Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Було, на собаку кинь, то влучиш друга, а як прийшлось до скрути, то святий їх знає, де вони поділись! / Тарас Шевченко

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні - О.Н. Ярмиш, В.О. Серьогін


§5. Методи діяльності Президента України § 6. Гарантії діяльності Президента України

Характер завдань, що стоять перед Президентом України, широкий спектр повноважень і висока політична відповідальність глави української держави обумовлюють необхідність створення чіткої системи гарантій президентської діяльності. Слід звернути увагу на те, що вони досі не знайшли належного, послідовного і комплексного відображення у чинному законодавстві. Тому виявлення і систематизація гарантій президентської діяльності потребує аналізу відповідних положень вітчизняного та зарубіжного конституційного законодавства, їх порівняння з прерогативами монарха та гарантіями депутатської діяльності як найбільш близькими за змістом державно-правовими інститутами. Застосування такого підходу дає можливість викласти систему гарантій діяльності Президента України у такому вигляді:

1. Юридичні гарантії: а) вказівка у Конституції України вичерпного переліку підстав дострокового припинення повноважень глави держави; б) неможливість зміщення Президента Верховною Радою України, за винятком процедури імпічменту; в) отримання президентського мандата безпосередньо від народу; г) регламентація усіх повноважень глави держави виключно на конституційному та законодавчому рівні; д) заборона передачі президентських повноважень будь-якій іншій особі; е) право недоторканності на час виконання президентських повноважень; є) загроза відповідальності за посягання на честь і гідність Президента; ж) конституційне закріплення загальнообов’язковості його актів; з) довічне збереження звання Президента; і) право глави держави звертатися до народу з посланнями з метою отримання підтримки політичних ініціатив.

2. Організаційні гарантії – створення потужної Адміністрації Президента України (зі штатним розписом близько 700 осіб) і мережі консультативних та координаційних структур (близько 40), що здійснюють організаційне, правове, консультативне, інформаційне й аналітичне забезпечення діяльності глави держави, детальну підготовку президентських рішень, контролюють їх виконання і забезпечують зв’язок Президента з іншими органами державної влади. Два допоміжні органи при главі Української держави – Адміністрація Президента і Рада національної безпеки та оборони України навіть отримали конституційне закріплення. Згідно з Указом Президента України №1625/99 від 29 грудня 1999 р. (із змінами, внесеними згідно з указами Президента №278/2000 від 23 лютого 2000 р. і №397/2000 від 9 березня 2000 р.), до складу Адміністрації Президента України входить Глава Адміністрації, Перший заступник та заступники Глави Адміністрації, Прес-секретар Президента, Постійні Представники Президента у Верховній Раді України, Конституційному Суді та Кабінеті Міністрів України, Апарат Президентської Ради, Служба Президента України, Секретаріат Адміністрації Президента, 7 Головних управлінь і 10 управлінь.

Президент України має свій оркестр, який обслуговує державні заходи, що проводяться за участю глави держави або під його особистим патронатом.

3. Матеріально-технічні гарантії – наявність власних бюджетних асигнувань на представницькі функції, поїздки, утримання апарату і т.ін.; наявність окремої резиденції, власних транспортних засобів, охорони. Видатки на утримання Президента України та його адміністрації передбачаються у Державному бюджеті окремим рядком. Протягом останніх років розмір асигнувань на зазначені цілі був майже аналогічним обсягу видатків на утримання Кабінету Міністрів України та його апарату.

Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про забезпечення, обслуговування та охорону Президента України» від 4 січня 1992 р. №2033-ХІІ, заробітна плата Президента України складає 22 мінімальні заробітні плати; на період перебування на посту Президентові надаються заміська резиденція та службова квартира в м. Києві, спеціально обладнані літак і вертоліт, автомобільний транспорт. Витрати на представницькі цілі всередині країни і під час вітання зарубіжних держав здійснюється за рахунок державного бюджету, а охорона Президента і його сім’ї забезпечується Управлінням державної охорони України.

Деякі матеріально-технічні гарантії зберігаються за Президентом довічно, навіть після виходу його у відставку: а) за ним зберігається розмір посадового окладу; б) йому надається державна дача з необхідним обслуговуванням, охороною і транспортним забезпеченням; в) за ним та його дружиною зберігається медичне та санаторно-курортне обслуговування.

4. Символічно-церемоніальні гарантії – «почесні права»: на користування атрибутами президентської влади, на президентське звання, на урочистий прийом. Напередодні приведення до присяги новообраного глави держави, 29 листопада 1999 р., було видано спеціальний указ, яким встановлено офіційні символи Президента України – прапор (штандарт), знак, гербова печатка і булава, – та закріплено порядок їх використання. Нові символи вперше були використані вже наступного дня, 30 листопада: знак Президента України (орденський ланцюг) був покладений на Л.Д.Кучму, а гербова печатка і булава вручені йому під час церемонії інавгурації у палаці «Україна». На сцені, де знаходилося крісло глави держави, був встановлений штандарт Президента. Символи Президента України повинні постійно знаходитись у службовому кабінеті глави держави в його резиденції у м. Києві.

Згідно з ч.3 ст.105 Конституції України, звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту.

Глава держави завжди діє «ex officio», тобто саме як офіційна особа. Будь-який його виступ, заява чи вчинок, незалежно від наявності спеціальних повноважень, розглядаються як державна акція і, зазвичай, здійснюються згідно з встановленим протоколом. При виїзді глави держави з офіційним візитом за кордон він має право на почесну зустріч і користується особливими пільгами та привілеями. У складі Адміністрації Президента України діє Управління протоколу, яке відповідає за належну організацію і проведення всіх протокольних заходів за участю глави держави.

Підсумовуючи вищесказане, зазначимо, що гарантії діяльності Президента України займають значне місце у його правовому статусі і потребують детального правового закріплення у відповідному законі. Роль такого акта найкраще міг би відіграти статутний Закон «Про Президента України». При цьому, статус Президента України доцільно було б доповнити деякими гарантіями, притаманними статусу парламентарів, зокрема, такими як непорушність повноважень глави держави, використання Президентом засобів масової інформації, відповідальність посадових осіб за невиконання обов’язків щодо глави держави, захист трудових прав Президента, надання службової житлової площі.


Книга: Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні - О.Н. Ярмиш, В.О. Серьогін

ЗМІСТ

1. Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні - О.Н. Ярмиш, В.О. Серьогін
2. Передмова
3. ЧАСТИНА ЗАГАЛЬНА - Розділ І ПОНЯТТЯ ДЕРЖАВНОГО БУДІВНИЦТВА ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ - Глава 1. Державне будівництво та місцеве самоврядуванняяк наука і навчальна дисципліна - §1. Поняття, предмет і джерела науки державного будівництва та
4. §4. Державне будівництво і місцеве самоврядування у системі суспільних та юридичних наук
5. §5. Поняття, система і завдання державного будівництва та місцевого самоврядування як навчальної дисципліни
6. Глава 2 - Державне будівництво і місцеве самоврядування: минуле і сучасніст - §1. Еволюція науки державного будівництва і місцевого самоврядування
7. §2. Актуальні проблеми науки державного будівництва та місцевого самоврядування в Україні на сучасному етапі
8. Розділ II - Основи організації та діяльності органів публічної влади в Україні - Глава 1 Загальнотеоретичні аспекти організації роботи органів публічної влади в Україні - §1. Поняття, види та ознаки органів публічної влади
9. §2. Система органів публічної влади в Україні
10. §3. Принципи організації й діяльності органів публічної влади в Україні
11. §4. Функції та компетенція органів публічної влади
12. §5. Форми діяльності органів публічної влади
13. §6. Методи діяльності органів публічної влади
14. Глава 2 - Правова, територіальна та матеріально-фінансова основи організації та діяльності органів публічної влади в Україні - §1. Загальна характеристика системи нормативно-правових актів, що регулюють порядок організації
15. §2. Адміністративно-територіальний устрій і територіальна основа діяльності органів публічної влади в Україні
16. §3. Матеріально-фінансова основа організації і діяльності органів публічної влади в Україні
17. ЧАСТИНА ОСОБЛИВА - Розділ ІІІ Організація роботи Верховної Ради України Глава 1 Загальна характеристика організації роботи Верховної Ради України - §1. Верховна Рада України в системі органів державної влади, основи її правового статусу
18. §2. Завдання, принципи та основи діяльності Верховної Ради України
19. §3. Порядок формування Верховної Ради України
20. §4. Структура Верховної Ради України
21. §5. Функції та компетенція Верховної Ради України
22. §6. Форми діяльності Верховної Ради України
23. §7. Методи діяльності Верховної Ради України
24. §8. Акти Верховної Ради України
25. §9. Апарат Верховної Ради України
26. Глава 2 - Організація роботи органів та посадових осіб Верховної Ради України - §1. Організація роботи Голови Верховної Ради України та його заступників
27. §2. Організація роботи комітетів Верховної Ради України
28. §3. Організація роботи тимчасових комісій Верховної Ради України
29. §4. Організація роботи депутатських груп і фракцій
30. §5. Організація роботи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
31. Глава 3 - Організація роботи народних депутатів України - §1. Основи правового статусу народних депутатів України
32. §2. Організація роботи народного депутата у Верховній Раді України
33. §3. Організація роботи народного депутата у виборчому окрузі
34. §4. Депутатські запити і звернення
35. §5. Основні гарантії депутатської діяльності
36. Розділ ІV Організація роботи Президента України - §1. Президент України в системі органів державної влади, основи його правового статусу та функціонування
37. §2. Організація виборів Президента України
38. §3. Функції та компетенція Президента України
39. §4. Форми діяльності Президента України
40. §5. Методи діяльності Президента України § 6. Гарантії діяльності Президента України
41. § 7. Апарат Президента України, організація його роботи
42. § 8. Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, його статус і організація роботи
43. § 9. Рада національної безпеки і оборони України
44. Розділ V - Організація роботи органів виконавчої влади України - Глава 1 Організація роботи Кабінету Міністрів України - §1. Кабінет Міністрів України у системі органів державної влади України
45. §2. Структура Кабінету Міністрів України. Розподіл повноважень між посадовими особами уряду України
46. §3.Функції та компетенція Кабінету Міністрів України
47. §4.Форми діяльності Кабінету Міністрів України
48. §5.Порядок підготовки і проведення засідань Кабінету Міністрів України
49. §6. Організація роботи органів, що утворюються Кабінетом Міністрів України
50. §7. Методи діяльності Кабінету Міністрів України
51. §8. Акти Кабінету Міністрів України
52. §9. Апарат Кабінету Міністрів України
53. Глава 2 - Організація роботи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади - §1. Система, порядок формування і основи діяльності центральних органів виконавчої влади
54. §2. Структура центральних органів виконавчої влади
55. §3. Функції та компетенція центральних органів виконавчої влади
56. §4. Організація роботи Міністерства внутрішніх справ України
57. Глава 3 Організація роботи місцевих державних адміністрацій - §1. Система і основи правового статусу місцевих державних адміністрацій
58. §2. Завдання, принципи та основи діяльності місцевих державних адміністрацій
59. §3. Структура місцевих державних адміністрацій
60. §4. Порядок формування місцевих державних адміністрацій
61. §5. Функції та компетенція місцевих державних адміністрацій
62. §6. Організація роботи голови місцевої державної адміністрації та його заступників
63. §7. Апарат місцевих державних адміністрацій
64. §8. Форми роботи місцевих державних адміністрацій
65. §9. Методи діяльності місцевих державних адміністрацій
66. §10. Акти місцевих державних адміністрацій
67. Розділ VI Організація роботи органів публічної влади Автономної Республіки Крим - Глава 1 Організація роботи Верховної Ради Автономної Республіки Крим - §1. Загальна характеристика правового статусу Верховної Ради Автономної Республіки Крим
68. §2. Порядок формування Верховної Ради Автономної Республіки Крим
69. §3. Структура Верховної Ради Автономної Республіки Крим
70. §4. Правовий статус депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим
71. §5. Правові форми діяльності Верховної Ради АРК
72. §6. Особливості підготовки і проведення першої сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим нового скликання
73. §7. Організація роботи сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим
74. §8. Організація роботи постійних комісій Верховної Ради Автономної Республіки Крим
75. §9. Організація роботи депутатських груп і фракцій Верховної Ради Автономної Республіки Крим
76. §10. Організація роботи апарату Верховної Ради Автономної Республіки Крим
77. Глава 2 Організація роботи Ради міністрів Автономної Республіки Крим та інших органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим
78. Розділ 8 Організація місцевого самоврядування в Україні - Глава 1 Загальнотеоретичні аспекти організації місцевого самоврядування в Україні - 1. Поняття і ознаки місцевого самоврядування в Україні
79. §2. Система місцевого самоврядування в Україні
80. §3. Функції й повноваження місцевого самоврядування §4. Гарантії місцевого самоврядування
81. Глава 2 Організація роботи органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб - §1. Представницькі органи місцевого самоврядування: їх система і порядок формування
82. §2. Структура місцевих рад
83. §3. Форми і методи роботи місцевих рад
84. §4. Сесія – основна організаційна форма діяльності місцевих рад
85. §5. Організація роботи постійних комісій місцевих рад
86. §6.Організація роботи сільських, селищних, міських голів, а також голів районних та обласних рад
87. §7. Виконавчі комітети місцевих рад: структура, порядок утворення, форми і методи роботи
88. §8. Організація роботи відділів, управлінь, інших виконавчих органів, апарату місцевих рад і апарату виконкомів
89. §9. Органи самоорганізації населення
90. §10. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування
91. Глава 3 Організація роботи депутатів місцевих рад
92. Розділ VIII Взаємодія органів публічної влади з об’єднаннями громадян, трудовими колективами і правоохоронними органами - §1. Взаємодія органів публічної влади з об’єднаннями громадян
93. §2. Взаємодія органів публічної влади з трудовими колективами, підприємствами, установами, організаціями
94. §3. Взаємовідносини органів державної влади й місцевого самоврядування з органами Служби безпеки України
95. §4. Взаємовідносини органів публічної влади із судовими органами
96. §5. Взаємодія органів публічної влади з органами прокуратури
97. §6.Взаємодія органів публічної влади з органами внутрішніх справ
98. Перелік рекомендованої літератури - До розділу І:
99. До розділу ІІ:
100. До розділу ІІІ:
101. До Розділу ІV:
102. До розділу V:
103. До розділу VI:
104. До розділу VII:
105. До розділу VIII:
106. Питання для самоперевірки - До Розділу I:
107. До Розділу II:
108. До Розділу III:
109. До Розділу IV:
110. До Розділу V:
111. До Розділу VI:
112. До Розділу VII:
113. До Розділу VIII:

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate