Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: ІНВЕСТОЗНАВСТВО. В. Г. Федоренко. Частина 2.
К
Казначейський білет — короткострокова (до одного року) державна облі-гація, що не дає офіційного відсотка. Прибуток реалізується у вигляді різниці дисконтної ціни, за якою білет продається, і номінальною варті-стю, за якою його викуповують у момент погашення.
Казначейські акції— дозволені до випуску, але не випущені акції компанії або випущені акції, що були викуплені компанією.
Капітал — основний вид інвестиційних ресурсів у формі матеріальних і грошових ресурсів, різних видів фінансових інструментів. У вужчому значенні — активи компанії (фірми) без зобов’язань (заборгованості).
Капіталізація — перетворення коштів на капітал. В інвестиційній діяльності найпоширенішими операціями капіталізації є капіталізація час-тини чистого прибутку, капіталізація дивідендів, капіталізація депозитного відсотка та ін.
Капіталовіддача — відношення річного обсягу продукції до статутного фонду.
Капіталоозброєність — відношення статутного фонду до кількості пра-цівників.
Капітальні вкладення — інвестиції у відновлення основних фондів і на приріст матеріально-виробничих запасів. Капітальні вкладення здійс-нюються у формі нового будівництва, розширення, реконструкції та технічного переустаткування.
Квота — 1. Частка в суспільному виробництві або збуті, яка встановлю-ється в межах різних угод для кожного учасника. 2. Кількісний показ-
457
ник, що характеризує значення експорту або імпорту для народного господарства.
Кліринг — система безготівкових розрахунків за товари, цінні папери і послуги, грунтується на заліку взаємних вимог і зобов’язань.
Коефіцієнт автономії—ота з основних показників, що характеризує фі-нансову стабільність компанії (фірми). Він визначається шляхом ділення суми власного капіталу на суму всіх використовуваних коштів. Чим більше значення цього коефіцієнта, тим вища фінансова стабільність компанії (фірми).
Коефіцієнт довгострокової заборгованості — важливий показник оціню-вання фінансової стабільності підприємства (фірми), що характеризує відношення суми довгострокової (понад рік) заборгованості до зага-льної суми всіх використовуваних ним коштів.
Коефіцієнт капіталізації— відношення активів до статутного фонду.
Коефіцієнт ліквідності — відношення активів до кредиторської заборго-ваності.
Коефіцієнт оборотності активів — відношення річного обсягу продук-ції до активів.
Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості — відношення річного обсягу продукції до кредиторської заборгованості.
Контрольний пакет акцій — кількість акцій, які дають інвестору право здійснювати фактичний контроль над акціонерною компанією. В Україні рішення, що підтверджує наявність контрольного пакета ак-цій, якщо його розмір не перевищує 51 %, приймає Антимонопольний комітет з урахуванням конкретних особливостей засновницьких доку-ментів і структури статутного фонду компанії.
Кон'юнктура — сукупність факторів, що характеризують стан якого-не-будь процесу, діяльності, явища.
Кон'юнктура інвестиційного ринку — система факторів, що характеризу-ють поточний стан попиту, пропозиції, цін і рівня конкуренції на інве-стиційні проекти й послуги, а також об’єкти інвестування в усіх його формах.
Кон'юнктурний цикл — період часу, протягом якого послідовно змінюються всі стадії кон’юнктури інвестиційного ринку. Кон’юнктур-ний цикл поділяється на чотири стадії: 1) піднесення кон’юнктури; 2) кон’юнктурний бум; 3) послаблення кон’юнктури; 4) кон’юнктурний спад.
458
Короткострокові інвестиції — форма вкладення капіталу терміном до од-ного року. До них належать придбання короткострокових облігацій, короткострокових депозитних сертифікатів, розміщення коштів на де-позитному вкладі та інші короткострокові фінансові вкладення.
Кредитний відсоток — сума, що виплачується одержувачем кредиту за користування позичковими коштами відповідно до встановленої ставки відсотка.
Крива інвестицій — графічне зображення залежності попиту на інвести-ції від різних факторів: питомої ваги заощаджень у доходах; очікуваної норми прибутковості інвестицій; ставки позичкового відсотка; темпів інфляції тощо.
Кумулятивні преференційні акції— преференційні акції, випущені за умо-ви, що не виплачені на них дивіденди нагромаджуються і будуть виплачені до того, як одержать дивіденди власники звичайних акцій.
Купон — частина облігаційного сертифіката, яка окремо від нього дає власнику право на одержання відсотка. Розмір відсотка і дата його виплати зазначені на купоні.
Книга: ІНВЕСТОЗНАВСТВО. В. Г. Федоренко. Частина 2.
ЗМІСТ
На попередню
|