Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: ІНВЕСТОЗНАВСТВО. В. Г. Федоренко. Частина 2.
16.3. ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВІ ГРУПИ ЯК ОРГАНІЗАЦІЙНА ФОРМА УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНІМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ
Останнім часом регіональна влада та директорський корпус займають вичікувальну позицію щодо інвестицій без адекватних пропозицій та створення нових організаційних форм управління інвестиціями.
Найпоширенішими формами організаційних формувань об’єднання капіталу в Україні можуть бути фінансово-виробничі групи, тобто об’єд-нання юридично самостійних компаній, сформовані за допомогою фінан-сових методів (насамперед участі в акціонерному капіталі). Створення об’єднання підприємств є одним з найважливіших напрямів реструкту-ризації підприємств усіх форм власності. Таке об’єднання повинно в ме-жах чинного законодавства забезпечувати захист вітчизняних товаро-виробників та прибутковість їх діяльності.
Основними різновидами фінансово-виробничих груп є концерни, кор-порації, фінансові групи (в яких холдингові функції виконують банки), фінансові угруповання (не так чітко оформлені в організаційному від-ношенні об’єднання), холдингові об’єднання, групи промислово-фінан-сові (в Україні) та фінансово-промислові (у Росії). Часто компанія, маю-чи формальний статус корпорації, холдингу, консорціуму або концерну, діє за принципом промислово-фінансової диверсифікації і, по суті, вико-нує функції промислово-фінансової групи (ПФГ).
Прикладом виробничого виду промислово-фінансової диверсифікації в Україні є холдингова компанія “Київміськбуд”, куда входять підрядні організації, підприємства будіндустрії, проектні організації, банк “Арка-да”. Такі принципи запроваджуються також в інвестиційно-будівельній компанії концерн “Укрмонолітспецбуд” та інших підприємствах.
У Законі України “Про промислово-фінансові групи в Україні” зазна-чено, що ПФГ є об’єднанням, до якого можуть входити промислові та сільськогосподарські підприємства, банки, наукові та проектні установи, інші установи та організації всіх форм власності, що мають на меті отри-мати прибуток, і яке створюється за рішенням уряду України на певний строк з метою реалізації державних програм розвитку пріоритетних га-лузей виробництва та структурної перебудови економіки України, у тому числі програм згідно з міждержавними договорами, а також виробницт-ва кінцевої продукції.
339
Книга: ІНВЕСТОЗНАВСТВО. В. Г. Федоренко. Частина 2.
ЗМІСТ
На попередню
|