Додати в закладки
Переклад Translate
Вхід в УЧАН Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами. |
|
Скачати одним файлом. Книга: Управління проектами – конспект лекцій (УДПСУ)
2. Поняття та значення управління проектами.
1. Місце та значення проектів в інвестиційній стратегії підприємства.2. Поняття та значення управління проектами.
3. Функції та задачі менеджерів проектів4. Система індикаторів ведення бізнесу
5. Організаційні структури управління проектами6. Сучасні тенденції в розвитку організаційних структур управління
2. Поняття та значення управління проектами.
Відомий закон Лермана говорить: "Будь-яку технічну проблему можна перебороти, маючи достатньо часу і грошей", а наслідок Лермана уточнює: "Вам ніколи не буде вистачати або часу, або грошей". Саме для подолання сформульованої у наслідку Лермана проблеми і була розроблена методика управління діяльністю на основі проекту. Саме ці три моменти: час, бюджет і якість робіт знаходяться під постійною увагою керівника проекту. Їх також можна назвати основними обмеженнями, що накладаються на проект.Проектний менеджмент — це привнесення додатково до робіт проекту знань, навичок, методів і засобів для задоволення або перевищення потреб і бажань зацікавлених осіб проекту. Задоволення або перевищення бажань останніх однозначно означає забезпечення балансу конкуруючих вимог відносно:
• внутрішнього середовища (змісту), часу, вартості та якості;• різних потреб і бажань зацікавлених осіб;
• ідентифікованих і не ідентифікованих вимог (потреб).Управління проектом - це діяльність, спрямована на реалізацію проекту з максимально можливою ефективністю при заданих обмеженнях за часом, ресурсам, а також якості кінцевих результатів проекту (документованих, наприклад, у технічному завданні).
Більшість знань, необхідних для того, щоб управляти проектами, є унікальними або майже унікальними для проектного менеджменту (наприклад, аналіз методом критичного шляху або ієрархічна структура робіт). Проте, РМВОК пересікається з іншими управлінськими дисциплінами, як це показано на малюнку 1—2.Загальне управління включає планування, організацію, роботу з персоналом, виконання і поточний контроль за виробничими діями, а також допоміжні дисципліни: комп'ютерне програмування, право, статистику і теорію ймовірностей, логістику і роботу з персоналом. РМВОК пересікається зі знаннями із загального управління в багатьох галузях — організаційна поведінка, фінансове прогнозування, і методи планування становлять лише невелику частину суміжних питань.
Прикладні сфери - це категорії проектів, які містять загальні елементи, важливі для одних проектів, але не потрібні чи відсутні в інших проектах. Прикладні сфери, як правило, задаються в термінах:• технічних елементів, таких як розробка програмного
забезпечення, ліків у фармацевтичній промисловості абопроведення інжинірингу в будівництві;
• елементів управління, таких як державні контракти чи розробкапродукту;
• промислових груп, таких як автомобільне будування, хімічнапромисловість або фінансові послуги.
За більше ніж тридцять років, протягом яких застосовується технологія управління проектами, був розроблений цілий ряд методик і інструментів, покликаних допомогти менеджерам проектів управляти цими обмеженнями. Для того, щоб ефективно управляти обмеженнями проекту використовуються методи побудови і контролю календарних графіків робіт. Для управління ресурсними обмеженнями використовуються методи формування фінансового плану (бюджету) проекту і, у міру виконання робіт, здійснюється моніторинг, із тим, щоб не дати витратам вийти з під контролю. Для виконання робіт потрібне відповідне ресурсне забезпечення, для цього використовують спеціальні методи управління людськими і матеріальними ресурсами (наприклад, матриця відповідальності, діаграми завантаження ресурсів). З трьох основних обмежень трудніше усього контролювати обмеження по заданих результатах проекту. Проблема полягає в тому, що завдання часто важко і формулювати, і контролювати. Для вирішення даних проблем використовуються, зокрема, методи управління якістю робіт.Отже, керівники проектів відповідають за три аспекти реалізації проекту: терміни, витрати і якість результату. Відповідно до звичайного принципу управління проектами, вважається, що ефективне управління термінами робіт є ключем до успіху по всіх трьох показниках. Часові обмеження проекту часто є найбільше критичними. Там, де терміни виконання проекту серйозно затягуються, дуже ймовірними наслідками є перевитрата коштів і недостатньо висока якість робіт. Тому, у більшості методів управління проектами, основний акцент робиться на календарному плануванні робіт і контролі за дотриманням календарного графіка.
Управління проектом – це процес управління людськими, фінансовими та матеріальними ресурсами протягом всього циклу здійснення проекту за допомогою сучасних методів управління.Методи управління проектами дозволяють:
визначити:· цілі проекту та провести його обгрунтування;
· структуру проекту (підпроекти, основні етапи робіт);· необхідні об’єми та джерела фінансування;
· виконавців –шляхом проведення тендерів та конкурсів;· строки виконання проекту, скласти графік його реалізації;
· необхідні ресурси;· рівень ризиків та розробити заходи щодо їх страхування;
підготувати кошторис та бюджет, підготувати та укласти контракти, забезпечити контроль за виконанням проекту, тощо.В розвинутих країнах іде постійний пошук методів ефективної реалізації проектів, при цьому центральне місце приділяється функціям планування та контролю.
Перші інструменти для вирішення завдань управління проектами з’явились в середині 50-х років та були засновані на використанні методу критичного шляху (СПУ) та методу оцінки та перегляду планів (ПЕРТ). В сучасних умовах використовуються такі методи як календарне планування, логістика, поточне (стандартне) планування, структурне, ресурсне, імітаційне, стратегічне планування та інші.Функції управління проектами (РМ Functions) полягають в наступному:
- планування;- контроль;
- прийняття рішень;- складання та супроводження бюджету проекту;
- організація реалізації;- моніторинг;
- оцінка;- звітність;
- експертиза;- перевірка та приймання;
- бухгалтерський облік;- адміністрування.
Мал.3. Взаємозв’язок фаз, функцій та підсистем управління проектом
Підсистеми управління проектом (PM Subsystems):
Книга: Управління проектами – конспект лекцій (УДПСУ)
ЗМІСТ
На попередню
|