
75. 67 Див. Grosdidier de Matons, "Les themes d'edification...
76. 3, так само вважав і Йоаким Флорський, дивний пророк Італії...
77. 7. "Розтинає, розділює навпіл світ часу":...
78. 18. Несторій дотримується такої ж думки: "Будь-яка...
79. 24. Ми можемо лише почати розуміти природу часу, якщо крім...
80. 21 Poetry and Prose of William Blake, ed. Keynes,...
81. 2. Чи має рацію Льюїс? Чи насправді "універсалізм"...
82. 3. "Хто б лиш не хотів ліпше втратити з Орігеном, ніж...
83. 10. Оріген недвозначно стверджує: тут немає примусу й сили....
84. 16. Інколи лікар змушений вдаватися до крайніх засобів, які...
85. 23. Пекло — це "стан", а не "матерія"
86. 34. Ісаак у другій частині стверджує: "Бог не...
87. 39. Тоді як апеляція до сили Божої любові становить...
88. 1 Archimandrite Sophrony (Sakharov), Saint Silouan the...
89. 21 Catechetical Pration 26: ed. Muhlenberg, 67.7-11,...
90. Алфавітний покажчик А Августин, єпископ...

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate