Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: ІНВЕСТОЗНАВСТВО. В. Г. Федоренко. Частина 1.
7.3. ФІНАНСОВІ ЗВ’ЯЗКИ МІЖ ДЕРЖАВОЮ І ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, ДЕРЖАВОЮ І НАСЕЛЕННЯМ
До громадських організацій звичайно зараховують партійні, профспілкові, спортивні, культурно-просвітні організації, різні спілки і фонди. Частина з них мають свій бюджет, сформований за рахунок членських внесків, пожертвувань, доходів від господарської діяльності. Фінансові відносини держави з такими організаціями мають будуватися на подат-ковій основі або на принципах пайової участі держави в доходах.
Однак багато громадських організацій — установи культури, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення, спорту — перебувають на бюджетному фінансуванні. У таких організаціях фінансові потоки фор-муються переважно в напрямі від держави до цих організацій. Держава, звичайно, не повинна чинити податкового тиску на добродійні фонди й організації, які допомагають їй виконувати суспільно необхідні функції, наприклад, у сфері соціального забезпечення. Вважається також обгрун-тованою державна політика фінансового сприяння таким добродійним фондам, як дитячий, миру, культури, милосердя і здоров’я. Пільги з опо-даткування правомірно надаються як цим фондам, так і організаціям, що виділяють кошти на доброчинні потреби або виконують інші соціальні функції в інтересах суспільства [34].
Фінансові відносини між підприємствами і населенням характеризу-ються найпростішими і найпомітнішими зв’язками. Підприємства виплачують працівникам заробітну плату й інші види грошових винагород, що входять в оплату праці. Це центральний, найбільший за масштабами грошовий потік від підприємств до населення. Але можуть бути й інші потоки. Так, ощадні, комерційні, страхові банки до деякої міри можна за-рахувати до фінансових підприємств; від них також утворюються грошові потоки до населення у вигляді відсотків на вкладах та страхових виплат. Крім того, з грошових фондів підприємств здійснюються окремі соціальні й інші виплати теперішнім або колишнім їх працівникам і чле-нам їхніх сімей. До таких виплат у міру розвитку акціонування належать дивіденди, що виплачуються за акціями, які перебувають на руках у на-селення, а також повернення у грошовій формі особистої або приватної власності під час звільнення працівника або в разі його смерті.
Населення здійснює грошові виплати підприємствам у процесі реалі-зації ними товарів і послуг. Це безпосередньо стосується підприємств
89
торгівлі, громадського харчування, сфери платних послуг. У міру розвит-ку підприємництва, роздержавлення і приватизації дедалі більша части-на цього грошового потоку надходить до підприємств недержавних форм власності. Найінтенсивніші фінансові зв’язки між державою і населен-ням зображено на рис. 18.
Пенсії, допомоги, стипендії, пільги, кредити на будівництво житла та інші
потреби, відсотки за державними _________цінними паперами__________
Податки, вклади, позики, лотереї,
різноманітні платежі, мита, відсотки
за кредит, плата за страхування, плата
________за викуп держмайна_________
Рис. 18. Фінансові зв'язки між державою і населенням
Книга: ІНВЕСТОЗНАВСТВО. В. Г. Федоренко. Частина 1.
ЗМІСТ
На попередню
|