Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: ІНВЕСТОЗНАВСТВО. В. Г. Федоренко. Частина 2.
Розділ 16 ВНУТРІШНІ ІНВЕСТИЦІЇ. 16.1. ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ЗМЕНШЕННЯ ОБСЯГІВ ВНУТРІШНІХ ІНВЕСТИЦІЙ
Загальновідомо, що основою розвитку держави є обсяги внутрішніх інвестицій її громадян. В Україні ці обсяги малі, а починаючи з 1991 р. вони стали зовсім незначними. Головні причини цього такі.
1. Після інфляції 1993-1994 pp. підприємства втратили обігові та амортизаційні кошти, а громадяни —власні заощадження.
2. Податкова система в Україні збирає з юридичних та фізичних осіб величезні податки на утримання державного апарату, численних служб: Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, податкової адміністрації, міліції, митної служби та ін. За даними Міжнарод-ного центру перспективних досліджень, їх налічується близько 100. Наприклад, у 1996 р. ці кошти становили 26,06 % ВВП України.
3. Корумповане чиновництво розкрадає державні кошти, фінансує сумнівні проекти.
4. В Україні не функціонує система страхування інвестицій.
336
5. В Україні зберігається державна власність на землю (дозвіл тільки на оренду зі строком до 50 років) [36]. Жодний інвестор не нава-житься вкладати свої кошти в будь-який проект, якщо він не буде впевнений, що власник земельної ділянки не поставить йому ка-бальні умови щодо користування землею.
6. Комерційні банки майже не надають довгострокових кредитів, які потрібні інвесторам. Поширена практика надання короткостроко-вих кредитів під великі проценти (80 % і більше).
7. В Україні податкова адміністрація має право закривати розрахун-кові рахунки юридичних осіб з будь-якого приводу, що призводить до припинення господарської діяльності суб’єкта підприємництва. Чотири органи мають право безакцентно списувати з рахунків під-приємств кошти — Державна податкова адміністрація України, Держказначейство, Пенсійний фонд і соцстрах, що фактично при-зводить до втрати суб’єктом підприємницької діяльності контролю над власними ресурсами.
8. Для одержання дозволу на будівництво інвестор зобов’язаний по-давати необхідні документи в десятки організацій, тому цей процес може розтягтися на 1,5 року.
9. Податкова адміністрація України регулярно вилучає у суб’єктів під-приємництва частину амортизаційних відрахувань у бюджет на цілі, несумісні з інвестуванням. Таким чином, узаконено конфіска-цію обігових коштів підприємств. Протягом останніх років в Ук-раїні внаслідок дискримінаційного оподаткування фактично забло-ковано випуск корпоративних облігацій, розміщення інвестиційних сертифікатів, а також механізм здійснення інвестицій у підприєм-ства.
10. Привабливість цінних паперів на ринку дуже низька через очікува-не падіння курсу гривні. Це стосується насамперед облігацій внут-рішньої державної позики (ОВДП) та конверсійних дисконтних об-лігацій (КД О).
337
Книга: ІНВЕСТОЗНАВСТВО. В. Г. Федоренко. Частина 2.
ЗМІСТ
На попередню
|