Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Бухгалтерський облік у комерційних банках України. Кіндрацька Л. М.
РОЗДІЛ 13. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
Банк як суб’єкт господарської діяльності може працювати лише за належних умов. Насамперед ідеться про володіння основними засобами та нематеріальними активами і користування основними засобами на підставі юридичних прав фінансового лізингу.
Основні засоби, оскільки вони мають фізичну форму, є матеріальними активами. До основних засобів належать земля, будівлі, споруди, устаткування, комп’ютерна та обчислювальна техніка, приладдя, меблі, транспортні засоби, інструменти, інвентар та інші матеріальні цінності зі строком корисного використання понад рік, крім цінностей, які згідно з рішенням Кабінету Міністрів України відносяться до категорії малоцінних та швидкозношуваних предметів.
Нематеріальні активи є засобами довгострокового користування, але фізично не існують. До них належать програмне забезпечення, патенти, авторські права і т. ін.
Матеріальні активи поділяються на дві групи. Одну становлять активи, за якими нараховується амортизація (будівлі, споруди, обладнання, меблі тощо), а другу земля — єдиний матеріальний актив, за яким не нараховується амортизація, оскільки термін її використання практично необмежений.
Операції, пов’язані з придбанням та рухом основних засобів і нематеріальних активів належать до категорії внутрішньобанківських операцій. По суті їх облік повністю адекватний обліку в інших галузях народного господарства. Відмінність полягає лише в рахунках бухгалтерського обліку. Окрім цього, у банківській обліковій політиці щодо обліку основних засобів чітко виокремлюються фінансовий та податковий облік.
Діюча Інструкція з бухгалтерського обліку основних засобів та нематеріальних активів комерційних банків України затверджена постановою Правління Національного банку України від 21.04.98 за № 155. Вона базується на головних принципах міжнародних стандартів бухгалтерського обліку — оцінки, істотності, нарахуванні доходів та видатків, даті операції, прийнятності вхідного балансу, визначаючи процедури фінансового обліку основних засобів та нематеріальних активів.
Далі розглядаються такі питання.
1. Класифікація основних засобів та їх вартісна оцінка.
2. Бухгалтерський облік власних основних засобів.
3. Облік власних нематеріальних активів.
4. Облік амортизації основних засобів та нематеріальних активів.
5. Порядок проведення інвентаризації основних засобів та нематеріальних активів і відображення її результатів у бухгалтерському обліку.
Книга: Бухгалтерський облік у комерційних банках України. Кіндрацька Л. М.
ЗМІСТ
На попередню
|