Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Управління проектами – конспект лекцій (УДПСУ)
5. Взаємозв’язок між кошторисним та календарним плануванням
1. Процеси управління проектами2. Розробка плану проекту
3. Структура розподілу (декомпозиція) робіт (СРР)4. Детальне календарно - сітьове планування
5. Взаємозв’язок між кошторисним та календарним плануванням5. Взаємозв’язок між кошторисним та календарним плануванням
Складання кошторисів – це складова процесу проектування. На кожному технологічно завершеному етапі проектування складається кошторис, він необхідний як для замовника так і для виконавця проекту, тому що надає дані про вартість основних етапів проекту.
Кошторис (оцінка, попередній розрахунок) - це документ, який містить обгрунтування та розрахунок вартості проекту (контракту), зазвичай на на підставі обсягів робіт проекту, необхідних ресурсів та цін. Після узгодження з замовником та керівництвом кошторис стає бюджетом проекту. На підставі кошторису не тільки визначається вартість проекту але й організовується контроль та аналіз витрат проекту.Складання кошторисів. Кошториси можуть складати:
· проектувальник, якщо замовник уклав традиційний контракт з послідовними фазами інвестиційного циклу, наприклад: проетування – торги – визначення генерального підрядника – контракт – будівництво. Кошторис може залишатись незмінним, як основа ціни об’єкту;· проектно-будівельна організація – генеральний підрядник, якщо проект або кошториси складаються з урахуванням всіх побажань замовника;
· кошторис не складається, якщо використовується контракт по фактичних витратах плюс гарантований прибуток. При цьому здійснюється щомісячний облік витрат по цінам, узгодженим з замовником.Взаємозв’язок між кошторисним та календарним плануванням існує на кожному рівні управління проектами.
Рівні управління проектом, як правило відповідають графікам виконання робіт з різним ступенем деталізації. Для великих проектів, які включають декілька тисяч робіт, найбільше розповсюдження має трьохрівнева структура, яка складається з графіків першого, другого та третього рівнів:1) календарний графік проекту;
2) укрупнений календарно-сітьовий графік проекту;3) детальні календарно-сітьові графіки проектів.
Календарний графік проекту відображає основні, узгоджені з замовником зобов’язання щодо змісту, строків та основних етапів реалізації проекту. За формою – це лінійний графік, який не відображає технологічних зв’язків. Виконання цього графіку контролює, як правило, керівник підприємства. Цей графік стає обов’язковим після підписання контрактів з замовниками. За своїм змістом – це графік для планування та координації діяльності замовника та підрядника. В основі кількісних показників цього графіку є кошторис, що складений за загальними кошторисними нормами, виходячи з кошторисів об’єктів–аналогів. Обсяг робіт, інформації та показників в цьому графіку не значний.Укрупнений календарно-сітьовий графік проекту – це сітьовий графік, який за ступенем деталізації відповідає кошторисам по кожному об’єкту проекту. Він призначений для управління проектом вцілому і саме його повинен контролювати менеджер проекту. Цей рівень графіку дозволяє порівнювати заплановані показники з фактичними та коригувати плани.
Детальні календарно-сітьові графіки проектів безпосередньо пов’язані з локальними кошторисами. Ці графіки призначені для керівників підпроектів або відповідальних за окремі самостійні розділи або види робіт проекту (постачання матеріалів, виконання будівельних або спеціальних оздоблювальних робіт тощо). Відповідальні за підпроекти контролюють виконання технологічних вимог, дотримання виконавцями графіків робіт тощо. Інформація цього рівня необхідна для фінансової звітності та для цілей управління.Одна з головних проблем інтеграції двох систем – невідповідність рівнів деталізації кошторису та календарно-сітьового планування. Під час складання кошторисів головним є врахування об’ємів робіт, при цьому часто не беруть до уваги план виконання робіт. Це може призвести до того, що в одному кошторисі групуються однакові роботи по всьому проекту, незалежно від місця та часу їх виконання, що є незручним з точки зору управління. Іншою проблемою може стати складання кошторисів на підставі росцінок, які характеризують одну роботу. При цьому кошториси стають дуже детальними, що також не зручно для управління. Отже, перш ніж використовувати кошторисні дані для календарного планування, їх треба структурувати. При цьому каплендарні плани будуть відрізнятися від кошторисів набором робіт, але потреба в ресурсах та ціна повинні залишатись такими самими як і в кошторисі.
Книга: Управління проектами – конспект лекцій (УДПСУ)
ЗМІСТ
На попередню
|