Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Управління проектами – конспект лекцій (УДПСУ)
4. Детальне календарно - сітьове планування
1. Процеси управління проектами2. Розробка плану проекту
3. Структура розподілу (декомпозиція) робіт (СРР)4. Детальне календарно - сітьове планування
5. Взаємозв’язок між кошторисним та календарним плануванням
4. Детальне календарно - сітьове планування
Детальне планування проекту визначає структуру функціональних комплексів робіт, строки та особливості їх виконання. Наявність та контроль детальних графіків робіт є одним з головних вимог проектного менеджменту після початку його реалізації.
В процесі реалізації проектів використовуються різні типи детальних планів, які можна класифікувати наступним чином:Мал.13. Класифікація календарних планів
Графіки (діаграми) Ганта – це горизонтальні лінійні графіки, які достатньо наочно представляють співвідношення часу виконання окремих робіт, завантаження конкретного технологічного обладнання, але не дозволяють встановити логічні взаємозв’язки та взаємообумовленість різних видів робіт. Тому графік Ганта доцільно використовувати для якісного аналізу рівномірності завантаження виробничих площ.
Плани-графіки в перелік робіт включають рішення про результати виконання робіт та допоміжні роботи (передача інформації, контроль результатів тощо), що дозволяє побачити взаємну обумовленість робіт, які включені до плану.
Метод оцінки та аналізу програми (PERT) – це метод сітьового аналізу, що орієнтований на події і використовується для оцінки тривалості проекту при високій мірі невизниченості з оцінками тривалості окремих робіт. PERT застосовує метод критичного шляху для зваженої оцінки середнього значення тривалості, він дозволяє приблизно оцінювати можливий час завершення робіт і рекомендується для аналізу проектів з суттєвим ризиком.Сітьові графіки - методи, основні мета яких полягає в тому, щоб максимально скоротити тривалість проекту, вони включають метод критичного шляху (МКШ або СРМ – Critical Path Method) та PERT – Program Evaluation and Review Techniqe).
Процес сітьового планування передбачає, що вся діяльність буде описана у вигляді комплексу робіт, для цього необхідно визначити:· список робіт;
· основні параметри робіт;· визначення взаємозалежностей між роботами.
Метод критичного шляху (СРМ) (МКШ) –) метод сітьового аналізу, що використовується для прогнозу тривалості проекту за допомогою аналізу того, яка послідовність робіт має найменшу розрахункову гнучкість (величину резерву).Критичний шлях – це серія робіт, яка визначає найраніше завершення проекту. Цей метод дозволяє встановити логічні взаємозв’язки та взаємообумовленість робіт, а також встановити час виконання відповідних робіт та плану в цілому. Важливим елементом сітьового графіку є безперервна послідовність робіт.
В залежності від ступеня деталізації відрізняють: початкові, одиничні та зведені сітки.Початкові сітки є найбільш деталізованими. Вони складаються щотижнево на рівні конкретних виконавців, з відображенням всіх робіт та їх взаємозв’язків.
Одиничні сітки – більше узагальнені, вони поєднують початкові сітки даного об’єкту.Зведена сітка поєднує повний комплекс робіт всіх об’єктів. Вона розробляється на основі інтеграції початкових та одиничних сіток.
Календарне планування по МКШ потребує деяких вхідних даних. Після їх вводу здійснюється процедура прямого та зворотного проходу по сіті та визначається інформація про можливі строки завершення проекту.Для розрахунку календарного плану по МКШ необхідні наступні дані:
· набір робіт;· взаємопов’язаність робіт;
· оцінки тривалості кожної роботи;· календар робочого часу проекту ( в деяких випадках можливо складання календаря по кожній роботі);
· календарі ресурсів;· обмеження на початок та закінчення окремих робіт та етапів;
· календарна дата початку проекту.Будь-яка зміна дати початку проекту буде мати наслідком зміну строків виконання кожної роботи.
Книга: Управління проектами – конспект лекцій (УДПСУ)
ЗМІСТ
На попередню
|