Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Бухгалтерський облік у комерційних банках України. Кіндрацька Л. М.
ПІСЛЯМОВА
Ознайомившись зі змістом цього посібника, читач, можливо, поставить таке запитання: хіба українські банки не мають інших проблем, окрім тих, що стосуються бухгалтерського обліку, його організації, методології та методики?
І справді, проблем у банківській справі не бракує, причому з упровадженням цивілізованих ринкових відносин змінюються не лише акценти, а й концептуальні та методологічні засади щодо їх оцінювання. Тим часом одні проблеми успішно розв’язуються, а ніші неодмінно постають і потребують невідкладного вирішення.
Проте завжди адекватне відображення господарських операцій у системі бухгалтерського обліку та звітності, правильне визначення їх фінансових результатів, повна і достовірна інформація щодо шляхів формування прибутків і видатків — неодмінні умови успішного керівництва й управління банком, запорука ефективної його діяльності в конкурентному середовищі.
Зауважимо, що у пропонованому посібнику розглянуто питання обліку лише найпоширеніших банківських операцій. Виклад матеріалу підпорядковано головній меті автора — надати читачеві, який оволодіває мистецтвом обліку, грунтовну методичну допомогу. Саме тому численні теоретичні положення розкриваються з посиланнями на чинні нормативні акти Національного банку України. Проте це аж ніяк не звільняє читачів необхідності самостійно вивчати всі нормативні акти, що стосуються банківської справи та бухгалтерського обліку.
Більш того, важливо не втратити орієнтації, не загубитися в «морі» змін та коригувань, які безперервно вносяться й надалі вноситимуться до них згідно із закономірним поглибленням процесів реформування обліку в банківській системі України. Такої небезпеки можна уникнути, скориставшись надійним, незмінним дороговказом: тому, хто оволодів «таємницею» подвійного запису як складової методу бухгалтерського обліку, жодні зміни в обліковій політиці не страшні. Безперечно, саме такі зміни змушують усіх причетних до обліку фахівців самовдосконалюватися, постійно підвищувати свою професійну майстерність. Адже діяльність бухгалтера є справді творчою. Потрібно лише докласти чималих зусиль, аби за величезним потоком «одноманітних» цифр побачити струнку, гармонійну логіку банківської справи, відчути її довершеність і силу.
Слід зауважити, що під час підготовки цього посібника поставали численні труднощі, насамперед щодо оптимального поєднання його змісту та обсягу. Адже ознайомившись із текстом, доходили висновку про надмірність обсягу матеріалу, що, можливо, перешкоджатиме його засвоєнню, називали методики обліку, які доцільно опустити з огляду на те, що вже тепер готуються зміни за ними, зазначали перевантаження тексту бухгалтерськими проведеннями.
Кожну критичну думку було проаналізовано і так чи інакше використано.
Остаточний присуд за вами, шановні читачі. Саме вам вирішувати, чи допомагає вам цей посібник оволодівати мистецтвом обліку в комерційних банках України.
|
|
|
Книга: Бухгалтерський облік у комерційних банках України. Кіндрацька Л. М.
ЗМІСТ
На попередню
|